• Rozpoznajesz tę osobę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie dotyczące usiłowania rozboju. Nieznany dotąd sprawca wraz z innym zatrzymanym już mężczyzną zaatakował przypadkowych przechodniów. Biciem i groźbami zażądał wydania elektronicznego papierosa. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • Zaatakował ratownika medycznego, usłyszał zarzuty

  Nietypowe zgłoszenie otrzymał radiooperator stołecznego stanowiska kierowania. Fakt pobicia zgłosiła ratowniczka medyczna, która udzielała pomocy poszkodowanemu. 36-latek rzucił się na nią z pięściami i wyzywał ją. Agresywny pacjent miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Pragi Północ został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty.

 • Areszty za pobicie z użyciem kastetu i usiłowanie rozboju

  Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie przypadkowego przechodnia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i usiłowanie rozboju na kobiecie. Za te przestępstwa 23-letniemu Damianowi Z. i 18-letniemu Danielowi H. grozi teraz odpowiednio do 12 i do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Znieważył i naruszył nietykalność kierowcy z powodu jego przynależności narodowej

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kierowcę taksówki, który opluł i znieważył z powodu przynależności narodowej innego przewoźnika. Przebieg zdarzenia zarejestrował pasażer samochodu, którym kierował obywatel Ukrainy. Za to przestępstwo 38-letniemu Marcinowi K. grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 • 3-miesięczny chłopczyk trafił do rodziny zastępczej, ojciec do aresztu za usiłowanie jego zabójstwa

  26-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, w miejscu zamieszkania znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim 3-miesięcznym synem wielokrotnie uderzając go w głowę, co mogło skutkować śmiercią dziecka. Dziecko postanowieniem sądu rodzinnego zostało odebrane biologicznym rodzicom i przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej. Wobec Łukasza M. funkcjonariusze i prokurator złożyli w sądzie w Wołominie wniosek o tymczasowe aresztowanie. Ten wniosek uwzględnił, stosując wobec ojca dziecka 3-miesięczny areszt. Czyn, jakiego dopuścił się mężczyzna, zagrożony jest karą od 8 do 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • 2019 04 skoczek 0110 kwietnia rano mieszany patrol Straży Miejskiej i Policji ocalił życie topielca. Kilkanaście minut po ósmej mężczyzna rzucił się z Mostu Siekierkowskiego. Kilka godzin później inny mężczyzna także próbował odebrać sobie życie- tym razem skacząc z Mostu Poniatowskiego.

  2019 04 powazki smolensk 05W dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej Straż Miejska m. st. Warszawy była obecna podczas uroczystości na wojskowym Cmentarzu Powązkowskim oraz przy grobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki w Krakowie.

 • Skradła perfumy, teraz za to odpowie

  57-letnia kobieta została zatrzymana przez wolskich policjantów w związku z podejrzeniem kradzieży. Jej łupem były perfumy, skradzione w jednej z drogerii. Podejrzana już usłyszała zarzut. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymani za kradzież roweru

  Policjanci z Michałowic zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież roweru. Jednoślad wart 900 złotych zniknął z Komorowa w połowie marca tego roku. Mężczyźni usłyszeli już zarzut za popełnione przestępstwo, do którego się przyznali. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Zatrzymany za uszkodzenie drzwi

  Patrolowcy chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu zatrzymali podejrzewanego. 28-letni Aleksander L., jak relacjonowała zawiadamiająca, przyszedł do jej mieszkania i najpierw uszkodził klamkę od drzwi wejściowych, a potem zdewastował całe drzwi. Wartość strat wyniosła 1300 złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut zniszczenia mienia.

 • Udawał kuriera, został zatrzymany

  Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 32-latek zainspirowany programem telewizyjnym wcielał się w rolę kuriera i odbierał od pokrzywdzonych paczki ze sprzętem elektronicznym oraz biżuterią. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Zabezpieczone ok.100.000 sztuk nielegalnych papierosów, zatrzymana kolejna osoba

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z komendy na Woli przeprowadzili kolejną realizację w związku z posiadaniem i przechowywaniem nielegalnych papierosów. Tylko od początku roku zabezpieczyli łącznie niemalże 100.000 sztuk „lewych” papierosów i osiem kilogramów tytoniu. Tym razem wpadł kolejny mężczyzna, który przechowywał papierosy bez akcyzy. Podejrzany już usłyszał zarzut.

 • Tymczasowy areszt i zarzuty za zranienie nożem swojego kolegi, groźby i uszkodzenie mienia

  Zarzut spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu, usłyszał 42-letni Tomasz W. Mężczyzna uderzył nożem w brzuch swojego kolegę, z którym kilka minut wcześniej się pokłócił. Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Gdyby tego było mało, groził pozbawieniem życia znajomej i siostrze poszkodowanego mężczyzny, zagroził również podpaleniem budynku, w którym te mieszkały oraz uszkodził drzwi wejściowe budynku należącego do miasta. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy fiata, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał jeździć po parkingu przylegającym do jednej z placówek handlowych na terenie izabelińskiej gminy, a następnie uderzyć w betonowy słup. Wszystko to widział pracownik ochrony, który zabrał kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo do 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 • Nie wiedzieli, skąd kradzione rzeczy wzięły się w ich samochodzie

  Do policyjnego aresztu trafiło troje podejrzanych o kradzież markowych ubrań z jednej z mokotowskich galerii handlowych. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali do kontroli peugeota, którym kierował 25-letni Karol D. Mężczyzna podróżował w towarzystwie o 4 lata starszego Marka N. i o 5 lat młodszej Karoliny O. Cała trójka zgodnie twierdziła, że nie mają pojęcia, skąd w ich samochodzie znalazły się kradzione rzeczy. Pamięć wróciła im po obejrzeniu nagrania z monitoringu sklepowego, którego byli głównymi bohaterami. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zapobiegli utracie ponad 16 000 złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępca wprowadził w błąd pokrzywdzonego, a następnie pod pretekstem prowadzonej akcji próbował nakłonić go do przekazania wypłaconych z banku pieniędzy. W zorganizowaną zasadzkę wpadł 38-letni obywatel Ukrainy. Za usiłowanie oszustwa mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Inauguracja kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" w komendzie na Pradze Północ

  W komendzie Policji na Pradze Północ zainaugurowano kampanię "Narkotyki i Dopalacze zabijają". W ramach kampanii gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół przy ul. Odrowąża w Warszawie. Podczas spotkania policjantki przypominały, jak szkodliwe jest zażywanie dopalaczy i narkotyków i przestrzegały przed zażywaniem nieznanych środków, którymi mogą częstować nas inne osoby. Podczas wizyty młodzież obejrzała również budynek naszej komendy i zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania służby publicznej, jaką jest Policja. Funkcjonariusze poszczególnych pionów zaprezentowali swoją pracę i zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Wolscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące usiłowania oszustwa na tzw. „policjanta”. Kamery monitoringu utrwaliły wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę lub posiada informację na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Żytniej 36.

 • Poszukiwany 3 listami gończymi wpadł w kradzionej hondzie

  37-latka w kradzionej hondzie zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Mężczyzna na terenie całej Warszawy oraz w powiecie wołomińskim trudnił się kradzieżami samochód japońskich i amerykańskich. W okresie od listopada ubiegłego roku do kwietnia br. dopuścił się kradzieży 7 samochód, z czego dwóch hond, dwóch jeepów, mazdy, nissana i chryslera o ich łącznej wartości ponad 720 tys. złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadł w chwili wprowadzania do garażu hondy jazz, skradzionej chwilę wcześniej na warszawskich Bielanach. Po przedstawieniu Marcinowi P. 7 zarzutów kradzieży samochodów, usiłowania kradzieży toyoty i niestosowania się do wyroku sądu, został przewieziony do zakładu karnego w związku z wydanymi za nim 3 listami gończymi i zarządzeniem o ustaleniu miejsca pobytu.