1 Bieg Mokotowski „Szczęśliwa 7 Mokotowska”

13 lipca 2019 roku w bardzo przyjemnej letniej aurze odbyły się zawody sportowe dla dorosłych 1 Bieg Mokotowski pn. „Szczęśliwa 7 Mokotowska” na nietypowym dystansie 7 km, dwie pętle po 3,5 km. Trasa prowadziła malowniczymi ścieżkami wzdłuż Mostu Siekierkowskiego i przyległych stawów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:30, a na linii startu stanęło ok. 227 zawodników którzy szczęśliwie dotarli do mety. Wśród startujących udział w zawodach wziął również Burmistrz Urzędu Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

Zwycięzcy za pierwsze trzy miejsca, otrzymali puchary ufundowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów oraz nagrody, zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymali medale oraz upominki, pozostałe nagrody rozlosowano wśród wszystkich zawodników. Wszystkie trofea i nagrody wręczał Rafał Miastowski. Wśród Pań, jako pierwsza linie mety przekroczyła Marta Keller z czasem 26:57 przed Natalią Wróblewską i Agnieszką Żuraniewską. Wśród Panów po bardzo zaciętej walce wygrał Krzysztof Krygier z czasem 23:56 przed Jakubem Śliwiakiem 23:57 (1 sekunda różnicy) i Markiem Primikiem.

Najszybszą zawodniczką dzielnicy Mokotów została Marta Keller a zawodnikiem Krzysztof Krygier. Najlepszą zawodniczką Urzędu Dzielnicy Mokotów była Beata Sieczko, a zawodnikiem Rafał Miastowski.

Zawody zostały rozegrane bez kłopotów i według obowiązujących przepisów. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie PZL, a nad bezpieczeństwem zawodników ratownicy z Pogotowia Ratunkowego (ambulans), Straż Miejska, obsługa techniczna oraz pilot poruszający się na rowerze po trasie podczas przebiegu zawodów.

Bieg sfinansowany przez Urzędu Dzielnicy Mokotów zorganizowała firma ActiveSports.