• Wsiadł za kierownicę po narkotykach i miał przy sobie kilkanaście porcji środków odurzających

  Funkcjonariusze z wydziału patrolowego komendy na Ochocie zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo 38-latek miał jeszcze przy sobie 13,41 grama ziela konopi oraz 1,02 grama kokainy.

 • Okradła pracodawcę, usłyszała zarzut

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali 24-latkę podejrzaną o kradzież. Z ustaleń wynika, że kobieta pracująca w sklepie miała okraść pracodawcę na kwotę ponad 2 tysiące zł. 24-latka została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Podejrzana usłyszała zarzut. Za to przestępstwo może grozić jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Drugi sprawca rozboju zatrzymany

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju na warszawskim Mokotowie. Mężczyzna usłyszał zarzut i zastosowano wobec niego policyjny dozór. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze zatrzymania w tej sprawie.

 • Nowy pracownik opuścił sklep z całym utargiem

  Kryminalni z komisariatu na Targówku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy. Jak się okazało, świeżo zatrudniony pracownik zaledwie po trzech godzinach opuścił sklep, zabierając cały utarg. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Zaatakowali pracodawcę

  Policjanci z Legionowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali swojego pracodawcę i zmusili go w ten sposób do zwrotu wierzytelności. Trzech obywateli Ukrainy usłyszało już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował oplem mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy, po skutecznej interwencji funkcjonariusza, został przekazany załodze patrolowo-interwencyjnej z Wesołej. W komisariacie kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 • W samochodzie miał narkotyki, w mieszkaniu pistolet

  Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy 51-latku i w jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz mefedron, a w mieszkaniu mężczyzny pistolet oraz amunicję. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Stołeczni wywiadowcy, którzy patrolowali żoliborskie ulice, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz zabezpieczyli 187 gramów amfetaminy. Zebrany przez śledczych z komisariatu przy Rydygiera materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Pomagali oskarżonemu uniknąć kary, teraz sami odpowiedzą przed sądem

  14 osób zatrzymanych to dotychczasowy wynik śledztwa prowadzonego przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z korupcją wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Większość zarzutów, które usłyszeli podejrzani dotyczą poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się zarówno lekarze, jak i osoby, które korzystały z ich usług.

 • Zlecił zabójstwo żony, został zatrzymany

  Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony. W ich ręce trafiła także osoba, która miała pomagać 54-latkowi w tej zbrodni. Dzięki funkcjonariuszom, plan mężczyzn nie powiódł się, a obaj odpowiedzą za swoje czyny. Może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • 2019 07 golebie siedlecka 025 lipca Ekopatrol otrzymał zlecenie, aby udać się na ulicę Siedlecką. Zaniepokojeni mieszkańcy twierdzili, że w trakcie prac remontowych świetlika zamknięto w nim gołębie.

  2019 07 jez kochanowskiego 01W niedzielę 7 lipca około godziny piętnastej strażniczka i strażnik z Ekopatolu otrzymali pilne zgłoszenie z ulicy Kochanowskiego. Zgłoszenie dotyczyło jeża, który wpadł do okienka piwnicznego i nie był w stanie sam z niego wyjść.

  2019 07 wincentego 00Na ul. Wincentego kierująca samochodem nie zachowała dostatecznej ostrożności i hamując w ostatniej chwili zjechała na pobocze ścinając latarnię. Poszkodowanej i dwójce jej dzieci pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy.

 • Odpowie za kradzieże

  Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 62-latka podejrzanego o kradzież markowej odzieży oraz kosmetyków wartych około 900 złotych. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli także obuwie, torebki damskie, kurtkę, mogące pochodzić z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Bił, wyzywał i groził swojej partnerce, ma policyjny dozór

  Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z konkubiną i nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z nią mieszkania to środki zapobiegawcze, jakie prokurator zastosował wobec 26-latka. Mężczyzna od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką, wielokrotnie groził jej też pozbawieniem zdrowia i życia.

 • ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas wakacji

  Policjanci z Ursusa w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali wakacyjne spotkanie z dziećmi. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a zwłaszcza o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

 • Odpowie za kradzież

  51-letnia kobieta została zatrzymana przez legionowskich policjantów w związku z podejrzeniem kradzieży. Jej łupem były perfumy oraz inne kosmetyki, skradzione w jednej z drogerii. Podejrzana już usłyszała zarzut. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Znaczna ilość narkotyków ukryta pod osłoną okapu - tymczasowy areszt

  Prawie 40 gramów marihuany oraz prawie 50 gramów amfetaminy zabezpieczyli wolscy policjanci. Na miejscu zatrzymali 23-latka do którego należały narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 • Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego oraz torebki damskiej wraz z jej zawartością. Wizerunek osób mogących mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery sklepowe podczas nieuprawnionych transakcji skradzionymi kartami płatniczymi oraz kamery na bulwarach wiślanych. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.