W dniu 18.01.2020 na terenie JRG 5 odbyło się kolejne spotkanie opłatkowo-noworoczne członków Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy JRG 5 KM PSP m. st. Warszawy. Zgodnie z oczekiwaniami kolejny raz „emeryci” zebrali się w coraz to większym gronie.

W Porcie Praskim na terenie Posterunku Rzecznego Policji odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego w którym uczestniczyły dwa zastępy z JRG 5.

O godzinie 16:40 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ul. Wirażowej. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt 2, 5/25/2,5• oraz GCBA 8,5/56.

O godzinie 18: 34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wilanowskiej z ulicą Bukowińską. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2.5 i GCBA 8,5/56.

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

2020 01 wypadek zaba 01Wtorek 28 stycznia, godz. 7:55. Strażnicy miejscy, którzy patrolowali Targówek byli świadkami zdarzenia drogowego. Kierująca, która straciła panowanie nad toyotą, uderzyła w podstawę nasypu.

2020 01 mistrzowieStraż Miejska m.st. Warszawy otrzymuje średnio 1 084 zgłoszenia dziennie w sprawach naruszeń przepisów ruchu drogowego. Około 90% z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania. Zobaczmy z jakim kuriozalnymi przypadkami łamania zasad dotyczących zatrzymywania pojazdów mają do czynienia strażnicy. 

Serwis Apple - na jakie usługi można się zdecydować?

Serwis Apple w Warszawie zajmie się naprawą urządzeń należących do klientów, dzięki czemu będą mogły wrócić do pełnej sprawności i na nowo cieszyć użytkowników swoją wydajnością. W  autoryzowanym serwisie można sobie pozwolić przede wszystkim na wymianę całego urządzenia, które nie nadaje się do dalszego użytkowania. Tym samym klienci będą mogli zaoszczędzić w portfelach pokaźne środki finansowe. To bardzo ważne szczególnie w przypadku nieco mniej zamożnych osób.

Najpopularniejsze usługi w serwisie Apple w Warszawie

W serwisie można zdecydować się na szereg profesjonalnie realizowanych usług, w tym na:

 • naprawę zbitej szybki,
 • wymianę ekranu,
 • wymianę baterii,
 • wysuszenie urządzenia po zalaniu.

Jeśli ktoś ma problemy ze swoim urządzeniem powinien jak najszybciej pojawić się w autoryzowanym serwisie Apple, dzięki czemu usterka techniczna zostanie wyeliminowana poprawnie oraz błyskawicznie. Co najważniejsze poszczególne usługi wcale nie należą do najdroższych, więc warto je przetestować. Serwis Apple w Warszawie to jedna z najlepszych opcji dla klientów, którzy nie chcą przeznaczać kolejnych środków finansowych na zakup nowego sprzętu.

Dlaczego warto skorzystać z serwisu Apple na terenie Warszawy?

Korzystanie z serwisu Apple na terenie Warszawy ma bardzo duży sens głównie ze względu na to, iż zatrudnia się tam doskonale wyszkolonych fachowców, którzy pomogą osobom mającym problemy ze swoim sprzętem. Specjaliści są bardzo uczynni, posiadają bardzo fachową wiedzę, którą dzielą się z klientami, a co najważniejsze realizują naprawy bezbłędnie i bardzo sprawnie. Zainteresowani mogą zdecydować się na naprawę różnorodnych usterek, w zależności od swoich potrzeb. Jeśli ktoś nie ma pojęcia co w jego urządzeniu się zepsuło, nie musi się tym martwić. Usterka z pewnością zostanie szybko wykryta i fachowcy przystąpią do jej wyeliminowania. Cennik usług jest ogólnodostępny dlatego klienci zawsze mogą do niego sięgnąć i dowiedzieć się ile przyjdzie im zapłacić za daną usługę. Ceny z pewnością nikogo nie odstraszą.

 • Dozór policyjny dla sprawcy przemocy domowej

  Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną zastosował prokurator wobec 76-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Za zakupy zapłacił "souvenirem"

  Dwa zarzuty oszustwa usłyszał w pruszkowskiej komendzie 54-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez pruszkowskich kryminalnych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zapłacił za zakupy środkiem płatniczym przypominającym banknot, przez co wprowadził w błąd pracownika sklepu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Kryminalni zwalczają przestępczość narkotykową

  Kryminalni zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu ukrywał marihuanę i grzyba halucynogennego. Funkcjonariusze na podstawie wiedzy operacyjnej trafili do mężczyzny i zabezpieczyli znalezione w trakcie przeszukania narkotyki. 32-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

 • Przywłaszczył rower o wartości 25 tys. złotych

  Zarzut przywłaszczenia mienia o wartości ponad 25 tys. złotych usłyszał mężczyzna, który z salonu rowerowego odjechał jednośladem otrzymanym na jazdę próbną. 40-latek wpadł już w ręce kryminalnych z Bielan, którzy też odzyskali zabrany rower. Zatrzymanemu, karanemu w przeszłości za podobne przestępstwa grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

 • Wynajmował apartamenty przez dwa miesiące, przesyłał fałszywe przelewy

  12 zarzutów oszustwa usłyszał w wolskiej komendzie 19-letni mężczyzna podejrzany o oszustwa. Został on zatrzymany przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego, kiedy przebywał w jednym z wynajmowanych apartamentów. Okazało się, że 19-latek przesyłał sfałszowane potwierdzenia przelewów bankowych za wynajęte apartamenty. Tłumaczył, że spotykał się tam ze znajomymi. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci uratowali życie mężczyźnie

  Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, kierujący, który zasłabł za kierownicą swojego samochodu na parkingu przy centrum handlowym przy ul. Głębockiej odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Sierż. Patrycja Morawska i mł. asp. Leszek Żeleźnicki uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

 • Około godziny 18:00 kilkanaście osób w krótkim odstępie czasu zgłaszało pod numerem alarmowym pożar budynku przy ul. Strzygłowskiej. Do działań zostały skierowane zastępy ratownicze z JRG 12, JRG 8 i OSP Wesoła.

  O godzinie 07:08 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu przy ul. Puławskiej 601. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt 3/16/2,5 oraz GCBA 5/32/2,5.

  uniwersalne numer 986 na radiowozie 01Motywy ludzkiego postępowania bywają czasem bardzo zaskakujące. Przykładem tego jest choćby pewna weekendowa interwencja na Bródnie.

  2019 01 uniwersalne 36

  Tuż przed północą młody agresywny mężczyzna zdewastował stację benzynową przy ul. Conrada i pobił pracowników. Sprawcę ujęli strażnicy miejscy. 32 letni mężczyzna został przekazany policji.

  2020 uniwersalne pijany kierowcaStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy patrolowali wieczorem 24 stycznia Pragę Północ, około godz. 21.30 zauważyli na ul. Skoczylasa dziwnie jadącego fiata. Kierowca wyraźnie nie panował nad pojazdem.