Trzy zastępy GBA-Rt, SCRT, SLOp z Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do wypadku na ul. Św. Wincentego.

Ten październikowy dzień był dla dzieci z Przedszkola nr 110 z pewnością dniem, którego szybko nie zapomną. Liczna grupa przedszkolaków o godz. 10:30 przywitała strażaków.

W Bytomiu na terenie Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego odbyły się warsztaty poszukiwawczo-ratownicze. Uczestniczyli w nich ratownicy z różnych grup, m. in. z Warszawy, Łodzi, Nowego Sącza, Krakowa, Wałbrzycha, Jastrzębia Zdroju.

W miniony piątek o godzinie 15:51 do SK KM w Warszawie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej altany. Do akcji zadysponowano trzy zastępy gaśnicze, GCBA i GBA-Rt z JRG 12 oraz GBA-Rt z OSP Stara Miłosna.

Na Wybrzeżu Szczecińskim doszło do pożaru ciągnika siodłowego do którego zadysponowano dwa zastępy z JRG 5.

O godzinie 12:45 Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 11 otrzymała zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych przy ul. Wóycickiego w Warszawie. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA-Rt 3/16/4,2 oraz GCBA 5/32/2.5.

 • Policjanci z Wawra zapobiegli wyłudzeniu z banku prawie 25 tysięcy złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn, 18-letni Damian S., który ubiegał się o przyznanie pieniędzy i 23-letni Piotr Ł., który podejrzewany jest o wystawienie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

 • Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie 42-letni Daniel S. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Na ulicy Al. Jerozolimskie uderzył w przydrożny słup. Za popełnione przestępstwo 46-lakowi grozi kara do 2 lat więzienia.

 • Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Podczas interwencji okazało się że, Krzysztof K. jest poszukiwany przez sopocki sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. 41-latkowi za kradzież grozi teraz do 5 lat więzienia.

 • Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty zabezpieczyli 690 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 41-letnią obywatelkę Bułgarii, która odpowie za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego. Teraz grozi jej kara do 3 lat więzienia lub kara grzywny.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  W ręce policjantów z Woli wpadł mężczyzna, który jest podejrzany o kradzież sprzętu elektronicznego, dokumentów i pieniędzy z otwartego pojazdu. 37-latek został zatrzymany na ulicy, funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Podejrzany usłyszał zarzut, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Jego łupem był sprzęt elektroniczny, który został skradziony z magazynu. 39-latek dostał się do niego po pokonaniu zabezpieczeń. Sprzęt pochodzący z przestępstwa trafił do lombardu, skąd został odzyskany. Podejrzany już usłyszał zarzut.

 • Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 36-latka, u którego zabezpieczyli 115 sztuk zegarków z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 • Wilanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W efekcie podjętej interwencji funkcjonariusze znaleźli przy 21-latku 16 zawiniątek z foli aluminiowej, a w nich kokainę. Za to przestępstwo Damianowi D. może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna

  Dzielnicowi z Otwocka zatrzymali mężczyznę, który na dwóch telefonach komórkowych miał treści pornograficzne z udziałem małoletnich. 39-latek z powiatu otwockiego został osadzony w policyjnej celi. Sąd postanowił o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Zabezpieczone przez funkcjonariuszy automaty do gier

  Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali pawilony w centrum handlowym na warszawskim Bemowie. W jednym z nich zabezpieczyli łącznie aż 13 automatów do gier hazardowych działających bez wymaganego zezwolenia.

 • Służby ratunkowe na miejscu ewakuacji

  Tylko kilka godzin potrzebowali kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na ustalenie i zatrzymanie mężczyzny, który telefonicznie przekazał pracownikowi centrum powiadamiania ratunkowego informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie w Błoniu. 22-latek swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie zagrożenia. Dariusz W. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego na Białołęce w wolny dzień od służby rozpoznali i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie wydanego postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu do jednostki Policji. Dzięki spostrzegawczości st. sierż. Mariusza Stankiewicza i sierż. Adriana Murawskiego oraz ich zaangażowaniu w realizację obowiązków służbowych, Rafał B. odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Na wniosek policjantów i prokuratora śródmiejski sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec 37-letniego Kamila M. Jako pracownik ochrony, mężczyzna był odpowiedzialny za transport i wymianę kaset z gotówką w bankomatach. Zamiast pilnować przewożonej gotówki, przy użyciu specjalnego klucza, w tajemnicy przed kolegami, wyjmował banknoty 100 i 200-złotowe i chował je do kieszeni. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim 165.000 złotych. Pieniądze wróciły do właściciela, natomiast mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.