• Odpowie za kradzież mikrofalówki i malin

  Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem była mikrofalówka, owoce i inne artykuły spożywczego wartości ok. 950 zł. Został on zatrzymany na terenie sklepu za linią kas. Podejrzany już usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policyjna profilaktyka w ramach akcji "Lato w mieście"

  Dzielnicowi asp. szt. Wojciech Tymiński oraz sierż. szt. Tomasz Trawiński przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań dla ponad 120 uczestników akcji "Lato w mieście" zorganizowanej w Piasecznie. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Nie chciało im się czekać na autobus, więc ukradli rowery

  Trzech nastolatków zatrzymali policjanci z Białołęki tuż po kradzieży z włamaniem rowerów miejskich. 16 i 14-latek byli nietrzeźwi. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że ukradli rowery, bo nie chciało im się czekać na autobus. Ich sprawą zajmie się wkrótce sąd rodzinny i nieletnich.

 • Dwóch aresztowanych za kradzież rozbójniczą

  Mundurowi z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w placówce handlowej. 25-latek oraz 23-latek zabrali z półek kosmetyki a następnie zaatakowali pracowników sklepu, którzy próbowali uniemożliwić im ucieczkę. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Wpadł w czasie przewożenia łupu

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową po raz kolejny pozyskali i błyskawicznie wykorzystali operacyjną informację. Tym razem zatrzymali samochód ciężarowy, którym kierowca przewoził karoserię skradzionego kilka dni wcześniej mercedesa oraz elementy i części innych samochodów. 49-latek został zatrzymany, a części samochodowe zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, został tymczasowo aresztowany.

 • W imię zemsty zniszczył przewody wentylacyjne

  Mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu zatrzymali 33-latka, który umyślnie zniszczył przewody wentylacyjne w jednym z budynków przy ul. Woronicza na warszawskim Mokotowie. Właściciel firmy montującej instalacje wentylacyjne twierdził, że to zemsta za zwolnienie podejrzanego z pracy. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że chciał zmusić szefa do wypłaty należności. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • O godzinie 02:50 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o wodzie cieknącej z sufitu w mieszkaniu na drugim piętrze w budynku wielorodzinnych przy ul. Międzyborskiej.

  Kilka minut przed godziną 1:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu przy ul. Modlińskiej. Do działań zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG 10, kolejne dwa z sąsiednich jednostek JRG 11 i JRG 15 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

  W dniu 26.06. na warszawskich Bielanach doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG 6. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

  W dniu 27.06 doszło do kolizji na Alei Armii Krajowej w odcinku znajdującym się w rejonie operacyjnym JRG 6. Na miejscu zdarzenia zastępy JRG 6 zastały kolizję dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego.

  29.06.2019 – Wyciek niebezpiecznej substancji na terminalu Cargo

  O godzinie 10:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Gąsiorowskiej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 10, trzy z sąsiednich jednostek JRG 11 i JRG 1 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

  2019 07 slup koziorozca 02Sypiące się iskry, głośne trzaski i ogień na trawniku – taką sytuację zastali strażnicy z Oddziału Ochrony Środowiska, którzy 1 lipca kontrolowali rejon ulicy Koziorożca w warszawskich Włochach.

  2019 07 bracka nietoperz 012 lipca około siódmej rano strażnicy z Ekopatrolu otrzymali dość nietypowe zgłoszenie od pracowników jednej z piekarń przy ulicy Brackiej.

 • Podejrzani zatrzymani, pompa odzyskana

  Policjanci z Wawra zajmujący się kradzieżami z włamaniem zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali skradzione mienie. Łupem 41-latka i 32-latka padła pompa wody, której wartość oszacowano na 15 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, 32-latek był dodatkowo poszukiwany i trafił do aresztu śledczego.

 • Ukradł w markecie maszynki i krem, a później zaproponował łapówkę

  Policyjni wywiadowcy kolejny raz udowodnili, że słowa roty policyjnej przysięgi są im bardzo bliskie. Na korupcyjną obietnicę wręczenia im korzyści majątkowej przez obywatela Mołdawii, który wpadł podczas kradzieży sklepowej, zareagowali błyskawicznie, zatrzymując i osadzając w policyjnym areszcie podejrzanego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił policjantom z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na przedstawienie 35-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa łapownictwa mniejszej wagi. Cudzoziemcowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Kradzież portfela w galerii - wiesz, kim są te osoby?

  Kobieta i mężczyzna, których zdjęcia publikujemy mogą mieć bezpośredni związek z kradzieżą pieniędzy w galerii handlowej przy ul. Annopol 2 w Warszawie. Jeśli wiesz, kim są te osoby skontaktuj się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Białołęka w siedzibie jednostki przy ul. Myśliborskiej 65, bądź pod numerem tel. (22) 603-51-30, (22) 603-52-36. Gwarantujemy anonimowość!

 • Policjanci i celnicy zwalczają nielegalny hazard

  Bielańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie podczas wspólnych działań zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych.

 • Ukrywał w mieszkaniu amfetaminę

  Kryminalni zatrzymali w Karczewie 22-letniego obywatela Mołdawii, u którego podczas przeszukania odnaleziono i zabezpieczono kilka zawiniątek z folii aluminiowej, w których ukryty był biały proszek. Badanie narkotesterem wykazało, że to substancja psychoaktywna - amfetamina. 22-latek usłyszał już zarzut karny w tej sprawie, przyznał się do posiadania narkotyków i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, że za posiadanie narkotyków sąd może orzec karę nawet 3 lat więzienia, a za handel nimi karę 10 lat pozbawienia wolności.

 • Pijany przewrócił się na skuterze

  Pruszkowscy policjanci zatrzymali 45-latka, który jechał skuterem. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień.