• Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary więzienia za przestępstwo uszkodzenia mienia. Zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli został przewieziony do zakładu karnego.

 • Policjant z komisariatu na Bemowie, po służbie zareagował na zachowanie pijanego mężczyzny, który próbował odjechać swoim pojazdem. Kiedy funkcjonariusz okazał legitymację służbową i wyjaśnił, że nie może prowadzić pojazdu pod wpływem alkoholu, agresywny mężczyzna znieważył go i podjął pieszo próbę ucieczki. Policjant udał się za nim. Po chwili pijany mężczyzna został ujęty. Wezwany na miejsce patrol Policji wykonał czynności. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

 • Policjanci z Nasielska zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie rozboju przy użyciu noża. Dariuszowi R. został postawiony już zarzut. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie może teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Funkcjonariuszki naszej komendy wspólnie z przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego delegatury Praga- Południe gościli w klubie „Relax, gdzie spotkali się z seniorami. Przybyli mieszkańcy wysłuchali kilku dobrych rad, które pomogą ustrzec się przed oszustwem na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP", a także pozwolą zapobiec zagrożeniom z którymi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym.

 • Wczoraj policjanci z Wieliszewa zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 55-letni Krzysztof S. był poszukiwany przez sąd w Legionowie. Prawdopodobnie, chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawił się do aresztu i od kilku miesięcy unikał kontaktu z mundurowymi. Teraz trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie swój wyrok.

 • Dzielnicowi z komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Pojazd posiadał niesprawne oświetlenie. Podczas interwencji policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Chwilę później w samochodzie znaleźli marihuanę. Mieszkaniec izabelińskiej gminy usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

 • Wczoraj w północnopraskiej komendzie gościliśmy 6-osobową delegację kadry kierowniczej mołdawskiej Policji. Gości przywitał Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI Pan podinsp. Sylwester Winek. Celem wizyty było poznanie specyfiki polskiej Policji oraz wymiana doświadczeń pomiędzy naszymi służbami. Wizyta zakończyła się deklaracją kontynuowania nawiązanej współpracy i przyjaźni między naszymi formacjami.

 • Miiejsce kradzieży elementów transformatora

  Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 44 lat zatrzymali policjanci prewencji wołomińskiej komendy. Jak ustalili funkcjonariusze w listopadzie i grudniu br. Adam G., Krzysztof W. i Henryk K. dokonali uszkodzenia czterech transformatorów energetycznych, z których następnie zabrali w celu przywłaszczenia uzwojeń miedzianych, powodując tym samym zakłócenie działania sieci energetycznej oraz straty łączne w kwocie blisko 76 tys. złotych. Cała trójka już usłyszała zarzuty uszkodzenia infrastruktury telekomunikacyjnej za co kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie Adam G. i Krzysztof W. zostali też objęci policyjnymi dozorami. Henryk K. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

 • Niech to zdjęcie będzie przestrogą!

  Policjanci z wydziału prewencji, którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z wykroczeniami, dzięki pomocy internautów ustalili i doprowadzili do ukarania kierowcy, który wjechał pomiędzy szlabany kolejowe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Ta sprawa niech będzie kolejnym ostrzeżeniem, by nie lekceważyć obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

 • Policjanci z mokotowskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz prokuratura Warszawa Ochota prowadzą czynności w związku z przestępstwem na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło 26 listopada tego roku na stacji metra Wilanowska. Jak wynika z relacji świadka nieznany dotąd mężczyzna zaatakował w metrze dwóch obcokrajowców wyzywając i uderzając jednego z nich. Policjanci proszą osoby pokrzywdzone w opisanym zdarzeniu i świadków o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie jednostki przy ulicy Malczewskiego 3/5/7.

 • Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie prowadzą śledztwo dotyczące działania na szkodę jednej z instytucji finansowych przez jej zarząd. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzy osoby, którym zostały postawione zarzuty nadużycia uprawnień i wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz zarzuty z ustawy o rachunkowości. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Szeroko zakrojone działania operacyjne policjantów z Ochoty doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o wybicie kilku szyb w meczecie. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za kradzież. Dodatkowo w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ulotki nawołujące do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • W dniach 5,6,7.12.2017 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr.14 zorganizowali ćwiczenia na terenie Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

  Dnia 8 grudnia br. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie z centrali alarmowej systemu "eCall" będącego na wyposażeniu jednego z samochodów osobowych o zderzeniu czołowym na ul. Kompanii Kordian. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został zadysponowany zastęp GBA-Rt 3/16/2,5 z JRG 16.

  W dniu 9 grudnia 2017 roku strażacy ze zmiany pierwszej JRG 13 mieli okazję wziąć udział w szczytnej akcji jaką jest "XVII Finał Szlachetnej Paczki"

  O godzinie 21:27 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki w ul. Dudziarskiej. Strażacy z JRG 13 prowadzili działania gaśnicze przy innym zdarzeniu, więc do akcji zadysponowano zastęp GCBA 5/32/2,5 z JRG 8 oraz zastęp z OSP Wesoła.

  Podczas popołudniowego szczytu na drogach Warszawy, po godzinie 18:00 Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 12 została zadysponowana do zdarzenia na ul. Skalnicowej. W zgłoszeniu zawarta była informacja o jednej osobie poszkodowanej. Do akcji wyjechał zastęp GBA-Rt 2,1/16.

  W dniu 11 grudnia, o godzinie 12:38, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Grójeckiej. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  Około godziny 11:42 do JRG 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Wieniawy-Długoszowskiego. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750.

  Kilkanaście minut po godz. 7 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 14 zostali zadysponowani do domu jednorodzinnego w związku z podejrzeniem tlenku węgla.

  W dniu 13 grudnia, o godzinie 14:19, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Iwickiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.