uniwersalne numer 986 na radiowozie 01Wspólny patrol straży miejskiej i policji ujął 22 stycznia dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Ujęci są obcokrajowcami.

 • Zastępca dyżurnego komendy na Pradze Północ wyjaśnił sprawę kradzieży akordeonu ze środmiejskiego sklepu. Odpowiedzialny za kradzież wartego 7 tys. zł sprzętu muzycznego, 35-letni Mateusz S. został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców pod zarzutem paserstwa telefonu. Sprawą 35-latka zajęli się dochodzeniowcy ze Śródmieścia.

 • Policjanci prowadzą zatrzymanego

  Na wniosek śródmiejskich policjantów oraz prokuratora sąd zastosował 3 miesięczny areszt wobec 41-latka, który został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców z zespołu do zwalczania przestępczości kieszonkowej podczas dewastacji tramwaju . Funkcjonariusze podjęli interwencję. Okazało się, że mężczyzna siedząc na końcu składu tramwajowego ciął nożem tapicerkę siedzenia. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutów stanął przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Uroczyste przekazanie sprzętu

  Początek roku rozpoczął się bardzo pomyślnie dla bielańskich policjantów, a to za sprawą Dzielnicy Bielany, która przekazała sprzęt za 100 000 zł na wyposażenie Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. Burmistrz Tomasz Mencina podkreślił, że środki pomogą w pracy Policji i zapewnią większy komfort w codziennej służbie.

 • W dniu 20.01.2018 roku po godzinie 2:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy Alei Niepodległości. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG9: GBA-Rt 2,5/25/2, GCBA 5/32/25 oraz SD 31, jeden zastęp z JRG3: GCBA 5/32 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

  2018 01 zima mokotow 05Zimowe ferie w stolicy minęły półmetek. Strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki od pierwszego dnia akcji „Zima w mieście” prowadzą zajęcia z dziećmi. Podczas spotkań z funkcjonariuszami najmłodsi przypominają sobie zasady bezpiecznego zachowania nie tylko w okresie zimowym. Dzisiaj uczniowie jednej ze szkół na Czerniakowie przypomnieli sobie jak udziela się pomocy przedmedycznej osobom nieprzytomnym.

 • Policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie powiatu zatrzymali 16-letniego mieszkańca ożarowskiej gminy. Interwencję podjęli w Błoniu. W jej trakcie zabezpieczyli susz roślinny należący do nieletniego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. 16-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, do którego policjanci skierują materiały postępowania.

 • Policjanci z Tarczyna zatrzymali mężczyznę, który zdemolował jeden z przystanków autobusowych. 21- latek swoje zachowanie próbował tłumaczyć „zdenerwowaniem”. Trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty karne za zniszczenia mienia.

 • Zabezpieczony towar

  Policjanci i celnicy zabezpieczyli 32 tysiące zabawek o rynkowej wartości niemal 2 milionów złotych. Przeznaczone dla dzieci produkty miały nie tylko podrobiony znak towarowy. Nieznany był ich również skład chemiczny, właściwości, a przede wszystkim brakowało certyfikatów o dopuszczeniu ich do sprzedaży w Polsce i Unii Europejskiej. Jak już ustalono do naszego kraju trafiły one z Azji południowo- wschodniej.

 • Mokotowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o 7 kradzieży i włamania do mieszkań. Sprawcy dostawali się do lokali wyłamując wkładki w zamkach. Ich łupem poza pieniędzmi w polskiej i obcej walucie padało wszystko to co później można było sprzedać szybko i z zyskiem. Suma strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na ponad 64 000 złotych. Kamilowi M. i Jakubowi K. za te przestępstwa grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą, a także ustalili dane personalne kobiety zamieszanej w to zdarzenie. Kolejnego dnia zatrzymana została także 3 osoba podejrzana o ten czyn. 19-letniemu Patrykowi W., 20-letniej Joannie W. i 19-letniemu Adrianowi G. za to przestępstwo grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, wspierani przez policjanta z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego na Pradze Północ po służbie zatrzymali kobietę poszukiwaną trzema listami gończymi. Za 35-latką wydane były również nakazy doprowadzenia oraz zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu. Dzięki czujności operacyjnych oraz ich zaangażowaniu w realizację obowiązków służbowych Iwona B. najbliższe 12 lat spędzi w zakładzie karnym.

 • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy udaremnili przekazanie 22-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o oszustwo metodą „na policjanta” 20 tys. zł. Rafał O. został zatrzymany w momencie kiedy chciał odebrać od 84-latki pieniądze. O usiłowaniu oszustwa policjanci zostali powiadomieni przez pracowników banku, z którego pokrzywdzona chciała wypłacić gotówkę. Funkcjonariusze ustalili, iż parę dni wcześniej inna kobieta przekazała temu samemu mężczyźnie prawie 6 tys. zł. Sąd zastosował wobec Rafała O. tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

  Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie pięciu rozbojów. Dwóch 20-latków i 18-latek za każdym razem działali w podobny sposób. Najpierw wybierali ofiarę, obserwowali, a następnie w ustronnym miejscu napadali, zadając ciosy gumową pałką. Interesowały ich głównie młode kobiety. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 • W dniu 15.01.2018 r. o godzinie 15:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lokalu gastronomicznym przy ul. Komitetu Obrony Robotników. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5, SD31 z JRG9 oraz SLRR wraz z Dowódcą i Zastępcą Dowódcy JRG9.

  W dniu 16 stycznia o godzinie 8:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy alei Wyzwolenia. Do zdarzenia zadysponowano GBA 2/30, GCBA 5/32 z JRG 3 oraz SCH-37 z JRG 4. Na miejsce udał się także dowódca i zastępca JRG 3.

  Około godziny 17:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Lucerny. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750.

  Około godziny 7:40 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 wpłynęło zgłoszenie o zerwaniu płótna z wielkogabarytowej reklamy, znajdującej się w pobliżu trasy S8. Na miejsce zadysponowano GBARt 2,5/30 oraz SRWys z JRG7.

  W dniu 12.01.2018r na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 odbyło się kolejne szkolenie z nowego sprzętu, który wkrótce będzie wykorzystywany podczas zdarzeń CBRN przez strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Warszawa 6".