• Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową po uzyskaniu informacji z urzędu celnego ustalili, że dojdzie do próby zarejestrowania w Warszawie samochodu, który w ogóle nie został do Polski sprowadzony. Na gorącym uczynku zatrzymali 43-letniego Marcina S., który usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego i tzw. „słupa”, na którego samochód miał zostać zarejestrowany. Zarzuty usłyszał również diagnosta, który miał wykonać badanie techniczne auta.

 • Policjantka z legionowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną - asp. szt. Justyna Stopińska oraz dzielnicowy z Serocka - sierż. szt. Marcin Matusiak uczestniczyli ostatnio w spotkaniach z seniorami w Skubiance i Wierzbicy. Rozmowy były okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, jak również przedstawienia założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

 • Filmem promującym służbę policjantów Komendy Stołecznej Policji i broszurą przygotowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej KSP rozpoczęliśmy akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych, która ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Już odbyło się kilka spotkań z uczniami.

 • 2017 10 02 kopiec powstania 01Zgaszeniem podtrzymywanego od 1 sierpnia przez strażników miejskich ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego zakończyły się uroczystości 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. W uroczystości na kopcu wzięli udział powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy stolicy.

  2017 09 runmageddon sm 01Błoto, woda, ogień, przeszkody – trasa usiana przeszkodami to wyzwanie dla… wszystkich. Choć Runmageddon to bieg o znamionach ekstremalnych, co roku znajdują się nowi śmiałkowie, którzy chcą się z nim zmierzyć. Z nim, ale przede wszystkim z samym sobą.

  strażnik miejski archiwum SMPrzechodnie myśleli, że leżący na jezdni mężczyzna jest pijany. Wezwali strażników miejskich. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna był pod wpływem dopalaczy.

  2017 10 plot chodkiewicza 01Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie, że w ogrodzeniu ogródków działkowych przy ul. Chodkiewicza uwięziony jest mężczyzna.

  2017 10 spalanie 03Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim – intensywne kontrole straży miejskiej. Funkcjonariusze już sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecach. W pierwszej kolejności skontrolowane zostaną rejony miasta, w których w ubiegłych latach najczęściej stwierdzano spalanie odpadów, lub z których wpływały zgłoszenia o możliwości zatruwania powietrza palonym plastikiem, gumą, starymi meblami czy zużytym olejem silnikowym.

  straznik przy radiowozieStaruszka przyjechała z Wawra do Śródmieścia i nie umiała wrócić do domu ponieważ cierpi na zaniki pamięci. Pomogli jej strażnicy miejscy.

  numer 986W pustostanie na Pradze Północ strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który posiadał torebkę z marihuaną. Mężczyzna został przekazany policji.

  Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami na wspólne muzykowanie z Bogdanem Kupisiewiczem i Mariuszem Puchłowskim - muzykami zespołu Des Orient.

   

  GRUNT TO BUNT fest - To cykl imprez promujących ciekawe zjawiska w muzyce alternatywnej. W październikowym, pożegnalnym koncercie wystąpi zespół Małpoludy – grający rock/rock alternatywny.

  Różowa Lokomotywa to program kabaretowy dla dorosłych. To lincz na fałszywej wstydliwości i gwałt na ciotce Pruderii.

  Ośrodek Kultury Ochoty ogłasza nabór na stanowisko koordynatora / koordynatorki do nowego miejsca aktywności lokalnej – domu sąsiedzkiego, który powstaje na Ochocie.

   2017 09 swieto strazy 1Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy, honorowe wyróżnienia i awanse dla wieloletnich i zasłużonych pracowników. W czwartek 7 września przy ul. Sołtyka 8/10 odbyły się obchody święta straży miejskich i gminnych. Stołeczni funkcjonariusze już od 26 lat dbają o bezpieczeństwo warszawiaków.

  2017 09 warsztat sporna 1Działania kontrolne strażników nie ograniczają się do jednorazowych kontroli. W lipcu funkcjonariusze Referatu ds. Kontroli Środowiska przeprowadzili kontrolę warsztatu samochodowego na ul Spornej. Na miejscu ujawniono brak deklaracji na odbiór odpadów komunalnych; składowanie odpadów na terenie posesji z naruszeniem przepisów oraz pojazdy których stan wskazywał, iż są one odpadami bez znamion określających ich zdolność do użytkowania.

  Wczoraj w nocy dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego został powiadomiony o zaginięciu kobiety na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. W rozmowie z synem policjanci ustalili, że do zaginięcia doszło na terenie izabelińskiej gminy. W poszukiwaniu wzięli udział policjanci z terenu powiatu warszawskiego zachodniego, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, policyjny przewodnik psa służbowego oraz dwa zastępy strażaków ochotników. Zaginioną po kilku godzinach odnaleźli policjanci. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las.

  Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Dzielnicowy rozpoznał ze zdjęcia i zatrzymał napastnika, który wczoraj rano użył wobec kobiety słów nieprzyzwoitych, w tym również na tle religijnym oraz uderzył ją. 32-letni Kamil B. został doprowadzony do wolskiej komendy. Zgromadzony materiał dowodowy trafi do prokuratury celem oceny merytorycznej oraz kwalifikacji czynu.

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu poszukują zaginionego 37-letniego Karola Kłopotka. Mężczyzna 7 sierpnia 2017 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Rejonową Policji Warszawa III, ul. Opaczewska 8, telefon 0-22-603-93-50 lub z najbliższą jednostką Policji i pod bezpłatnymi nr tel. 997 i 112.

  Pierwsza pomoc. Część 1: Apteczka samochodowa

  Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Udzielanie pomocy jest obowiązkiem prawnym i moralnym każdego człowieka (a w przypadku policjanta również obowiązkiem służbowym). Warto wiedzieć jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i jak pomóc poszkodowanym. Zaniechanie działania z prawnego punktu widzenia wiąże się z odpowiedzialnością karną. Pierwszy z cyklu artykuł poświęcamy dodatkowemu wyposażeniu naszego auta, czyli apteczce samochodowej.

  Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn

  Policjanci podczas pościgu, krótko po dokonanym przestępstwie, zatrzymali dwóch mieszkańców Legionowa podejrzanych o usiłowanie rozboju na 41-latku. Mężczyźni, używając przemocy fizycznej i grożąc, próbowali ukraść ofierze telefon wart prawie 2,5 tysiąca złotych. Kiedy pokrzywdzony uwolnił się, jeden ze sprawców ze złości wybił szybę w drzwiach bloku. 25-letni Damian B. i 26-letni Robert M. usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Za tego typu przestępstwo mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.