• Policjanci wynieśli 87-latka z zadymionego mieszkania

  Dzięki ich zdecydowanej i szybkiej reakcji nie doszło do tragedii. Policjanci z wolskiego wywiadu widząc kłęby dymu wydobywającego się z mieszkania od razu podjęli działania. Przy pomocy przechodniów weszli do lokalu na parterze i przez okno wynieśli 87-latka, z którym nie było już kontaktu. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala, straż pożarna ugasiła pożar. Szybka reakcja policjantów zapobiegła nieszczęściu.

 • Żoliborscy policjanci ugasili pożar i ewakuowali starszą kobietę

  Policjanci z Żoliborza ugasili pożar w mieszkaniu oraz ewakuowali stamtąd straszą kobietę. W jednym z pomieszczeń zaczęła palić się boazeria oraz kasetony sufitowe. Dzięki szybkiej reakcji sierż. szt. Mateusza Latos oraz post. Kamila Lenarta nie doszło do tragedii.

 • Policjanci udaremnili przemyt blisko 22 tys. tabletek ekstazy

  Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową udaremnili przemyt prawie 22 tys. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 650 tys. złotych. Dzięki funkcjonariuszom narkotyki nie trafią na warszawski rynek, a osoby biorące udział w tym procederze, które znalazły się w ich rękach, już usłyszały w prokuraturze zarzuty. Zabronione substancje trafiły na terytorium RP z Holandii i Niemiec. Za to przestępstwo grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

 • MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 • Zastęp GBA-Rt z JRG 15 został zadysponowany do pożaru traw na ul. Annopol w rejonie JRG 1. Po dojeździe okazało się że pali się około 1 ha trawy i krzaków.

  W dniu dzisiejszym o godz. 16:15 do PA JRG 1 wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w okolicy ul. Zdziarskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy GBARt oraz GCBA.

  2018 uniwersalne belka 01W środę 3 lipca ok. godz. 18:15 strażnicy miejscy patrolujący Pragę Południe zauważyli na ul. Chłopickiego mężczyznę leżącego na jezdni obok przejścia dla pieszych.

  2019 07 wraki 05Porzucone, zniszczone, zdekompletowane, czasem wręcz… wrośnięte w ziemię lub obrośnięte roślinnością. Kiedyś duma właścicieli – dziś pojazdy zapomniane (czasem celowo), zagrażające mieszkańcom i środowisku, niepotrzebnie zajmujące miejsca parkingowe i negatywnie wpływające na estetykę miasta. W pierwszym półroczu 2019 roku aż 2759 wraków – bo o nich mowa – usunięto z ulic Warszawy dzięki działaniom strażników miejskich z Referatu ds. Pojazdów. Auta trafiły na parkingi strzeżone lub zostały usunięte przez właścicieli.

  O kosmetykach naturalnych mówi się coraz więcej. Jednak, czym naprawdę są zdrowe kosmetyki i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

  Coraz częściej można spotkać je w drogeriach. Są zdrowe i bezpieczne dla organizmu. Mogą używać ich wszyscy domownicy, a w szczególności polecane są dzieciom oraz kobietom w ciąży. Można bez problemów zakupić je w internecie, a polskich firm je produkujących jest coraz więcej – kosmetyki naturalne bo o nich mowa, są zaskakujące i warto na nie postawić! Pięknie pachną, pielęgnują i nawilżają.

  Poznaj 4 zasady kosmetyków naturalnych

  Aby kosmetyk mógł zostać uznany za naturalny i zdrowy, powinien spełnić trzy bardzo ważne warunki. „Naturalny” kosmetyk to nie tylko nazwa, ale filozofia, na której opiera się cała produkcja. A zatem, ważna jest natura i człowiek.

  Zasada pierwsza – składniki pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska. Składniki kosmetyków naturalnych powinny pochodzić z upraw ekologicznych, w których ingerencja człowieka jest minimalna. Oczywiście uprawy te nie powinny być wspomagane niebezpiecznymi środkami i chemikaliami.

  Zasada druga – eliminacja składników niebezpiecznych dla organizmu. Ideą zdrowych kosmetyków jest to, że nie ma w nich substancji, które mogłyby być szkodliwe dla organizmu. Warto jednak podkreślić dwie istotne kwestie. Po pierwsze, w niektórych kosmetykach muszą znaleźć się śladowe ilości substancji sztucznych, chociażby konserwujących, aby w produktach nie powstawała szkodliwa pleśń lub grzyby. Jednak w prawdziwie naturalnym produkcie, takie substancje nie powinny przekroczyć kilu procent. Po drugie, jeżeli mamy do czynienia z naturalnym kosmetykiem, nie możemy być pewni na 100%, że nam nie zaszkodzi. Po kosmetykach naturalnych mogą wystąpić objawy alergenne, ale tylko u osób uczulonych na konkretne ekstrakty roślinne. Zdarza się to bardzo rzadko.

  Zasada trzecia – opakowania recyklingowe lub biodegradowalne. Dobre firmy produkujące kosmetyki naturalne informują swoich klientów o tym, że opakowania nadają się do recyklingu lub są biodegradowalne.

  Zasada czwarta – produkty nie są testowane na zwierzętach. Żadne z produktów, które uznawane są za kosmetyki zdrowe lubnaturalne kosmetyki, bez względu na to, czy jest to szampon do włosów, balsam do ciała, żel pod prysznic czy odżywka, bez względu na to, czy przeznaczony jest dla kobiet, mężczyzn, czy dzieci lub jest kosmetykiem uniwersalnym, nie powinien być testowany na zwierzętach. Co więcej, dobre firmy zajmujące się produkcją kosmetyków naturalnych zastrzegają, że stosowane przez nich substancje nie są testowane na zwierzętach.

