• Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w momencie, kiedy ci zaatakowali pokrzywdzonego w jego samochodzie. Wcześniej miały miejsce telefoniczne pogróżki w celu uzyskania pieniędzy, które rzekomo pokrzywdzony był winien. 30-letni Marcin K. i 26-Dominik S. usłyszeli zarzut zmuszania do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności oraz uszkodzenia mienia.

 • Policjanci z Białołęki przedstawili zarzut kradzieży obywatelom Ukrainy. 41 i 46-latek, zatrudnieni w sklepie jako kasjerzy, ukradli towar o wartości 2700 złotych. Nie umknęło to uwadze kierownictwa placówki, które zawiadomiło funkcjonariuszy. Policjanci przypominają, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 39-letniego Krzysztofa J. Mężczyzna był jednym z trzech podejrzanych o kradzież auta, która miała miejsce w połowie grudnia zeszłego roku na Bielanach. Usłyszał zarzut kradzieży i został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

 • Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem

  Na wniosek policjantów z Ursynowa oraz tamtejszej prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-letniego Roberta D. Mężczyzna był poszukiwany przez ursynowskich policjantów w związku z włamaniem do domu, skąd skradziono sejf z gotówką. Za to przestępstwo 31-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Zabezpieczone klocki

  Klocki ze znakami znanych firm oferował w swoim sklepie 50-letni sprzedawca. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar, który prawdopodobnie w całości jest podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Niespełna godzinę zajęło policjantom z Białołęki zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu. Jak ustalili, pokrzywdzony pozostawił otwarty pojazd z kluczykami przed budynkiem zakładu pracy. Wykorzystując nieobecność właściciela, za kierownicę wskoczył 31-letni Adam D. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty karne. Jego sprawą zajmie się niebawem sąd.

 • Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz wspólnie z przedstawicielem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz, dbając o bezpieczeństwo osób starszych, odwiedzili Dom Seniora „ Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki 16.

 • 27 maja 2017 roku w jednym z garaży przy ulicy Karczewskiej 7 zostały znalezione zwłoki kobiety. Do chwili obecnej nie ustalono jej tożsamości. Publikujemy fotografię, która obrazuje odtworzony prawdopodobny-przyżyciowy wizerunek kobiety. Może on jednak nawet w znacznym stopniu odbiegać od rzeczywistości. Kobieta najprawdopodobniej miała ok. 35 lat. Prosimy o pomoc w ustaleniu jej tożsamości. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje i mogą pomóc proszone są o kontakt tel. (22) 603-69-99, (22) 603-84-94 w godz. 8.00-16.00 , całodobowo-(22) 603-76-55 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 4 osoby podejrzane o kradzież ubrań i odzyskali całą skradzioną odzież. Trzech mężczyzn i kobieta wynosili „fanty” z butików prosto do samochodu, którym przyjechali. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odzyskany samochód

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali 35-letniego Pawła J. na terenie posesji, gdzie znajdowała się dziupla samochodowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzionego z terenu Pragi Południe hyundaia oraz elementy karoserii innych aut, a także moduły i narzędzia służące do kradzieży samochodów. 35-latek usłyszał zarzut paserstwa, został objęty dozorem 3 razy w tygodniu.

 • Przejechał z Finlandii, gdzie mieszkał od dłuższego czasu, do Polski na sprawę rozwodową zaplanowaną na początek lutego. Kilka dni temu w godzinach wieczornych, będąc w stanie nietrzeźwości, wziął z kuchni nóż i zaatakował swoją żonę. Kobieta, broniąc się, odniosła poważne obrażenia ręki. Dzięki szybkiej reakcji dorosłego syna, który był również świadkiem tego zdarzenia, nie doszło do tragedii, a napastnik został zatrzymany przez policjantów z Wołomina. 58-latek trafił do policyjnej celi, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej żony. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie Leszek K. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 • 2018 02 integracyjny bal karnawalowy 4Fundacja „Świat na tak” od 20 lat organizuje integracyjne bale karnawałowe. Od wielu lat stołeczna Straż Miejska pojawia się na imprezach, pomagając, ucząc i zabawiając uczestników.

 • Możliwość dofinansowania zwiększonych kosztów ogrzewania budynków i lokali mieszkalnych Od grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie".
 • Trzech mężczyzn trafiło do policyjnej celi tuż po tym, jak znieważyli funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Gdy interweniujący policjanci uciszali głośno zachowujących się młodych ludzi, panowie zaczęli agresywnie zachowywać się w stosunku do mundurowych. Koledzy byli przekonani, że nic im nie grozi i mogą bezkarnie hałasować w nocy. Teraz poniosą konsekwencje za swoje zachowanie.

 • Policjanci z Ochoty zatrzymali Tomasza S. i Ewelinę P. Kobieta wyszukiwała na aukcjach internetowych ogłoszeń o sprzedaży telefonów komórkowych, a jej znajomy podając się za pracownika firmy kurierskiej odbierał przesyłki od sprzedawców, wręczając im pokwitowania odbioru. Oboje usłyszeli już po sześć zarzutów przywłaszczenia telefonów komórkowych oraz cztery zarzuty usiłowania przywłaszczenia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • W 2017 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji interweniowali na miejscu 29.138 kolizji drogowych. Wiele z nich mogło obyć się bez pomocy policjantów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli na miejscu nie ma osób rannych bądź zabitych, uczestnicy zdarzenia drogowego wymieniają się między sobą danymi (tzw. oświadczenie). Całkiem inaczej wygląda sytuacja, jeżeli któryś z uczestników zdarzenia źle się poczuł i trzeba wezwać na miejsce pogotowie.

 • Około godziny 02:20 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Domeyki. Do akcji zadysponowano zastępy GBA2/16 Pr-750.

  W dniu 01.02.2018 r. kilkanaście minut po godzinie 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na ul. Bokserskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5, SLRR Ford Focus z Zastępcą Dowódcy JRG 9 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

  W dniu 01.02.2018 r. przed godziną 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ul. Hynka. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 oraz Grupę Operacyjną Miasta.