2019 04 piwkoPiwo ścięło z nóg nastolatkę. Nie wiadomo, czym by się to skończyło, gdyby nie pomoc strażników.

2018 10 dymek prostoPewien 22-latek chciał zapalić marihuanę. Widok strażników miejskich przekonał go, że palenie szkodzi. Funkcjonariusze ujęli młodego człowieka, gdy odrzucał marihuanę.

2019 04 piknik szaserow 01Wiosna w pełni, a wraz z nią zaczął się sezon na imprezy plenerowe. Organizatorzy chętnie zapraszają na nie straż miejską.

2019 04 konferencja olomuniec 01Od 3 do 5 kwietnia w Ołomuńcu trwała IV Międzynarodowa Konferencja Policji Gminnych. Polskę reprezentowali m.in. funkcjonariusze warszawskiej Straży Miejskiej.

3 numerNocleg w SODON należy do dość kosztownych. Są jednak ludzie, którzy po alkoholu tracą umiejętność logicznego myślenia i dokładają sobie kłopotów niszcząc wszystko co jest w ich zasięgu. Do takich należał antybohater tego zdarzenia.

Teatr Kamishibai - teatr ukryty w drewnianej skrzynce, historie opowiadane przy muzyce na żywo. Podczas spotkania łączymy formę teatralną z warsztatem muzycznym, plastycznym, tanecznym. Tym razem zastanowimy się nad pojęciem altruizmu i asertywności. Walentynka wyrusza

 • Policjanci z prewencji znaleźli przy rowerzyście 14 porcji amfetaminy

  Z 14 porcjami amfetaminy wpadł w ręce otwockich policjantów 32-letni rowerzysta. Kontrola podejrzanego miała miejsce na ulicy Andriollego w Otwocku. Funkcjonariusze z prewencji zauważyli mężczyznę, który jadąc rowerem nerwowo rozglądał się na boki i to przykuło wzrok policyjnych patrolowców. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz za przestępstwo narkotykowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zapraszamy na dwa weekendowe warsztaty wszystkich zainteresowanych zdobyciem praktycznej wiedzy z realizacji filmów.  Chcesz stanąć za kamerą, aparatem lub telefonem, nagrać krótką etiudę, film dokumentalny czy materiał do sieci? Poznać podstawy reżyserii, sztuki operatorskiej i

 • Strajk nauczycieli - informacje dla rodziców Informacje dla rodziców w związku z planowanym strajkiem Bezpłatna oferta przygotowana przez instytucje m.st. Warszawy, w których będzie można spędzić czas z dzieckiem, jeżeli szkoła lub przedszkole będzie zamknięte.
 • Zatrzymany za kradzież paliwa

  Żoliborscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut kradzieży paliwa na kwotę 750 złotych. Kierowca audi tankował paliwo, a następnie odjeżdżał, nie płacąc za nie. Mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za kradzież

  Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem były perfumy o wartości ok. 2200 zł. Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu na terenie Białołęki. Podejrzany już usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Nietrzeźwy spowodował kolizję

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 54-latek. Mężczyzna mając 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Na skrzyżowaniu ulic Zygmuntowskiej z Wileńską spowodował kolizję z motocyklem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 • O skarbach i nie tylko, dla praskich seniorów

  Wczoraj Komisariat Rzeczny policji odwiedzili seniorzy z Pragi Południe. Policjanci omówili z nimi zasady bezpieczeństwa podczas letnich, upalnych dni oraz wypoczynku nad wodą. Przedstawili również specyfikę komisariatu opowiadając o jego historii i współczesnych dokonaniach. Kwintesencją spotkania był seans filmowy „Uratowane z potopu”, w którego powstanie policja rzeczna miała niewątpliwy wkład.

 • W złości zniszczył radiowóz

  Policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który zniszczył radiowóz zaparkowany przy jednej z ulic. Był bardzo agresywny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał przyznał się do zniszczenia pojazdu i dobrowolnie poddał karze.

 • Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania oraz policyjny dozór

  Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozór policyjny został zastosowany wobec 60-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad 85-letnią matką. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odzyskany kradziony nissan, dozór za paserstwo

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe w wyniku działań operacyjnych ujawnili dziuplę samochodową, w której zabezpieczyli skradzionego nissana oraz silniki innych samochodów,moduły elektroniczne, a także działkę marihuany. Zatrzymany 37-letni Maciej S. usłyszał zarzuty paserstwa i posiadania narkotyków i został objęty policyjnym dozorem.

 • Wpadli na próbie wyłudzenia kredytu

  Wilanowscy kryminalni zatrzymali 33-latkę, która podawała się za dyrektor kreatywną jednej z warszawskich spółek na Śródmieściu. Jej zarobki miały sięgać 13.000 zł brutto. Na tej podstawie chciała wyłudzić 20.000 zł. Pracownik banku weryfikujący dane bardzo szybko zorientował się, że dokumenty są fałszywe. Kilka minut później Anna K. podająca się za Katarzynę W. była w rękach policjantów. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności dołączyli do niej jeszcze dwaj wspólnicy. Wszystkich czekają zarzuty, za które mogą nie wyjść z więzienia przez najbliższe 5 lat.

 • Policjanci z Woli uratowali kobietę, której życie było zagrożone

  Policjanci post. Żaneta Konstanty i sierż. Krzysztof Gałuszewski z wolskiej patrolówki uratowali kobietę, której życie było zagrożone. Dzięki informacjom zebranym w czasie rozmowy i przekazanym ratownikom medycznym, kobieta będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, od razu trafiła do szpitala. Na drugi dzień w trakcie służby, po informacji o zgłoszeniu zaginięcia kobiety, skojarzyli, że chodzi o tę samą osobę.