W dniu 01.03.2018 r. kilka minut po północy do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze 3 pojazdów osobowych przy ul. Racławickiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5 oraz GCBA 5/32/2,5.

Parę minut po godzinie 18:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie dotyczące pomocy patrolowi Policji przy dostaniu się do lokalu mieszkalnego przy ul. Grochowskiej.

Strażacy z JRG1 mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych dokonali kolejnego rozpoznania akwenu wodnego z województwa mazowieckiego.

Poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych. Prowadzą muzycy zespołu Des Orient - Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

IVO PARTIZAN to legendarna mogileńska formacja grająca w latach 80-tych muzykę cold wave.
Zespół był w 1985 laureatem festiwalu w Jarocinie, a rok później występował już jako gość zaproszony. Występy wzbudzały spore kontrowersje ze względu na tematykę tekstów.


Zapraszamy Państwa na opowieść o Iranie (dawniej Persja), który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Przywołamy zdarzenia związane z losami Polaków w czasie II wojny światowej. Zajrzymy zarówno do świątyń, pałaców, jak i domów zwykłych ludzi w różnych zakątkach tego malowniczego kraju.

 • W trakcie zimy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku na śniegu i lodzie. Funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Strażą Miejską, Ratownikami Anikar oraz Strażą Pożarną, przygotowali film edukacyjny dla najmłodszych. Szczególnie należy uważać w momencie, gdy po dłuższym okresie niskich temperatur następuje ocieplenie. Wtedy wytrzymałość lodu na zamarzniętych rzekach i jeziorach może zacząć się gwałtownie zmniejszać. Na taki lód lepiej nie wchodzić. Jeśli jesteśmy świadkami, że na lodzie bawią się pozostawione bez opieki dzieci, zawsze należy dzwonić pod alarmowy numer 112.

 • W dniu 23 lutego o godzinie 22:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Grójeckiej. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  Okres zimowy to czas, kiedy często JOP są dysponowane do pożarów sadzy w kominie. W miniony poniedziałek SK KM PSP w Warszawie przyjęło kilka zgłoszeń na numer alarmowy dot. pożaru sadzy m. in. przy ul. Mrówczej, Kłodzkiej, Skwierzyńskiej. Do akcji dysponowano zastęp GCBA 5/32/2,5 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

  W dniach 22-24 luty nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Wodno Nurkowej "Warszawa 5" doskonalili swoje umiejętności nurkowe na najgłębszym Jeziorze w Polsce (j. Hańcza).

  O godzinie 8:45 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 10 wpłynęło zgłoszenie o wypadku przy ul. Modlińskiej. Do działań zadysponowano zastęp GBA Pr.

  W dniach 28.02-02.03.2018 poszczególne zmiany z JRG 6 oraz JRG 11 odbyły ćwiczenia na budynku mieszkalnym, wysokim przy ul. Pabla Nerudy 8. Celem ćwiczeń było doskonalenie taktyki działań gaśniczych na tego typu obiektach.

  Po zmianie służby dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na ul. Radzymińskiej. Na miejsce udał się również SLOp z Zastępca Dowódcy JRG.

  Do punktu alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ul. Jeleniogórskiej. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze GBA-Rt i GCBA oraz SLOp z Zastępcą Dowódcy JRG.

  2018 03 targi pracy6 marca na Stadionie Narodowym odbędą się targi pracy. Swoją ofertę przedstawi też Straż Miejska.

  2018 03 gekonNietypowego odkrycia dokonali pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu – w kartonie z grejpfrutami zauważyli wyziębioną małą jaszczurkę. Jak się okazało, był to gekon murowy.

 • W Przedszkolu Publicznym w Sobienkach policjanci z otwockiej komendy zorganizowali spotkanie dla najmłodszych , aby łącząc zabawę z edukacją, nauczyć maluchy bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Przedszkolaki mogły posłuchać wielu ciekawostek na temat Policji, zobaczyć wyposażenie funkcjonariusza do służby, a przy tym przećwiczyć z policjantką odpowiednie zachowanie się na drodze i na przejściach dla pieszych. Maluchy obejrzały też dwa filmy dotyczące kontaktu z osobą nieznajomą i kontaktu z agresywnym psem.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży damskich torebek w jednym z centrów handlowych. 17 i 20-letni mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnej celi. Mimo młodego wieku obaj w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem.

 • Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego znajdującego na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna został przyłapany przez właściciela, który zawiadomił Policję. Funkcjonariusze doprowadzili 52-latka do komisariatu. Zbigniew M. usłyszał już zarzut.