W dniach 22,23,27.01.2019 r. na zbiorniku wodnym mieszczącym się w „Zespole przyrodniczo krajobrazowym Arkadia” przy ul. Idzikowskiego strażacy z JRG9 wraz z SGRWN "Warszawa 5” z JRG1 odbyli w ramach zajęć doskonalenia zawodowego szkolenie z technik podejmowania poszkodowanych z akwenów zalodzonych.

W dniu dzisiejszym ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Miejscem ćwiczeń był Kanał Żerański w niedalekiej odległości od wiaduktu przy ul. Marywilskiej. W ćwiczeniach brał udział również zastęp z JRG 1.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych, nurkowie z SGRWN Warszawa 5 kontynuowali rozpoznania akwenów wodnych województwa mazowieckiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG 5 otrzymano informacje o samochodzie, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Około godziny 21:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Stanów Zjednoczonych. Do akcji zadysponowano zastępy GBA2/16 Pr-750, GCBA 5/23/2,5 i GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Wraz z początkiem ferii w Warszawie na terenie JRG 6 rozpoczął się cykl spotkań z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz młodzieżą szkolną. Spotkania te, organizowane w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”, mają na celu przybliżenie zagrożeń jakie można spotkać w domu oraz podczas zajęć rekreacyjnych.

Około godziny 15:30 zastępy GBA 2/16 i GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane do zdarzenia
na ul. Wrocławską.

W dniach 26-28 stycznia w ramach zajęć z doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia doskonalące umiejętności strażaków z zakresu ratownictwa lodowego.

2019 01 uniwersalne 14Bezdomny mężczyzna chciał się ogrzać w metrze. Podczas legitymowania ujawniono, że jest poszukiwany przez sąd i policję do kilku spraw. Ma też do odbycia karę więzienia.

2019 01 uniwersalne 38Niczym nie skrępowane nastolatki, wzgardziwszy zimową ofertą przygotowaną na ferie w mieście ruszyły na podbój Warszawy. Ekscytując się wolnością, nieoczekiwanie natrafiły na patrol mieszany straży miejskiej i policji.

2019 01 olej wawer 06We wtorek 29 stycznia patrol referatu ds. Kontroli Środowiska otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania śmierdzących substancji na terenie dzielnicy Wawer. Strażnicy, zgodnie ze swoim uprawnieniami, dokonali kontroli pobliskiego obiektu sportowego. Właściciel w czasie kontroli okazał piec, który został chałupniczo przystosowany do spalania przepracowanego oleju samochodowego. Właściciel sportowego interesu znalazł się w nieciekawej sytuacji.

2019 01 kontener targowek 01Kłęby czarnego dymu na Targówku. Strażnicy miejscy walczyli z ogniem, zapobiegając rozprzestrzenieniu się pożaru.

2019 01 zima teatr 01Szpital dziecięcy to miejsce przepełnione bólem i przesiąknięte łzami najmłodszych pacjentów. Personel szpitala robi wszystko, by negatywne uczucia podopiecznych zniknęły, dlatego na zaproszenie opiekunów strażnicy miejscy przynieśli dzieciakom odrobinę radości, która choć na chwilę odwróciła ich uwagę od różnego rodzaju dolegliwości. Chore dzieci z uwagą obejrzały edukacyjny spektakl „Teatru na straży” pod tytułem „Florka w sieci”.

 • Areszt dla 68-letniego mężczyzny

  Policjanci z Konstancina- Jeziorny zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o trwające od długiego czasu znęcanie się nad własną żoną. Zebrane w tej sprawie materiały dowodowe pozwoliły na złożenie wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w jednym z aresztów śledczych.

 • Podczas interwencji domowej znaleźli narkotyki

  Policjanci z Legionowa w trakcie interwencji domowej znaleźli narkotyki. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 26-letni mężczyzna zatrzymany. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Widziałeś ten wypadek? Poinformuj nas o tym

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 5 stycznia tego roku o godzinie 22:09 przy Alejach Ujazdowskich. Kierowca potrącił pieszą, która na skutek odniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy bądź osobiste zgłoszenie się do jednostki policji przy ulicy Wilczej 21.

 • Kierował mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 30-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a KK, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2.

 • Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowania dotyczące kradzieży mienia. Wizerunki osób mogących mieć związek z tymi przestępstwami zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach kobiety i mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • 20-latek z marihuaną usłyszał już zarzuty

  Dochodzeniowcy z Pragi Północ przedstawili 20-latkowi zarzuty za posiadanie narkotyków. Młody mężczyzna został zatrzymany przez stołecznych funkcjonariuszy na ulicy Wileńskiej. Kolejne porcje narkotyków kryminalni z Pragi Północ ujawnili w jego mieszkaniu. Łącznie Marcin M. posiadał prawie 70 gramów marihuany. Teraz za łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymani za kradzieże z włamaniem samochodów

  Policjanci z południowopraskiej samochodówki kontynuując sprawę, przy której już wcześniej pracowali, zatrzymali kolejne 3 osoby. Jak wskazują ustalenia mają one związek z kradzieżami samochodów. 34-letni Marcin P. wpadł na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem opla, dodatkowo podejrzany był o kradzież z włamaniem odzyskanego wcześniej przez policjantów volkswagena oraz usiłowania kradzieży z włamaniem mercedesa. W dalszej kolejności w ręce funkcjonariuszy wpadł 30-letni Mariusz Ś., który podejrzewany jest o kradzież z włamaniem nissana, był też poszukiwany nakazami doprowadzenia i listem gończym. Zatrzymani usłyszeli zarzuty.

 • Zobacz również