Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny handlującego papierosami bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 97 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 129,34 kg. „krajanki”. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego obywatela Gruzji.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pozyskali informację o mężczyźnie zajmującym się handlem nielegalnymi papierosami w dzielnicy Włochy. Funkcjonariusze postanowili natychmiast to sprawdzić i podjęli obserwację.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Gruzji. W jego samochodzie, podczas kontroli ujawniono 11 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 11,86 kilogramów krajanki tytoniu oraz 15,4 litra bezbarwnej cieczy.

Podczas legitymowania ustalono, że 24-latek wynajmuje mieszkanie w Otrębusach. W trakcie jego przeszukania znaleziono metalowy klucz do garażu, gdzie jak przyznał zatrzymany znajduje się większa ilość nielegalnego towaru.

Funkcjonariusze wspólnie z obywatelem Gruzji udali się do wynajmowanego garażu w Brwinowie. Na miejscu zabezpieczyli 86 00 sztuk papierosów, 117,48 kilogramów krajanki tytoniu oraz 518 litrów bezbarwnej cieczy. 24-latek oświadczył, że w butelkach znajduje się alkohol. Przeprowadzone badania wykazały, że był to spirytus.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi mu kara grzywny lub kara 3 lat pozbawienia wolności. Wartość strat z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 208 tysięcy złotych.

esz/kc


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.