Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków i przestępstwo łapownictwa. Funkcjonariusze podczas interwencji domowej w mieszkaniu 36-letniego karczewianina, odnaleźli i zabezpieczyli ponad pięć gramów marihuany. Podczas kolejnych czynności stanowczo odmówili przyjęcia korzyści majątkowej, którą obiecał im przekazać zatrzymany, aby mundurowi odstąpili od podejmowanych wobec niego czynności. Ostatecznie podejrzany trafił do otwockiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut karny posiadania marihuany i zarzut złożenia obietnicy korupcyjnej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komisariatu w Karczewie przyjął zgłoszenie od jednej z mieszkanek, która obawiała się agresywnego zachowania swojego syna, który miał awanturować się po alkoholu. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali na miejsce.

Widok podejmujących interwencję policjantów prawdopodobnie uspokoił 36-letniego mężczyznę, który miał dokuczać swojej matce. Mężczyzna widząc wchodzących do domu funkcjonariuszy zaczął się denerwować. Policjanci wyczuli w mieszkaniu podejrzany zapach, który mógł pochodzić z palonej marihuany.

Po sprawdzeniu odzieży mężczyzny, okazało się, że miał on przy sobie foliową torebkę z zielonym suszem. Późniejsze badanie narkotesterem i ważenie wykazało, że było to ponad 5 gramów marihuany.

Podczas przewożenia podejrzanego do komendy, z jego strony padła korupcyjna propozycja. Podejrzany złożył policjantom obietnicę, że da im kilka tysięcy złotych, aby ci puścili go wolno.

Mundurowi stanowczo odmówili i przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu. Zanim go osadzili, 36-latek dmuchnął w alkometr. Urządzenie wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne czynności procesowe z podejrzanym prowadzono w otwockiej prokuraturze, gdzie 36-latek usłyszał dwa zarzuty karne, nielegalnego posiadania narkotyku w postaci marihuany oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej policjantom, aby skłonić ich do odstąpienia od interwencji i tym samym do naruszenia przepisów prawa.

Za samą tylko korupcyjną „propozycję” grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dn/mbr


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.