Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Warto śledzić ciekawostki i wiadomości bankowe

Poszukując najbardziej korzystnej oferty pożyczkowej lub inwestycyjnej zwykle sprawdzamy jeden lub maksymalnie kilka banków. Warto jednak wiedzieć, że na rynku usług bankowych znajduje się całkiem sporo różnych ofert, niekoniecznie związanych z najpopularniejszymi bankami. Niekiedy warto zwrócić uwagę również na te mniejsze instytucje finansowe oraz te mniej znane banki, bo zwykle to właśnie one potrafią elastycznie dostosować się ofertą do klienta. Jak więc znaleźć najpotrzebniejsze informacje pod tym kątem? Oczywistą odpowiedzią jest sprawdzanie jakie wiadomości finansowe są publikowane na portalach, które kompleksowo zbierają tego typu informacje. Przykładem takiej strony jest https://bankowemiasto.pl gdzie można znaleźć najpotrzebniejsze i świeże wiadomości z branży bankowej.

Płatności bezgotówkowe nawet w kościele

Jak nietrudno zauważyć pieniądz elektroniczny zastępuje coraz bardziej pieniądz fizyczny. Ktoś może jednak zauważyć, że nie wszystkie sklepy i firmy usługowe oferują możliwość płatności za pomocą karty lub aplikacji z telefonu komórkowego. Są też pewne miejsca, gdzie wciąż wykorzystuje się klasyczne monety i banknoty, chociażby przy datkach w kościele. Okazuje się jednak, że nawet kościół stara się iść z duchem czasu i wprowadza urządzenia nazywane donacjomatami lub ofiaromatami. Tego typu urządzenia umożliwiają zbieranie datków nie tylko w kościele, ale również w innych miejscach, chociażby na lotniskach, przy cmentarzach i w wielu innych miejscach. Już jakiś czas temu głośno było o możliwości kupna zniczy za pomocą tzw. zniczomatu. Ta idea sprawdziła się znakomicie, więc tym bardziej można zaobserwować pewną tendencję związaną z coraz szerszą dostępnością miejsc w których można po prostu zapłacić kartą i nie trzeba mieć przy sobie odliczonej gotówki.

Mobilne portfele

Google z powodzeniem wchodzi w bankowość elektroniczną. Płatności Google Pay stają się coraz popularniejsze. Jeszcze kiedyś korzystanie z telefonu do płacenia za produkty lub usługi mogło wydawać się nierozważne i budzić zdziwienie, ale dzisiaj staje się to coraz bardziej powszechne i nie trzeba nosić ze sobą karty płatniczej, bo wystarczy jedynie odpowiednia aplikacja na telefonie z systemem Android lub iOS. Banki zaczynają dostrzegać możliwości płynące z płatności mobilnych, więc nic dziwnego, że starają się promować tego typu rozwiązania w swoich biuletynach informacyjnych, a wiadomości bankowe są przepełnione pozytywnymi wizjami wprowadzenia płatności za pomocą telefonów komórkowych.