• Odzyskany zegarek

  Wspólne działanie funkcjonariuszy wydziału kryminalnego mińskiej komendy i policjanta z komisariatu policji w Halinowie, doprowadziło do ustalenia miejsca, w którym ukrywany był ekskluzywny zegarek o wartości 45 tys. zł. Zegarek został odzyskany i zabezpieczony. Sprawa jest w toku policjanci planują dalsze czynności.

 • „Dzień Przedsiębiorczości” dla uczniów z klasy o profilu policyjno-wojskowym

  Komenda Powiatowa Policji w Otwocku włączyła się w promocję i organizację praktyk dla uczniów szkół średnich, realizowanych w ramach „Dnia Przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z założeniem tego programu, uczniowie z klasy o profilu policyjno-wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku, odbyli praktykę, podczas której poznali dokładnie otwocką komendę i zobaczyli, czym zajmują się policjanci w poszczególnych pionach i komórkach organizacyjnych.

 • Raz, dwa, trzy - zginiesz Ty!

  W ramach kampanii społecznej „Raz, dwa, trzy – zginiesz TY!” odbyła się nietypowa konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez policjantów ruchu drogowego i przekonać się, jak widzi pijany czy odurzony kierowca.

 • uniwersalne numer 986 na radiowozie 01W czwartkowe przedpołudnie strażnicy zostali wezwani na Stalową, gdzie w pustostanie ktoś wycinał rury. Podczas kontroli terenu zauważono mężczyznę, który na widok patrolu zaczął uciekać.

  2018 03 targi ptak 01200 wystawców, konferencje tematyczne, trzy dni spotkań – a w tym wszystkim my: Straż Miejska m. st. Warszawy. Do piątku 23 marca trwają III Targi Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus Expo 2018.

  2018 03 parkowanie 04Ponad 2500 blokad w ciągu miesiąca przyniosło pozytywne efekty – kierowcy zaczęli stosować się do przepisów. Bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego jest priorytetem działań straży miejskiej w walce z osobami pozostawiającymi auta w miejscach niedozwolonych. Kontroli będzie więcej.

 • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn

  Grodziscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież. Policjanci ustalili, że 26–latek i 29-latek kilkakrotnie zabierali palety z terenu jednej z grodziskich firm. Patryk B. i Karol R. przyznali się do wspólnego popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karom. Za kradzież grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odzyskany pojazd przez policjantów

  Mercedesa i audi pochodzące z przestępstwa odzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli. Odzyskane pojazdy trafiły na policyjny parking. Po wykonaniu czynności procesowych mercedes i audi zostaną przekazane właścicielom.

 • Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego po otrzymaniu informacji, że mieszkaniec jednego z budynków na Mokotowie nie był widziany kilka dni przez sąsiadkę, natychmiast zareagowali. Kiedy mimo pukania i nawoływań nikt nie reagował mundurowi poprosili o pomoc strażaków i weszli prze okno balkonowe. 89-latek, skrajnie odwodniony i z ledwo wyczuwalnym tętnem trafił do szpitala. Życie uratowała mu sąsiedzka życzliwość i szybka reakcja policjantów.

 • Pierwszy dzień astronomicznej wiosny już za nami. Dzień ten potocznie nazywany jest przez młodzież „Dniem Wagarowicza”. Dzień Wagarowicza to jedno z ulubionych „świąt” wszystkich uczniów i nastolatków uczęszczających do szkół. Właśnie tego dnia uczniowie pozwalają sobie na dzień poza szkołą, wbrew woli pedagogów i rodziców. Coraz częściej jednak „Dzień Wagarowicza” świętuje się w szkole, gdzie w miejsce lekcji organizowane są dla uczniów zajęcia relaksacyjne, rozrywkowe i profilaktyczne. W ten szczególny dzień, w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 187 przy ul. Staffa spotkali się policjanci z Bielan.

 • Policjanci z Ochoty, aby zatrzymać 41-letniego Norberta G. musieli zaangażować straż pożarną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za trzy kradzieże rowerów oraz kradzież czekolad ze sklepu na kwotę blisko 650 złotych. Dodatkowo był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za kradzież z włamaniem.