  Gdzie kupować zdrowe kosmetyki?

  Chociaż popularność kosmetyków naturalnych wzrasta, to jednak na rynku nadal najwięcej jest kosmetyków konwencjonalnych, w których składzie w większości znajdują się substancje chemiczne, często niebezpieczne dla organizmu. Nie oznacza to jednak, że osoba chcąca na co dzień używać zdrowych kosmetyków będzie miała duże trudności z zakupieniem tych produktów. Coraz częściej pojawiają się one w znanych drogeriach. A jeżeli chcemy mieć znacznie większy wybór kosmetyków naturalnych, warto udać się do sklepu wyłącznie z takimi produktami. Sklepów tego typu jest coraz więcej. Osoby mieszkające w dużych miastach nie powinny mieć problemu z ich znalezieniem. W nieco gorszej sytuacji są osoby z mniejszych miejscowości. Jednak, brak sklepu stacjonarnego z kosmetykami naturalnymi nie jest dziś dużym utrudnieniem. Otóż, zdrowe kosmetyki naturalne, czy to szampony, czy żele do mycia, czy też kosmetyki dla dzieci, nawet tych najmniejszych, może zakupić w sklepach interenetowych. Do wyboru są albo sklepy internetowe z ekologicznymi produktami (m.in. ekologiczne środki czystości), albo sklepy internetowe poszczególnych producentów kosmetyków.

  Kosmetyki naturalne – czyli jakie? Kilka ważnych informacji

 • Wakacyjne spotkanie z przedszkolakami

  Wczoraj dzielnicowy z warszawskich Włoch gościł w Przedszkolu nr 175. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz działań ,,Bezpieczne Wakacje 2019”. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z przedszkolakami o bezpieczeństwie w domu, na podwórku oraz podczas letniego wypoczynku.

 • Policjanci z Józefowa zatrzymali podejrzanego z 20 gramami marihuany

  Dokładna kontrola samochodu to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć intuicję i doskonały zmysł obserwacji podejrzanych zachowań. Tacy właśnie okazali się dwaj józefowscy patrolowcy, zatrzymując do kontroli samochód, którym jechał 25-letni mieszkaniec Warszawy. Jego nerwowe zachowanie za kierownicą od razu dostrzegli funkcjonariusze, odnajdując następnie w podręcznym plecaku słoik z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec stolicy usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 25-latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

 • Uszkodził kamerę, która wcześniej zarejestrowała jego wizerunek

  Kryminalni z Bielan zatrzymali 19-latka, który uszkodził jedną z kamer monitoringu zainstalowaną na klatce schodowej. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Włączony piekarnik mógł wywołać pożar mieszkania – interweniował dzielnicowy

  Niecodzienne zgłoszenie otrzymał kilka dni temu dzielnicowy Szymon Lipiński. Jedna z mieszkanek Mińska Mazowieckiego będąc w Sulejówku, zorientowała się, że wychodząc do pracy zapomniała wyłączyć piekarnik. Z obawy o możliwy pożar mieszkania postanowiła zadzwonić do dzielnicowego. Jak się okazało była to bardzo słuszna decyzja.

 • "Lato w Mieście" z Policją i BBiZK

  Od zakończenia roku szkolnego aż do końca wakacji realizowany jest coroczny program „Lato w Mieście”. Na terenie Pragi Południe dzieci mają do dyspozycji placówki pobytu dziennego w szkołach oraz ogniska pracy pozaszkolnej, gdzie odbywają się zajęcia specjalistyczne. W każdym z tych miejsc uczniowie znajdą nie tylko opiekę wychowawców i pedagogów, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Policjanci i pracownicy BBiZK odwiedzają dzieci i młodzież i przypominają o bezpieczeństwie podczas wypoczynku.

 • Poszukiwany listem gończym w rękach kryminalnych

  Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem przestępstwa przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Zgodnie z dyspozycją Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie został przewieziony do aresztu śledczego.

 • Oszukiwał pracodawcę i klientów

  Policjanci z Bielan zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na szkodę pracodawcy i klientów obiektu sportowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 42-letni pracownik sprzedawał tzw. bilety „normalne”, a na kasę nabijał zaniżone kwoty. Różnicę zabierał do własnej kieszeni. Mężczyzna usłyszał już zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymani ze skradzionymi rowerami usłyszeli zarzuty

  Trzech mężczyzn w wieku 18, 19 i 21 lat wpadło w ręce policjantów z Woli chwilę po tym jak wyrwali przymocowane ze stojaka dwa rowery o łącznej wartości ponad 2800 złotych. W chwili zatrzymania mężczyźni tłumaczyli, że rowery znaleźli w parku. Cała trójka została doprowadzona do komendy. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, działając wspólnie i w porozumieniu. Odzyskane rowery wróciły do właściciela.

 • Nietrzeźwy bez uprawnień

  W nocy policjanci z Pruszkowa uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy forda. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie mundurowych. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

 • Zniszczony opel - wiesz, kim jest ten mężczyzna?

  Policjanci z Komisariatu Policji na Targówku prowadzą czynności dotyczące zniszczenia samochodu osobowego m-ki Opel. Bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące wymienionej osoby lub zdarzenia skontaktuj się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod numerem tel. 22 603-81-71.

 • Czworo zatrzymanych podejrzanych o rozbój

  Kryminalni z Pragi Południe dzień po zgłoszeniu, na podstawie opisu wyglądu, wytypowali sprawców przestępstwa. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn najpierw wspólnie z pokrzywdzonym pili alkohol, a potem najprawdopodobniej pobili go i okradli. Wszyscy usłyszeli zarzuty, troje zostało tymczasowo aresztowanych.