Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali pijanego kierowcę, który kierował oplem mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej Tomasz B. zaproponował interweniującym funkcjonariuszom przyjęcie łapówki w wysokości 5000 złotych w zamian za uznanie sprawy na niebyłą.

Policjanci z mińskiej drogówki aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania ukierunkowane na ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego i przez cały dzisiejszy dzień prowadzą wzmożone kontrole w przypadku ujawnienia niewłaściwych zachowań kierowców, w efekcie których mogłoby dojść do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pieszych i rowerzystów. Pod policyjną „lupą” znajdą się też wszelkie nieodpowiednie zachowania niechronionych uczestników dróg. Po zmierzchu policjanci sprawdzą, czy piesi realizują obowiązek noszenia elementów odblasków poza terenem zabudowanym, kiedy przemieszczają się tam, gdzie nie ma chodników i wyznaczonych dla nich ścieżek.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym z supermarketów. Jak wynika z relacji osoby zawiadamiającej, 29-letni Marcina H. mógł dokonać kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 20 000 złotych z tak zwanej bezpiecznej koperty. Mężczyzna wykorzystał dostęp do specjalnie wydzielonego pomieszczenia. Zatrzymanemu za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Po przerwie wakacyjnej DKF zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem będzie ono poświęcone wydarzeniu filmowemu, które co roku, letnią porą nawiedza pewną małą miejscowość pod Łodzią – Pabianice.

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych światowych marek, której wartość rynkowa oryginalnych egzemplarzy przekracza 2 miliony złotych. Do sprawy zostało zatrzymanych 7 osób: dwóch obywateli Bułgarii oraz pięcioro Polaków. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Nie jest wykluczone, że mogą też odpowiadać z ustawy karno-skarbowej. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn z pożaru

Dwóch mężczyzn mogło zaczadzić się dymem, gdyby nie szybka interwencja sierż. Tomasza Skroka i post. Krystiana Jankowskiego. Funkcjonariusze z północno praskiej patrolówki pierwsi przybyli na miejsce pożaru i z zadymionego mieszkania wyprowadzili mieszkańców. Chwila zwłoki, a gęsty dym i ogień mogły stać się zabójcze dla obu lokatorów.

Gorąco zapraszamy dzieci z opiekunami na imprezę plenerową pn. "Bezpieczny powrót do szkoły", w trakcie której najmłodsi przypomną sobie o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania.

Policjanci przed wyjazdem w konwój z poszukiwanym

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach realizując jeden z listów gończych wydany przez garwoliński sąd, namierzyli i zatrzymali 27-letniego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo finansowe. 27-latka odnaleziono na strychu domu, w którym mieszkała jego konkubina. Mężczyzna zorganizował sobie kryjówkę pod stertą ubrań i nakrył się damskim sweterkiem. Kiedy światło policyjnej latarki wskazało miejsce ukrycia 27-latka, ten nie miał szans na dalszą ucieczkę. Podejrzanego odkonwojowano już do zakładu karnego, w który spędzi najbliższy rok, zgodnie z sądowym wyrokiem.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujacy się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, gdzie 34-letni mieszkaniec stolicy prowadzi uprawę konopi indyjskiej. Działania, które podjęli, miały miejsce na terenie jednej z posesji w Łochowie. Szybka realizacja sprawy doprowadziła do zatrzymania podejrzanego oraz zlikwidowania plantacji. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 39-letniego Krzysztofa G., jego równolatka Roberta P. oraz 40-letniego Remigiusza W. Mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie usług telekomunikacyjnych oraz telefonów komórkowych od jednego z operatorów, posługując się fałszywymi danymi. Straty sięgnęły prawie 10 tysięcy złotych. Po przeprowadzonym dochodzeniu śledczy z legionowskiej komendy przedstawili zarzuty oszustwa podejrzanym. Dodatkowo Robert P. stanął pod zarzutem posiadania amfetaminy. Mężczyznom grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjant na miescu zdarzenia

Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji policyjnych wywiadowców z wydziału prewencji, przerwano złodziejski proceder kradzieży elewacyjnych płytek z terenu budowy bloku przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim. Wywiadowcy zatrzymali w pościgu 34-letniego podejrzanego, a jego 35-letniego wspólnika pomogli im zatrzymać mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Odzyskano też kradzione płytki, których część sprawcy ukryli w krzakach. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne. Podejrzani przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze.

Mł. asp. Karolina Pardej oraz mł. asp. Hanna Bronikowska gościły w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Woli Karczewskiej, gdzie spotkały się z seniorami. Policjantki uświadamiały osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Pozostawiło także w świadomości słuchaczy wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Elektronarzędzia o wartości ok. 600 złotych padły łupem 40-letniego Mariusza R. Mężczyzna został zatrzymany w wolskim markecie. 40-latka ujął pracownik sklepu i zaalarmował Policję. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj patrolowcy z Raszyna zatrzymali 58-latka, który kierował walcem drogowym mając 2,25 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła Przedszkole „Pod fiołkami” w Nasielsku. W spotkaniu uczestniczyło prawie 60 przedszkolaków. Funkcjonariuszka opowiadała o swojej pracy i uczyła dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy.

Zabezpieczone krzaki konopi

Policjanci z Ochoty zlikwidowali plantację, na której rosły krzewy konopi indyjskich. Na działce na terenie powiatu otwockiego kryminalni zabezpieczyli ponad 17 kg nielegalnych roślin rosnących między innymi krzewami. Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone.

Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV mł. insp. Sławomira Trojanowskiego wpłynął list od wdzięcznej mieszkanki dzielnicy, która chciała w ten sposób podziękować policjantom za odzyskanie pieniędzy, które przekazała oszustowi działającemu metodą „na policjanta” oraz wsparcie jakim otoczyli ją zaraz po tym zdarzeniu. Dzięki swoim działaniom, policjanci zatrzymali mężczyznę, który po usłyszeniu zarzutów, trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjant z zatrzymaną kobietą

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa, sfałszowanie i przedłożenie podrobionych dokumentów w celu uzyskania kredytu oraz kart i limitów kredytowych. 26-letnia Karolina L. i 53-letnia Natalia L. mogły w ten sposób narazić bank na stratę ponad 175 000 złotych i możliwość utraty kolejnych 55 000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w pow. toruńskim. Opowiedział też o nowej inicjatywie ministerstwa, która pomoże im zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.

RadiowozJechał szybko, wyprzedzał na pasach, nie zauważył radiowozu i… udawał, że śpi. Kierowcę ujęli strażnicy miejscy w Rembertowie.

2017 09 graffitiPatrol szkolny nakrył na gorącym uczynku czterech miłośników nielegalnego graffiti.