• Policjanci zapobiegli rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego ognia

  Policjanci z komisariatu na Białołęce interweniowali podczas pożaru na jednej z posesji. Stróże prawa własnymi siłami ugasili płonące na działce przedmioty i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia. Z pewnością zapobiegli też zagrożeniu dla mieszkańców stojącego obok domu.

 • Pod meblami ukrywał ponad 200 porcji narkotyku

  Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem posiadania znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu ujawnili ponad 200 porcji narkotyku. Do tego w sypialni znajdował się namiot z akcesoriami do uprawy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 14 tysięcy zł. na poczet przyszłych kar i grzywien. 24-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Pomogli mężczyźnie, którego życie było zagrożone

  Właściwa ocena sytuacji i fachowa pomoc policjantów z komisariatu na Białołęce uratowała życie człowieka, który próbował popełnić samobójstwo. Gdyby nie interwencja policjantów 37-letni mężczyzna mógłby się wykrwawić. Lekarz, który przyjechał na miejsce interwencji zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

 • Okradali domy i mieszkania na terenie Mazowsza, już usłyszeli zarzuty i trafili do aresztów

  Funkcjonariusze wołomińskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga od dłuższego czasu prowadzili czynności związane z ustaleniem osób podejrzewanych o liczne włamania do domów i mieszkań na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 9 mężczyzn w wieku od 27 do 46 lat związanych z grupą przestępczą okradającą nieruchomości. Wobec 7 osób sąd zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań, jedna została objęta policyjnym dozorem. Jak ustalili śledczy, mężczyźni w okresie od marca 2013 roku do maja 2018r mogli dopuścić się blisko 80 takich czynów, a straty powstałe w wyniku ich działalności mogą sięgnąć kwoty ponad 1 mln 600 tys. złotych.

 • Około godziny 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania przy ul. Batalionów Chłopskich. Do zdarzenia zadysponowano GBARt 2,5/30, GBA 2/16 oraz SCH 32 z JRG 7. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna KM PSP m. st. Warszawy.

  Do SK KM wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu wydobywające się z budynku przy ul. Rybnej na Pradze Południe. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 5.

  Dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego "Warszawa-6" zostały zadysponowane do podejrzanej przesyłki, która dostarczona została do Spółdzielni Mieszkaniowej na Bródnie.

  Około godziny 09:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Siekierkowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

  Około godziny 22:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Aleja Prymasa Tysiąclecia na nitce w kierunku Dworca Zachodniego.

  W nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:28 Stanowisko Kierowania KM PSP m. st. Warszawy otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania w rejonie chronionym przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 12. Do akcji dysponowano zastęp GCBA z JRG 12 i GBA z OSP Wesoła.

  O godzinie 16:29 strażacy z JRG 10 zostali zadysponowani do zdarzenia z udziałem wozu strażackiego w miejscowości Łukówiec w powiecie otwockim. Do działań udał się zastęp SCRt Rotator.

  Wieczorem o godzinie 19:50 do SK KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Wał Miedzeszyński w kierunku Otwocka. Na wysokości ul. Cyklamenów doszło do groźnie wyglądającej kolizji trzech samochodów osobowych. Do akcji dysponowano dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG 12.

  O godzinie 21:57 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o wodzie cieknącej z sufitu w mieszkaniu na drugim piętrze w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Abrahama.

  Już po raz szósty dzięki staraniom Pana mł. bryg. Romana Krzywca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.

  2019 01 uniwersalne 07Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę poszukiwanego do osadzenia w areszcie śledczym. Trafi tam po wytrzeźwieniu.

  2019 04 zdrowo rowerowo 01Miasteczko Ruchu Drogowego przy Sołtyka to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można się bezpiecznie zmierzyć z miejską jazdą rowerem: są tu ronda, skrzyżowania, przejazdy kolejowe, znaki nakazu i zakazu… Wszystko po to, by nauczyć się bezpiecznego poruszania po drogach- właśnie temu służył piknik, jaki odbył się w sobotę 13 kwietnia.

  2019 04 kot brytyjczyk 01Błąkał się samotnie po klatce, na szczęście pojawili się strażnicy z Eko patrolu.

  2019 04 dni rodzinne 01Na pikniku z okazji XIII Warszawskich Dni Rodzinnych nie mogło zabraknąć stołecznej Straży Miejskiej.

  2019 04 niewybuchDwie strażniczki z Pragi Północ uczestniczyły w zabezpieczeniu miejsca znalezienia pocisku artyleryjskiego. Niewybuch leżał pod wodą, na brzegu Wisły.