W 2016 roku w Warszawie miał swoją pierwszą edycję Festiwal Filmów Ukraińskich UKRAINA! Było to istotne wydarzenie na mapie kulturalnej stolicy ponieważ wcześniej dostęp do kinematografii ukraińskiej był dosyć ograniczony i raczej tylko nieliczni mieli możliwość obcowania z nią.

Kolejne edycje dawały możliwość wglądu zarówno w trendy, które obecnie są rozwijane w kinematografii naszego wschodniego sąsiada jaki i – poprzez wydarzenia towarzyszące – w jego kulturę. Na kwietniowym spotkaniu DKF-u zamierzamy skoncentrować się właśnie na tym festiwalu i kinie ukraińskim. Przyczynkiem do dyskusji będzie film nagrodzony min. nagrodą FIPRESCI Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie 2017 – Black Level w reżyserii Wałentyna Wasianowycza.
Wstęp wolny!
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.