2019 01 pokaz dronow 0111 stycznia na terenie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Sołtyka 8/10, odbyła się prezentacja dronów (bezzałogowych statków powietrznych), które będą wykorzystywane w walce z trucicielami powietrza. Uzupełniły one wyposażenie straży miejskiej.

W pokazie wziął udział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński.

Dziennikarze oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć drony „w akcji”. Operatorzy przeprowadzili kilka „dolotów” nad dymiący komin, wykonując badanie zawartości dymu. Zaprezentowano też, wykorzystywane już od 2 lat, tzw. „smogowozy” – mobilne laboratoria na wyposażeniu których są urządzenie analizujące skład powietrza, a także wody. Zakupione drony wyposażone są w dwie kamery: tradycyjną, rejestrującą obraz w rozdzielczości Full HD, wysokiej czułości kamerę termowizyjną oraz w specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Nadlatując dron mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, sprawdza też zawartość formaldehydów i cyjanowodoru. Pojawienie się tych związków w dużym stężeniu świadczy o wykorzystywaniu niedozwolonego opału. Urządzenia przekazują, za pośrednictwem sieci, obraz on-line zarówno do operatora jak i w dowolne miejsce, np. do Centrum Kierowania.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.