• Wpadł przez popełnione wykroczenie

  Policjanci ze stołecznej drogówki podczas służby na Pradze Północ zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowca popełnił wykroczenie. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 36-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, a jego sprawą zajął się dochodzeniowiec z komendy przy ul. Jagiellońskiej. Paweł O. usłyszał już zarzut karny. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Ponad 49 000 sztuk papierosów bez akcyzy nie trafi na rynek

  Kryminalni z Nasielska zabezpieczyli ponad 49 000 szt. papierosów i prawie 50 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi ujawnili "trefny towar" w samochodzie oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Nielegalny tytoń trafił do policyjnego depozytu, a 56-letni mieszkaniec gm. Nasielsk poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

 • Wpadł ze skradzionym rowerem w ręce policjantów

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na widok umundurowanego patrolu próbował odjechać rowerem, jak się okazało pochodzącym z kradzieży. Mężczyzna przez 10 lat przebywał w zakładzie karnym . Tadeusz D. trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzut w warunkach recydywy. Odzyskany przez funkcjonariuszy rower wrócił do właściciela.

 • Kobieta nie chciała zapłacić za kurs, więc pobili taksówkarza

  Mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu ustali i zatrzymali dwóch podejrzanych o pobicie taksówkarza. 26-letni chłopak klientki, która nie chciała zapłacić za kurs oraz jego o 3 lata młodszy kolega wdali się w awanturę z 21-letnim kierowcą i zamiast uregulować rachunek, potraktowali go kilkoma ciosami z pięści i kopnięciami. Pokrzywdzony o wszystkim zawiadomił funkcjonariuszy. Do policyjnego aresztu trafili imiennicy Patryk B. i Patryk N. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

 • Dwa zarzuty za próbę kradzieży z włamaniem w tym samym miejscu

  Policjanci wydziału mienia kilka minut po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej po raz drugi w przeciągu tygodnia usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do tego samego budynku. 47-letni Konrad Z. wpadł w ręce funkcjonariuszy w okolicy miejsca zdarzenia i zaprzeczał wszelkim zarzutom. Jak się okazało była to już druga nieproszona wizyta 47-latka w tym miejscu. W wydziale mienia usłyszał dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.

 • Policjanci i młodzież w sportowej rywalizacji

  To już VIII Mistrzostwa Komendy Stołecznej Policji w Pływaniu. Po raz pierwszy udział w zawodach wzięli uczniowie klasy mundurowej. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Laureaci otrzymali medale i dyplomy pamiątkowe. Wyłoniono również najlepszego pływaka, który zdobył puchar ufundowany przez burmistrza miasta. Dla młodych sportowców przygotowano drobne upominki i ciekawy pokaz. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej.

 • Policjanci z Woli i Bemowa odzyskali porsche warte 300.000 złotych oraz nissana o wartości 40.000 złotych

  Warte blisko 300.000 złotych porsche pochodzące z najprawdopodobniej przestępstwa zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego bemowskiego komisariatu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód miał zostać skradziony z terenu Francji w 2017 roku. Kolejny pojazd odzyskany przez policjantów z wolskiej komendy to nissan o wartości ok. 40.000 zł. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie.

 • Kolejni zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

  Policjanci skutecznie walczą z przestępczością narkotykową i przejmują znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W ręce funkcjonariuszy z Pruszkowa trafił 23-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków, a kryminalni ze Śródmieścia zabezpieczyli ponad 250 porcji handlowych marihuany i zatrzymali jej 27-letniego właściciela. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 • Zatrzymani do kradzieży samochodów

  Tuż po godzinie 6 rano w poniedziałek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariusze służb kryminalnych wraz z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie, na podstawie nakazu prokuratorskiego, zatrzymali na terenie Warszawy i powiatu legionowskiego sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże i kradzieże z włamaniem do samochodów. Wobec pięciu z nich, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, Sąd zastosował 3 miesięczny areszt, natomiast jeden z nich trafił do Zakładu Karnego celem odbycia kary.

 • Areszt za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zabezpieczyli 1,5 kilograma narkotyków oraz ponad 26 tysięcy złotych. Narkotyki trafiły do Polski z Hiszpanii. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę, którzy usłyszeli już zarzuty za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Wobec 32-latka oraz 29-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

 • 2019 04 ford mariensztat 01Patrolując wąskie uliczki Mariensztatu, strażnicy zauważyli samochód oparty tylnym zderzakiem o niewysoki płotek. Sprawa okazała się wcale nie tak błaha.

  2019 04 papierosy zamoyskiego160 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono podczas działań na Pradze Południe.

  2019 04 bialoleka smog 01Smogowóz Straży Miejskiej tym razem w roli atrakcji imprezy kończącej szkolny konkurs ekologiczny. Dzieci z białołęckich szkół były zachwycone. Nie tylko możliwościami pojazdu…

 • Nowy Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy 2 kwietnia 2019 r. śródmiejscy radni wyłonili nowy skład Zarządu Dzielnicy. Na burmistrza Śródmieścia wybrano Aleksandra Ferensa. Jego zastępcami zostali: Magdalena Wojciechowska, Tomasz Bratek, Paweł Martofel oraz Wojciech Matyjasiak.
 • Zarzuty za kradzież

  Odzież i sprzęt elektroniczny o wartości ponad 700 złotych były łupem 32-letniego Krzysztofa G. Mężczyznę ujął pracownik sklepu i zaalarmował Policję. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Wpadł ponownie za kradzież

  Zarzut kradzieży w warunkach recydywy usłyszał w wolskiej komendzie doskonale znany policjantom Arkadiusz E. Mężczyzna był wcześniej zatrzymywany przez policjantów w związku z licznymi kradzieżami perfum w drogeriach. Tym razem odpowie za kradzież, do której doszło w marcu br.

 • Chciała zaoszczędzić na kupnie torebki, odpowie za oszustwo

  Policjanci z Białołęki zatrzymali 36-letnią mieszkankę Warszawy podejrzaną o oszustwo. Kobieta podczas zakupu torebki zamieniła metki z kodem kreskowym z towaru droższego na tańszy. Chciała w ten sposób zaoszczędzić 30 złotych. Natalia K. odpowie jednak za dwa przestępstwa, bowiem kilka miesięcy temu dokonała podobnego oszustwa przy zakupie kurtki. Za oszustwo mniejszej wagi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 • Odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów

  Policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie awantury domowej, gdzie między mieszkańcami miało dojść do nieporozumienia. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą oraz jej syna. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął być agresywny. Następnie wulgarnymi słowami znieważył funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.