Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z północnopraskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 29 i 42-latek najpierw uderzyli, a następnie okradli pokrzywdzonego. Obaj usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komendy na Pradze Północ doprowadzili do prokuratury dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Tam oskarżyciel po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 29 i 42-latka na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w miniony czwartek po 14:00 przy ul. Kawęczyńskiej. Tam dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego. Jeden z napastników uderzył ręką w twarz poszkodowanego i zabrał mu telefon komórkowy, natomiast drugi wyrwał plecak właścicielowi z ręki, po czym obaj uciekli.

Policjanci razem z pokrzywdzonym zaczęli sprawdzać przyległe ulice. Przed jednym z lombardów mężczyzna rozpoznał napastników. Szybkie działania funkcjonariuszy z patrolówki doprowadziły do ich zatrzymania. Mundurowi zabezpieczyli telefon należący do poszkodowanego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Za rozbój podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Irmina Sulich/ea