Fundacja Dorastaj z Nami uprzejmie prosi o przekazanie 1% podatku.

2018 12 uniwersalne 18Nie zapłacił stuzłotowej grzywny więc sąd zamienił ją na areszt i zarządził poszukiwanie mężczyzny. Został ujęty w stołecznym metrze.

2019 01 uniwersalne 17Starsza pani wyszła do lekarza, ale zgubiła się w mieście i nie umiała wrócić do domu. Zaopiekowali się nią strażnicy miejscy.

2018 10 kajdankiDla wielu kontakt ze światem zewnętrznym ogranicza się wyłącznie do ślepej agresji. Otumanieni alkoholem, używają argumentu siły.

2018 12 uniwersalne 04Spożywanie czekolady pobudza ponoć pracę mózgu. Najwyraźniej nie u wszystkich. Pokazuje to przykład pewnego złodzieja, który został przez strażników miejskich przyłapany na kradzieży czekolady.

uniwersalne zimowa tarczaPatrole mieszane straży miejskiej i policji dbają o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy. Udzielają wsparcia osobom potrzebującym pomocy – i wymiarowi sprawiedliwości, wyłapując poszukiwanych.

2019 01 uniwersalne 39Ucieczki nieletnich z domów rodzinnych to częste zachowanie nastolatków. Umieszczenie w placówce wychowawczej nie zmienia ich nawyków.

2019 01 wawer swinka 03Miejsce : Wawer, ulica Urocza.
Osoby: dwóch obywateli wracających z kolacji u znajomych i Ekopatrol.
Czas: noc z 30 na 31 stycznia, czwarta rano.

 • Odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi

  Dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali remont w domu i skradli z niego elektronarzędzia zatrzymali kryminalni z Bielan. Wiertarki, młoty i wkrętarki o wartości 4500 złotych zostały odzyskane. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zabezpieczono marihuanę i tabletki niewiadomego pochodzenia

  Wspólne działania wywiadowców, patrolowców i dzielnicowych zaowocowało zatrzymaniem czterech obywateli Ukrainy posiadających środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli ponad 40 gramów suszu roślinnego. Teraz mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zabezpieczono ponad 40 gramów marihuany i tabletki niewiadomego pochodzenia

  Wspólne działania wywiadowców, patrolowców i dzielnicowych zaowocowało zatrzymaniem czterech obywateli Ukrainy posiadających środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli ponad 40 gramów suszu roślinnego. Teraz mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci rozmawiali z młodzieżą o jej bezpieczeństwie

  Kolejny już dzień, dla policjantów zajmujących się na terenie Śródmieścia prewencją kryminalną, minął pod znakiem spotkań i rozmów z młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa. Tym razem nasi policjanci byli gośćmi uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego przy ulicy Poznańskiej.

 • Policjanci apelują o koncentrację na drodze - kolizja samochodu z pociagiem towarowym ku przestrodze

  O prawdziwym szczęściu może mówić 25-letni mieszkaniec Kołbieli, który kierując osobowym renault megane, wjechał na przejazd kolejowy, pomimo ostrzegawczej sygnalizacji świetlnej i uderzył w jadący pociąg towarowy. Kierowca jechał sam i jak się tłumaczył, po prostu się zagapił. Ten brak koncentracji mógł mieć bardziej smutny finał. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, przyznał się do spowodowania kolizji i przyjął mandat karny. Policjanci apelują o szczególną koncentrację i stosowanie się do znaków i sygnalizacji na przejazdach. Ta chwila nieuwagi może kosztować nawet życie. Teraz w okresie feryjnych wyjazdów z rodzinami, warto mieć jeszcze bardziej wzmożoną koncentrację.

 • Koleżanki im mówiły, że można dorobić na kradzieżach

  Trzy nieletnie mieszkanki Piaseczna odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za kradzieże markowych ubrań o wartości około 1500 zł z jednej z mokotowskich galerii. 15-latki, za poradą koleżanek przyjechały do Warszawy z chęcią zarobienia pieniędzy ze sprzedaży tego, co wcześniej ukradną i wpadły na pierwszej próbie. Zostały zatrzymane przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego, będących poza służbą. Teraz o losie nastolatek zadecyduje sąd.

 • Zobacz również