• Poszukiwany zatrzymany za kradzież roweru

  Policjanci z Wawra w wyniku ustaleń operacyjnych dotarli do 21-latka, który okazał się podejrzanym o kradzież roweru. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany usłyszał zarzut i zgodnie z dyspozycją organu poszukującego trafił do aresztu.

 • Przewoził autobusem konopie indyjskie

  Policjanci z komendy rejonowej na Pradze Północ zatrzymali 19-letniego mieszkańca Targówka, który miał przewozić autobusem krzaki konopi indyjskich. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 46 sztuk tej rośliny. W niedzielę zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Włamywał się i zabierał rowery

  Ursynowscy policjanci ustalili i zatrzymali 40-latka podejrzanego o włamania do piwnic. Szczególnym zainteresowaniem mężczyzny cieszyły się rowery, które sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom za 100 lub 200 zł. Mężczyzna nie gardził też elektronarzędziami, które nocami wynosił z piwnic i sprzedawał w podobny sposób. Pieniądze przeznaczał na używki. Funkcjonariusze przedstawili mu już zarzuty, za które może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

 • W garażu porysował dwa auta i próbował skraść motocykl, usłyszał zarzuty

  Wytypowany przez policjantów z Woli mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem uszkodzenia mienia oraz usiłowania kradzieży. Z ustaleń wynika, że mężczyzna wybił szybę w pojazdach, porysował karoserię i powyginał lusterka. Po chwili próbował odjechać motocyklem. Zatrzymany w mieszkaniu został doprowadzony do komendy. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty karne.

 • Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy 37-latku policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron i marihuanę. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aresztowany za posiadanie mefedronu oraz substancji do produkcji tzw. "pigułek gwałtu"

  Bielańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 65 gramów mefedronu oraz około 1 litra substancji psychotropowej GBL wykorzystywanej do produkcji tzw. "pigułek gwałtu". Podejrzany w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 • Dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane do pożaru samochodu na aleje Obrońców Grodna.

  Około godziny 17:30 trzy zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie S8 w kierunku Poznania, pomiędzy ul. Powązkowską a wiaduktem ulicy Księcia Janusza.

  W sobotę 13 lipca tuż po południu zastęp GBA-Rt 2,5/30 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 został zadysponowany

  na ul. Elekcyjną do pożaru samochodu osobowego.

  O godzinie 19:15 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu przy ul. Wiatracznej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 i SCD-37.

  W dniu 15 lipca strażacy z warszawskiej "7" zostali zadysponowani do pożaru samochodu na ulicy Lazurowej. Do działań udał się zastęp GBA-Rt 2,5/30.

  W dniu 07.07 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych w Alei Armii Krajowej znajdującej się w rejonie operacyjnym JRG 6. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody i rozlane płyny eksploatacyjne. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zebraniu rozlanych płynów. Dalsze działania prowadził obecny na miejscu patrol Policji.

  W dniu 11.07 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Aspekt. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Działania zastępów JRG 6 zadysponowanych na miejsce zdarzenia polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej samochodów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

  2019 07 straznik ratownikSzukali pijących na Chomiczówce- znaleźli mężczyznę, któremu niezbędna była pomoc. 15 lipca strażnicy znaleźli się w odpowiednim czasie i miejscu.

  2019 07 wgniecenieW niedzielę odbyła się w hiszpańskiej Pampelunie znana gonitwa byków ulicami miasta. Podczas fiesty w gonitwie biorą udział liczni turyści i mieszkańcy, którzy próbują złapać byka za rogi. W Warszawie pewien 58-letni mężczyzna, którego z rozbitą głową zauważyli strażnicy miejscy na skrzyżowaniu Popularnej i Krańcowej, zaatakował głową zaparkowany samochód.

 • Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

  Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali mieszkańca gminy po tym, gdy ten wybiegł na ulicę tuż przed jadącym radiowozem. Mężczyzna machał rękami w stronę policjantów, ale jak się okazało, nie potrzebował pomocy funkcjonariuszy. Chwilę po tym, gdy mundurowi wysiedli z radiowozu, zostali znieważeni przez 20-latka, który również naruszył ich nietykalność cielesną. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 • „Przesiedział” 19 lat, 9 podstaw poszukiwawczych, 3 lata do odsiadki, zatrzymany do kradzieży rozbójniczej

  Dzielnicowi komisariatu na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z ustaleń wynika, że mężczyzna miał skraść trzy klawiatury do komputera o wartości prawie 500 zł. Kiedy pracownicy ochrony spostrzegli zachowanie 48-latka od razu zareagowali i próbowali wyjaśnić sytuację. Wtedy mężczyzna użył wobec nich gazu i próbował uciec. Patrol Policji zatrzymał 48-latka, który trafił do policyjnej celi. Okazało się, że ma on 9 podstaw poszukiwawczych i 3 lata do „odsiadki”. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Podejrzani o kradzieże rowerów w rękach bielańskich policjantów

  Dwóch mężczyzn, zatrzymanych przez bielańskich policjantów, usłyszało zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu rowerów o wartości 4 tys. złotych. 35-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a 36-latkowi, który miał na swoim koncie również kradzieże sklepowe, w warunkach recydywy grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 • Policjant z Woli po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji

  Policjant z wolskiej komendy, wracając po służbie do domu, na terenie Bemowa zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący prywatnym samochodem policjant zauważył jadącego „wężykiem” volkswagena. Postanowił udaremnić mu dalszą jazdę i ruszył za nim. W międzyczasie wezwał też patrol Policji, który zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji.

 • Z dwoma promilami za kółkiem citroena

  Kierownik posterunku w Zalesiu Górny wraz z dzielnicowym zatrzymali kierowcę citroena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jego zatrzymanie było efektem komunikatu podanego przez oficera dyżurnego, którego o "wyczynach" zielonego citroena na drodze, poinformowali inni uczestnicy ruchu drogowego!