• Mieszkanie naszpikował narkotykami

  90 gramów kokainy i 15 gramów marihuany – takie ilości narkotyków zabezpieczyli policjanci wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji w jednym z mieszkań na Pradze Południe. Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 37-latek został objęty policyjnym dozorem.

 • Dwie osoby tymczasowo aresztowane w sprawie zabójstwa

  Policjanci zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek z zabójstwem. Kobieta najprawdopodobniej nie udzieliła pomocy pokrzywdzonej i nie powiadomiła odpowiednich służb o zaistniałym zdarzeniu. Jej syn podejrzany jest o dokonanie zabójstwa znajomej matki. Zdarzenie miało miejsce podczas libacji alkoholowej w domu denatki. Oboje zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

 • Ukradł zegarki i biżuterię o wartości blisko 320 tysięcy złotych, został aresztowany

  Mokotowscy funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, w wyniku żmudnej pracy operacyjnej ustalili, zlokalizowali i doprowadzili przed oblicze prokuratora sprawcę zuchwałej kradzieży zegarków i biżuterii, do jakiej doszło pod koniec czerwca tego roku, w jednej z galerii handlowych na terenie Mokotowa. Sprawca, którym okazał się obywatel Hiszpanii, usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 • Policjanci zabezpieczyli samochodowe podzespoły mogące pochodzić z kradzieży

  Znaczne ilości podzespołów samochodowych niewiadomego pochodzenia od pojazdów różnych marek, zabezpieczyli policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodów na terenie powiatu wołomińskiego i grodziskiego. To efekt działań funkcjonariusz w związku ze sprawą realizowaną w Niemczech.

 • 100 lat polskiej Policji. Historia i współczesność

  W Centrum Konferencyjnym Ordynariatu Polowego odbyło się 6 września br. sympozjum z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Historia i współczesność tej formacji była tematem przewodnim spotkania. Prelegentami byli m.in. komendanci Szkół Policji w Katowicach i Słupsku oraz były Komendant Główny Policji. W tym samym dniu odbyły się również imprezy towarzyszące: pokaz umundurowania funkcjonariuszy Policji Państowej, wystawa pt. „Podinspektor Policji Państwowej Marian Stefan Kozielewski – żołnierz i policjant Niepodległej”, prezentacja publikacji książkowych Stowarzyszenia Muzeum Policji oraz piknik.

 • W dniach 3 i 4 września 2019 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy uczestniczyła w realizacji spotu filmowego do kampanii społecznej.

  2019 09 jez wykop 01Straż Miejska czuwa nad bezpieczeństwem każdego mieszkańca Warszawy- bez względu na to, czy to człowiek czy zwierz. Na Bemowie strażnicy pilnowali drogi do szkoły, a tymczasem pomocy potrzebował… jeż.

  2019 09 piknik pierwsza pomocPo wakacjach wracają rodzinne pikniki. W ten weekend nasi strażnicy wezmą udział w 7 tego typu imprezach. W wielu przypadkach będzie okazja podszkolenia się z pierwszej pomocy przedmedycznej.

  2019 09 spalanie wilanow 01Czwartego września patrol Referatu ds. Kontroli Ochrony Środowiska realizował zgłoszenie od mieszkańców dotyczące nieprzyjemnego zapachu dochodzącego z budowy na terenie Wilanowa.

 • Budżet Obywatelski - rozpoczęcie głosowania Ruszyło głosowanie na pomysły zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do oddania swego głosu i wspólnej zmiany Śródmieścia na lepsze!
 • Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń!!!

  Kryminalni z Komisariatu Policji na Targówku prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy w bloku przy ul. Wysockiego. Bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego zdjęcia publikujemy. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące tej osoby skontaktuj się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, pod numerem tel. (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę tel. (22) 603-81-52. Gwarantujemy anonimowość!

 • Za znęcanie - dozór i zakaz zbliżania do pokrzywdzonych

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany był o znęcanie się nad żoną i córką. Pomoc wezwała kobieta w momencie, kiedy mąż rzucił w nią nożem. Przemoc psychiczna i fizyczna trwała od roku. Podejrzany usłyszał zarzuty, został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

 • Znasz tego mężczyznę?

  Policjanci z warszawskich Włoch prowadzą postępowanie w sprawie zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy z hostelu przy ul. Lechickiej w Warszawie. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Warszawa Włochy.

 • Wykorzystał okazję na łatwy łup

  Za kradzież odpowie 42-latek zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, zabrał mu telefon o wartości 800 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 62-latek trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W jego mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli trzy sztuki broni i amunicję. Obecnie sprawdzana jest jej legalność.

 • Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

  Prawie 300 krzaków konopi indyjskiej ujawnili policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Plantację ujawniono w pobliżu niewielkiej miejscowości w gminie Lesznowola. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • 2019 01 uniwersalne 10Ludzie w podeszłym wieku dość często miewają kłopoty z pamięcią. Strażnicy miejscy zaopiekowali się po południu 4 września kolejną staruszką, która wyszła z domu i nie potrafiła do niego wrócić.

  uniwersalne narkoman 01Wielkie miasta potrafią zrobić na przyjezdnych ogromne wrażenie. Pewien 33-letni mieszkaniec Białegostoku wieczorem 4 września do tego stopnia upoił się stolicą, że zaległ na trawniku przy torach tramwajowych na ul. Grochowskiej.

  2019 09 bukowiecka pozar 00Chwila nieuwagi, brak wyobraźni i przede wszystkim nieostrożne obchodzenie się z ogniem mogą prowadzić do tragedii.