• Kolejny oszust metodami „na wnuczka” i „na policjanta” pod dozorem Policji

  Kryminalni z Komendy Rejonowej Warszawa Mokotów zatrzymali jednego z członków grupy trudniącej się oszukiwaniem metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Sprawcy wspólnie i w porozumieniu dokonali kilkunastu wyłudzeń na terenie całej Warszawy, z czego w ostatnim czasie trzech, w wyniku których poszkodowani stracili łącznie blisko 250 tysięcy złotych. Zatrzymany został objęty policyjnym dozorem.

 • Zaginęła 16-letnia Elwira Gacuta

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce poszukują zaginionej 16-letniej Elwiry Gacuty. Dziewczynka prawdopodobnie może przebywać na terenie Warszawy.

 • Podobnie jak w ubiegłych latach, w czasie tegorocznych wakacji KM PSP m.st. Warszawy prowadziła szereg działań profilaktyczno-prewencyjnych, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie letniego wypoczynku.

  2019 09 pikniki wrzesien 01Uczestnictwo Straży Miejskiej w imprezach plenerowych i piknikach to okazja do promowania bezpieczeństwa- wszystko w duchu „bawiąc- uczyć”.

  2018 uniwersalne radiostacja 03Pewna 79-letnia mieszkanka Warszawy wybrała się sama na spacer. Ponieważ ma problemy z pamięcią i źle się poczuła nie mogła wrócić do domu. Staruszce pomogli strażnicy miejscy.

  2018 12 uniwersalne 19Noc z 7 na 8 września „uatrakcyjniła” mieszkańcom Białołęki grupa młodych ludzi, którzy aż do północy przekrzykiwali się na podwórku jednego z bloków. Jedna z osób była tak pijana, że karetka zabrała ją do szpitala.

  2019 09 papuga gips 01Pogoda jeszcze przyjemna, nic więc dziwnego, że wietrzymy swoje mieszkania, wpuszczając do nich trochę odchodzącego lata. Czasami, korzystając z okazji, odwiedzi nas ciekawski komar, czasami zagubiona osa… Jednak takiego gościa nikt się nie spodziewał, a zwłaszcza mieszkanka pięknego, ale raczej nieegzotycznego Mokotowa…

  W dniu 3 września po godzinie 20 zastęp GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7, wracając z akcji gaśniczej najechał na wypadek z udziałem dwóch tramwajów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe zastępy PSP oraz inne służby.

  O godzinie 17:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym przy zjeździe z Wybrzeża Gdyńskiego na ulicę Gwiaździstą.

  Trzy zastępy z JRG 15 zostały zadysponowane do pożaru pustostanu na ul. Bukowieckiej. Po dojeździe na miejsce zastano budynek o konstrukcji drewnianej w większości objęty pożarem.

  Około godziny 10:00 pod numerem alarmowym 112 zostało zarejestrowane zgłoszenie dotyczące wycieku gazu ziemnego z instalacji podziemnej, którą uszkodzono podczas prac budowlanych. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Cedrowej w Starej Miłosnej.

  W sobotę w godzinach 11:00 - 15:00 zastęp GBA-Rt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 wziął udział w pikniku rodzinnym „ V Piknik z Bajką Adopcyjną” na terenie Ośrodka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZG Helenów.

  Około godziny 8:10 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie ze Stanowiska Kierowania o zdarzeniu drogowym na ul. Płowieckiej. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750.

  Około godziny 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ul. Wirażowej. Do akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz GCBA 8,5/56 Scania.

 • Szwedzka policjantka w KSP

  W ramach europejskiego programu wymiany policyjnej CEPOL stołeczną komendę odwiedziła policjantka z Biura Współpracy Międzynarodowej Zarządu Policji w Szwecji. Wizyta miała charakter roboczy i dotyczyła współpracy międzynarodowej realizowanej przez funkcjonariuszy warszawskiego garnizonu oraz struktury organizacyjnej KSP. W trakcie spotkania scharakteryzowano także funkcjonowanie Stołecznego Stanowiska Kierowania.