Około godziny 11:42 do Punktu Alarmowego JRG 2 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia produkcyjnego w budynku przy ul. Patrolowej.

O godz. 1:13 do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej na ul. Orzyckiej 25 na Mokotowie. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG 9 GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 8/56 oraz SD 31 i GCBA 5/32/2,5 z JRG 17.

Po godzinie 9:00 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Płochocińskiej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy: GBA 2/16/2,5, SCRt i SLRR z Zastępcą Dowódcy Jednostki.

Około godziny 08:00 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Bukowińską. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG9 oraz GBA-Rt 3/16/4,2 z JRG14.

uniwersalne numer 986 na radiowozie 01Pecha pewnego kierowcy wykorzystał przypadkowy złodziej, który ukradł z jego auta saszetkę. W pościg ruszyli strażnicy miejscy. Choć mężczyzna uciekł, to zostanie bez trudu zidentyfikowany.

2019 06 karetkaPośpiech jest złym doradcą. Szczególnie na drodze. Przekonał się o tym pewien kierowca toyoty, który wpadł na motocykl przecinający al. Solidarności przy Żelaznej. Pomocy poszkodowanemu udzielili strażnicy miejscy.

2019 07 straznik ratownikNiefortunnie zakończył się spacer seniora, który nie spodziewał się takiego zakończenia wędrówki po mieście.

 • Pijany zniszczył pawilon handlowy

  Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia o wartości 3 tys. złotych. Pijany 35-latek kopał, wgniótł oraz usiłował wyrwać roletę antywłamaniową w pawilonie handlowym przy jednym z cmentarzy na terenie dzielnicy. Zatrzymany usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Pochwała dla policjantów od pokrzywdzonej, która odzyskała skradziony rower

  Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II wpłynął list z podziękowaniami i pochwałami dla mł. asp. Sebastiana Garbienia i sierż. Marty Gryz, którzy w krótkim czasie od wezwania ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru oraz odzyskali utracony jednoślad. Profesjonalizm, poświęcenie i skuteczność, jakim wykazali się funkcjonariusze mokotowskiej patrolówki został zauważony i doceniony.

 • Przywłaszczyła telefon w restauracji, usłyszała już zarzuty karne

  Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku prowadzili czynności w sprawie przywłaszczenia telefonu komórkowego w restauracji. W toku wykonanych czynności operacyjni ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali 35-letnią kobietę, której przedstawiono już zarzut przywłaszczenia cudzego mienia. Policjanci odzyskali również warty 1600 złotych telefon. Podejrzana w trakcie przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu.

 • Policjantki ustaliły i zatrzymały nieuczciwego kuriera

  Wnikliwa praca funkcjonariuszek z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, podejrzanego o kradzież w miejscu pracy. Łupem nieuczciwego kuriera padły telefony komórkowe. Policjantki odzyskały utracone mienie, dodatkowo podczas działań zabezpieczyły przy zatrzymanym narkotyki. 21-latek jest już po zarzutach.

 • Dozór za znęcanie się nad rodziną

  Policyjny dozór zastosował prokurator wobec 41-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, który został zatrzymany przez mundurowych, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 80. rocznicy walk 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich pod Górkami i Zamościem

  Wczoraj w miejscowości Górki odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna z okazji 80. rocznicy walk 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich pod Górkami i Zamościem, nad którą patronat honorowy objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego młodszy inspektor Tomasz Dałek wraz z I Zastępcą młodszym inspektorem Krzysztofem Paską. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za poległych ułanów i ich rodziny, która odbyła się w Kościele Parafialnym w Górkach.

 • Poszukiwany listem gończym, posiadał narkotyki

  Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności. Zgodnie z dyspozycją sądu, został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary 3,5 roku więzienia.

 • Jechał mimo zakazu

  37-latek, został zatrzymany przez policjantów z Nieporętu. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Teraz odpowie przed sądem za naruszenie zakazu sądowego. Ten rodzaj przestępstwa jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

 • Zatrzymany za próbę przekupstwa dzielnicowego

  Dzielnicowy zatrzymał mężczyznę, który chciał go przekupić. Kiedy 42-latek podawał do kontroli dokumenty, dał również banknot 50 zł i prosił o zapomnienie o całej sprawie. Interwencja, jaką podjął dzielnicowy, dotyczyła niezapiętych pasów bezpieczeństwa u kierującego volkswagenem 42-latka. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut, odpowie za przestępstwo korupcji, został objęty policyjnym dozorem.

 • Kolizja drogowa z pijanym kierowcą

  Kiedy policjanci przyjechali na miejsce kolizji, od razu wyczuli alkohol od mężczyzny, który tłumaczył się, że był pasażerem jednego z samochodów biorących udział w zdarzeniu. Uparcie twierdził, że jechał z kolegą, który oddalił się z miejsca, a dziwnym trafem z kieszeni spodni wyjął kluczyki od auta. Kiedy już wytrzeźwiał, to zmienił historię na właściwą, że to jednak on był kierowcą. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili 51-letniemu mieszkańcowi Warszawy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Przypominamy o sankcji karnej za takie przestępstwo. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i obowiązkowa utrata uprawnień.

 • Dozór, zakaz zbliżania i kontaktu za rozbój

  Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Podczas libacji 42-latkowi i 50-latkowi skończył się alkohol, wtedy zaatakowali znajomego i zabrali mu telefon. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

 • Odpowie za usiłowanie rozboju

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony został napadnięty przez sprawcę i uderzony w tył głowy. Po chwili napastnik próbował skraść mu telefon komórkowy, jednak pokrzywdzonemu udało się uciec. Podejrzany 30-latek usłyszał już zarzut w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.