2017 10 rarogW sobotni poranek strażnicy miejscy otrzymali informację o ptaku, który uderzył w okno prywatnego mieszkania przy ul. Jugosłowiańskiej i osunął się na balkon.

LELEK – polski folkowy zespół muzyczny, który w swojej twórczości, jak i w nazwie, odwołuje się do panteonu bogów słowiańskich oraz kultury prasłowian. Został założony w maju 2015 roku z inicjatywy Macieja Szajkowskiego, perkusisty takich grup, jak Kapela ze Wsi Warszawa czy R.U.T.A.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami na wspólne muzykowanie z Bogdanem Kupisiewiczem i Mariuszem Puchłowskim - muzykami zespołu Des Orient.

 

GRUNT TO BUNT fest - To cykl imprez promujących ciekawe zjawiska w muzyce alternatywnej. W październikowym, pożegnalnym koncercie wystąpi zespół Małpoludy – grający rock/rock alternatywny.

Ośrodek Kultury Ochoty ogłasza nabór na stanowisko koordynatora / koordynatorki do nowego miejsca aktywności lokalnej – domu sąsiedzkiego, który powstaje na Ochocie.

 • Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 64-letniej Krystyny Marii Tyszkiewicz, która opuściła swój dom w Sulejówku 30 września tego roku i do tej pory nie wróciła, nie nawiązała żadnego kontaktu z bliskimi oraz rodziną. Funkcjonariusze apelują o kontakt z mińską komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć zaginioną bądź znają miejsce jej obecnego pobytu.

 • Nowe metody oszustw wykorzystywane przez przestępców wobec osób starszych, jak nie dać się oszukać „na wnuczka” lub „ policjanta” oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze o zmroku to główne tematy spotkania z seniorami w Centrum Pomocy Społecznej zorganizowanego przez śródmiejskich policjantów z zespołu prewencji kryminalnej oraz delegatury biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego dla Warszawy Śródmieścia.

 • W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 334 z warszawskiej Białołęki. Policjanci przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek. Wizyta w komendzie była dla stróżów prawa nie tylko okazją do zaprezentowania swojej pracy, ale przede wszystkim przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ta niecodzienna wizyta sprawiła przedszkolakom dużo radości i wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach.

 • Wczoraj policjantka Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V oraz pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz odwiedzili punkt przedszkolny "Baby Room Preschool" mieszczący się przy ul. Promyka. Spotkanie było okazją do przypomnienia maluchom zasad bezpieczeństwa, jak również przedstawienia pracownikom placówki założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z Piaseczna i Prażmowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Mimo wcześniejszego zakazu zbliżania się, 59-latek złamał go, a kobietę dusił, szarpał za włosy i groził śmiercią. Policjanci złożyli wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Do wniosku sąd przychylił się i jeszcze dziś mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafi do aresztu.

 • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę

  Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, 29-letni obywatel Gruzji zaatakował ją nad ranem, kiedy wracała do domu. Mężczyzna przewrócił kobietę na posadzkę, wyrwał torebkę i uciekł. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Wołominie, Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonce oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie zorganizowali wczoraj I konferencję „Budowanie sieci wspierającej Rodziny”. Była ona poświecona m.in. Międzynarodowemu Dniu bez Przemocy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele instytucji samorządowych, prokuratury, sądu oraz policjanci wołomińskiej komendy zajmujący się tematem przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedurą Niebieskiej Karty, pomocy dziecku krzywdzonemu czy też konfliktem i kryzysem małżeńskim.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa podczas pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napaść na 11-latków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni użyli przemocy wobec małoletnich, następnie zabrali jednemu z nich telefon komórkowy i uciekli. Hubert S. i Ireneusz W. usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu, Hubert S. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, drugi z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

 • Maciej J. najbliższe miesiące może spędzić za murami zakładu karnego za rozbój, jakiego się dopuścił na 24-letnim mężczyźnie. Aresztowany mężczyzna podszedł do pokrzywdzonego i podał się za policjanta. Siłą przeszukał mu kieszenie, zabrał markowego smartfona i zniknął bez śladu. Zgłaszający nie był w stanie podać nawet rysopisu napastnika. To jednak nie przeszkodziło śródmiejskim policjantom w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanego, któremu teraz grozi kara nawet 12 letniego więzienia.

 • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna

  Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w prokuraturze Piotr K. zatrzymany przez ochockich policjantów. 25-latek podczas awantury domowej ugodził swojego ojca nożem kuchennym. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Halinowie zatrzymali w pościgu dwóch podejrzanych o włamanie do samochodu, który stał zaparkowany przy drodze wojewódzkiej nr 637 w Michałowie. Jednego z podejrzanych policjanci znaleźli schowanego pod stertą gałęzi, a drugiego za paletami w pomieszczeniu gospodarczym. Dorosłego osadzono w policyjnym areszcie, a nieletniego przekazano rodzicom. Obydwaj odpowiedzą teraz za współudział we włamaniu i uszkodzeniu samochodu: 21-latek przed sądem karnym, a 16-latek przed sądem rodzinnym.

 • Policjanci z Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia KSP wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych KWP Łódź oraz policjantów z KWP Wrocław przeprowadzili realizację sprawy dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przejmowaniem rachunków bankowych osób fizycznych i wyprowadzaniem z nich pieniędzy na szkodę różnych banków, wymuszeniami, rozbojami, a także nielegalnym handlem bronią i środkami odurzającymi.

 • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym

  Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową po uzyskaniu informacji z urzędu celnego ustalili, że dojdzie do próby zarejestrowania w Warszawie samochodu, który w ogóle nie został do Polski sprowadzony. Na gorącym uczynku zatrzymali 43-letniego Marcina S., który usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego i tzw. „słupa”, na którego samochód miał zostać zarejestrowany. Zarzuty usłyszał również diagnosta, który miał wykonać badanie techniczne auta.

 • Policjantka z legionowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną - asp. szt. Justyna Stopińska oraz dzielnicowy z Serocka - sierż. szt. Marcin Matusiak uczestniczyli ostatnio w spotkaniach z seniorami w Skubiance i Wierzbicy. Rozmowy były okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, jak również przedstawienia założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

  • Filmem promującym służbę policjantów Komendy Stołecznej Policji i broszurą przygotowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej KSP rozpoczęliśmy akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych, która ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Już odbyło się kilka spotkań z uczniami.

    

  2017 10 02 kopiec powstania 01Zgaszeniem podtrzymywanego od 1 sierpnia przez strażników miejskich ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego zakończyły się uroczystości 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. W uroczystości na kopcu wzięli udział powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy stolicy.

  Zobacz również