W Przedszkolu Publicznym w Sobienkach policjanci z otwockiej komendy zorganizowali spotkanie dla najmłodszych , aby łącząc zabawę z edukacją, nauczyć maluchy bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Przedszkolaki mogły posłuchać wielu ciekawostek na temat Policji, zobaczyć wyposażenie funkcjonariusza do służby, a przy tym przećwiczyć z policjantką odpowiednie zachowanie się na drodze i na przejściach dla pieszych. Maluchy obejrzały też dwa filmy dotyczące kontaktu z osobą nieznajomą i kontaktu z agresywnym psem. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z policyjnej wizyty.

Policjantów z komendy w Otwocku zaproszono do Publicznego Przedszkola w Sobienkach w gminie Osieck, aby przeprowadzili zajęcia dla najmłodszych i porozmawiali z dziećmi o zawodzie policjanta i bezpieczeństwie.

Spotkanie z najmłodszymi prowadziła młodszy aspirant Karolina Pardej. Policjantka wyświetliła przedszkolakom dwa edukacyjne filmy. Pierwszy z nich miał pokazać, jak dzieci mają zachować się w sytuacji, kiedy będą zaczepiane przez osoby obce. Druga pozycja filmowa dotyczyła natomiast zachowania się w kontakcie z psem, a zwłaszcza wtedy kiedy agresywny pies będzie próbował atakować dziecko.

Podczas zajęć z przedszkolakami, policjantka przypomniała, jak należy korzystać z przejść dla pieszych i jakie zasady panują na drodze. Policjantka apelowała do przedszkolaków, aby ci pamiętali o odblaskach, które po zmroku powinni zakładać też dorośli.

Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda wyposażenie policjanta do służby i dowiedziały się jakie zadania realizują policjanci na co dzień.

Policjantka odpowiadała na wiele pytań, które zadawały dzieci. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły policjantkę do pamiątkowego zdjęcia.

dn

  • Przedszkolaki w Sobienkach uczyły się bezpiecznych zachowań
  • Przedszkolaki w Sobienkach uczyły się bezpiecznych zachowań
  • Przedszkolaki w Sobienkach uczyły się bezpiecznych zachowań