W ręce policjantów z Bielan wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o oszustwo. 36-latkowie umieścili na portalu ogłoszeniowym fikcyjną ofertę sprzedaży telefonu, a następnie podszyli się pod pracowników jednej z firm kurierskich. Zamawiający otrzymał od nich paczkę, w której zamiast urządzenia wartego 2700 złotych znajdowała się atrapa. Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na portalu ogłoszeniowym zamówił telefon o wartości 2700 złotych. Po kilku dniach mężczyzna odebrał od fałszywego kuriera paczkę. Po sprawdzeniu zawartości przesyłki, zorientował się, że został oszukany. W środku zamiast urządzenia znajdowała się atrapa.

Zawiadamiający nie dał za wygraną, wyszukał w Internecie podobne ogłoszenie, o czym powiadomił funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą. W wyniku współpracy policjantów z pokrzywdzonym, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanym zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wspólnie i w porozumieniu. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Teraz mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

asp. Kamila Szulc