Policjanci z Woli zabezpieczyli interfejsy wraz z oprogramowaniem do diagnostyki samochodowej, które sprzedawał 37-letni mężczyzna. Przedmioty którymi handlował były oznaczone znakiem towarowym, a w rzeczywistości były to jedynie "podróbki". Policjanci zabezpieczyli towar oraz pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien w wysokości prawie 50 tysięcy złotych. Straty poniesione w wyniku przestępstwa sięgają ponad 120 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację, że mieszkaniec Bemowa wprowadza w obrót za pośrednictwem Internetu produkty o zastrzeżonych znakach towarowych. Na miejscu w lokalu przystąpili do czynności.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili interfejsy wraz z oprogramowaniem do diagnostyki samochodowej. Urządzenia te posiadały zastrzeżone znaki towarowe, nazwa zastrzeżona przez producenta została użyta bezprawnie. Podczas czynności operacyjni zabezpieczyli towar oraz pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien w wysokości prawie 50 tysięcy złotych.

Straty wyceniono na ponad 120 tysięcy złotych.  Mężczyzna  usłyszał zarzuty nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Marta Sulowska/is

  • Podrobione produkty zabezpieczony przez policjantów
    Podrobione produkty zabezpieczony przez policjantów
  • Podrobione produkty zabezpieczony przez policjantów
    Podrobione produkty zabezpieczony przez policjantów