 • Stołeczni wywiadowcy odzyskali skradzione pieniądze oraz dokumenty i zatrzymali dwie obywatelki Bułgarii podejrzane o kradzież. Kobiety wyjęły portfel z plecaka pokrzywdzonej, kiedy ta robiła zakupy w jednym z centrów handlowych. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego postawili już zatrzymanym zarzuty. Za to przestępstwo 27-latce i jej 29-letniej wspólniczce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjant z 49-letnim podejrzanym o paserstwo

  Dzięki czujności w służbie i dokładnemu sprawdzeniu dwóch mężczyzn na ulicy Wawerskiej w Otwocku, policjanci z zespołu wywiadowczo interwencyjnego odzyskali pochodzące z włamania: dmuchawę i szlifierkę, skradzione z domu jednorodzinnego w Józefowie. W wyniku kolejnych czynności procesowych, realizowanych przez policjantów z zespołu kryminalnego komisariatu w Józefowie, przedstawiono trójce podejrzanych zarzuty karne. 39-latek z województwa łódzkiego usłyszał zarzut włamania, a dwóch mieszkańców Otwocka, w wieku 24 i 49 lat, usłyszało zarzut paserstwa polegającego na posiadaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Sprawa jest jeszcze w toku, podejrzani o paserkę poddali się już karze.

 • Policjanci ze śródmiejskiego zespołu do spraw nieletnich ustalili i zatrzymali dwóch dilerów. Funkcjonariusze ustalili także kilkunastu małoletnich klientów Karola M. i Sebastiana J, którzy kupowali od nich środki odurzające. To wszystko pozwoliło na postawienie mężczyznom zarzutu handlu narkotykami oraz na ich tymczasowe aresztowanie. Za te przestępstwa 18-letniemu Karolowi M. i jego rówieśnikowi Sebastianowi J. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Białołęki odnaleźli zaginioną kobietę. 83-latka była zmarznięta i zmęczona. Mundurowi do czasu przybycia karetki zaopiekowali się kobietą. Policjanci apelują, nie przechodźmy obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Poinformujmy służby porządkowe, jeśli czyjeś zdrowie lub życie może być zagrożone.

 • Policjanci z patrolówki podczas kontroli kierowcy opla ujawnili, że jego międzynarodowe prawo jazdy nie jest autentyczne. 28-letni Łukasz P. twierdził, że dokument wyrobił w Norwegii w kanadyjskiej szkole i z udziałem tłumacza, bo nie znał języka angielskiego. Jak się później okazało najprawdopodobniej zakupił go przez internet. Prawo jazdy funkcjonariusze zabezpieczyli, a mężczyznę zatrzymali. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

 • Pojazd uczestniczący w zdarzeniu drogowym

  Dzisiaj nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Lesznie na drodze wojewódzkiej nr 579 z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą. Na czas wyciągania pojazdu, ruch został całkowicie zablokowany. W tym czasie policjanci zorganizowali objazdy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

  Odzyskane mitsubishi outlander o wartości 111 tys. złotych, zlikwidowana złodziejska dziupla oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Funkcjonariusze na terenie posesji w powiecie wołomińskim zabezpieczyli również toyotę oraz części samochodowe, które mogą pochodzić z kradzionych pojazdów.

 • Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z komisariatu na Lotnisku Chopina, zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oraz odzyskano markowe perfumy ze sklepu wolnocłowego o łącznej wartości około 14000 zł.

 • Policjanci z Otwocka z wydziału prewencji w ramach działań kontrolnych związanych z pierwszym dniem wiosny, prowadzili kontrole miejsc, gdzie może tego dnia gromadzić się młodzież. Policjanci patrolowali brzegi rzeki Świder i rejon plaży miejskiej w Otwocku. Celem policyjnych działań jest przede wszystkim zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym dla dzieci oraz młodzieży oraz zdecydowana reakcja na zachowania, w wyniku których zdrowie bądź życie młodych ludzi byłoby zagrożone. Oby „Pierwszy Dzień Wiosny” kojarzył się wyłącznie z samymi dobrymi wspomnieniami. Dzisiaj wieczorem do działań prewencyjnych włączą się jeszcze policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii.