• Wszczynał awantury i groził swojej matce - został zatrzymany

  Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 31-latka, który od ponad dwóch lat znęcał się nad swoją matką. Kobieta nie mogła już dłużej wytrzymać awantur i w obawie o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych zwróciła się o pomoc do policjantów. 31-latkowi zostały przedstawione zarzuty za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad matką. Wobec agresywnego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór.

 • Policyjny pościg za podejrzanym o przewożenie kontrabandy

  Sceny jak z filmu rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach gminy Mińsk Mazowiecki. Policjanci ruchu drogowego oraz operacyjni zwalczający przestępczość gospodarczą ścigali audi a8, które nie zatrzymało się do kontroli. Policjanci mieli informację, że tym pojazdem może być przewożona kontrabanda. Osobówka pędziła po drogach Choszczówki Rudzkiej, Dębego Wielkiego, i Chrośli aż do miejscowości Ruda, gdzie zakończyła się szaleńcza ucieczka. Na łuku drogi kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się. W pojeździe mundurowi zabezpieczyli niemal 180 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Kierujący audi został zatrzymany.

 • Areszt za atak na ratowniczkę medyczną i zniszczenie ambulansu

  Trzy miesiące aresztu zastosował sąd na wniosek legionowskiej prokuratury wobec 38-latka, który naruszył nietykalność cielesną ratowniczki medycznej, zniszczył ambulans oraz kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Plantacja konopi, 28 zabezpieczonych krzewów

  Policjanci wydziału kryminalnego pozyskali informacje na temat prawdopodobnej plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze natychmiast podjęli sprawdzenia. Na miejscu w zarośniętym trzcinowiskiem terenie kryminalni ujawnili pole z krzewami konopi. Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli 28 wysokich, dojrzałych krzewów.

 • Zadała cios nożem, została tymczasowo aresztowana

  Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali kobietę podejrzaną o ciężkie uszkodzenie ciała. Z ustaleń mundurowych wynika, że podczas kłótni, w pewnej chwili kobieta chwyciła za nóż i zadała cios w klatkę piersiową mężczyźnie. Pokrzywdzony trafił do szpitala, 31-latka do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała wobec kobiety został zastosowany tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 • Działania „Kaskadowy pomiar prędkości” w garnizonie stołecznym

  Policjanci ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach wzięło udział ponad 300 policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy skontrolowali prawie 1240 pojazdów.

 • Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

  Nowoczesny obiekt Komendy Powiatowej Policji powstanie w Mińsku Mazowieckim. Na ten cel zostanie przeznaczona działka o powierzchni 13 000 m² położona przy ul. Łupińskiego. W nowej siedzibie służbę będzie pełniło 172 policjantów i 28 pracowników cywilnych.

 • Błyskawiczne ustalenia stołecznych policjantów

  W sobotę rano w Warszawie pobitych zostało czterech obcokrajowców, studentów przebywających tu na wycieczce. Dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym prowadzonym przez stołecznych i śródmiejskich policjantów ustalono już osoby mające związek z tym brutalnym atakiem. Dzisiaj rano pod Poznaniem zatrzymano dwóch mężczyzn. Pozostali dwaj przebywają poza granicami kraju, dlatego dalsze działania odbywać się będą w ramach międzynarodowej współpracy.

 • W dniu 6 września o godzinie 11:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Placu Narutowicza. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GBA-Rt 2/30 oraz SLRr wraz z Dowództwem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3 oraz GBA-Rt 2,9/16 z JRG 4.

  Chwile po godzinie 2 w nocy do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadnięciu samochodu osobowego z drogi na Wale Miedzeszyńskim. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 5.

  W dniu 7 września o godzinie 17:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Rakowiecką. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GCBA 5/32 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  W dniu 7 września o godzinie 11:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Lindleya z Nowogrodzką. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

  Kilka minut po godzinie 14 do Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Wał Miedzeszyński. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,5/30/2,5 oraz SLRR z dowództwem JRG nr 8.

  Dwa zastępy z JRG 5 zostały zadysponowane na ul. Kijowską do wypadku samochodu osobowego.

  2019 09 swieto strazy 01Ślubowanie nowo przyjętych strażników miejskich, awanse, wyróżnienia, dyplomy, wiele ciepłych słów uznania dla niełatwej pracy, wiele razy powtarzane słowo „dziękuję”.