Kryminalni z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Zatrzymani mieszkańcy powiatu legionowskiego usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego legionowskiej komendy na bieżąco pozyskują informacje i poszerzają wiedzę na temat przestępczości narkotykowej na terenie powiatu. Kiedy zdobyli informację o mężczyźnie, który w mieszkaniu może mieć narkotyki od razu zajęli się sprawą.

Po wykonaniu niezbędnych ustaleń stróże prawa udali się pod dom mężczyzny. W wyniku podjętych czynności kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego w wieku 40 i 41 lat. Pierwszy z nich posiadał przy sobie torebkę z zapięciem strunowym, a w niej biały proszek, który po przebadaniu okazał się amfetaminą o wadze blisko 20 gramów. U drugiego z mężczyzn policjanci ujawnili dwa małe zawiniątka foliowe. To również były środki odurzające, w postaci amfetaminy i marihuany, w ilości 2 gramów.

Narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, zaś mężczyźni noc spędzili „za kratkami”. Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili mieszkańcom powiatu legionowskiego zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz mężczyznami zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawiania wolności.

podkom. Justyna Stopińska/ak