• Kierował motocyklem mimo zakazu

  Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 45-latka, który wsiadł za kierownicę swojego motocykla mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Śledczy z Ochoty przedstawili już Krzysztofowi O. zarzut za popełnione przestępstwo. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Miał pecha, bo zobaczyli go policjanci

  W ręce policyjnych śledczych z otwockiej dochodzeniówki wpadł 36-letni mieszkaniec gminy Celestynów, który w rejonie skrzyżowania ulicy Radosnej i Karczewskiej w Otwocku uderzył swoim samochodem w zaparkowane tam inne auto. Jak ustalono, kierował przy tym w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Otwoccy dochodzeniowcy wykazali się błyskawiczną reakcją i zdecydowanym działaniem, ruszając w pościg za 36-latkiem. Mężczyzna ten odpowie teraz za popełnione wykroczenie i przestępstwo drogowe. Grożą mu kary określone w kodeksie wykroczeń i kodeksie karnym.

 • Groził świadkom i trafił do aresztu

  Nowodworscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o wywieranie wpływu na świadków postępowania sądowego. Rafał T., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, usłyszał zarzut z art. 245 kodeksu karnego. Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu. Teraz może grozić mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Nieletni odpowie za kradzież z włamaniem

  Policjanci z Komendy na Pradze Północ zatrzymali nastolatka podejrzanego o włamanie do szafki w przychodni i kradzież mienia należącego do jednego z pacjentów. W trakcie zatrzymania chłopiec znieważył funkcjonariuszy. Okazało się również, że był na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Materiały tej sprawy policjanci przesłali już do sądu rodzinnego.

 • Syn przeciwko rodzicom

  Wawerscy funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego Mateusza S. Mężczyzna podejrzany był o to, że od kilku miesięcy znęcał się nad obojgiem rodziców zarówno psychicznie jak i fizycznie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutu, prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego oraz nakazu opuszczenia wspólnego z pokrzywdzonymi miejsca zamieszkania.

 • Policyjni wywiadowcy z Bemowa zabezpieczyli ponad 720 gramów narkotyków

  Policyjni wywiadowcy z komisariatu Policji na Bemowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Ponad 720 gramów marihuany zostało zabezpieczone, 45-letni Paweł M. trafił do policyjnej celi. Podejrzany już usłyszał zarzut. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

 • Pokrzywdzona i świadek uratowali torebkę i ujęli podejrzanego

  Stanowcza, odważna postawa pokrzywdzonej oraz szybka i skuteczna reakcja świadka zdarzenia sprawiły, że nie doszło do kradzieży mienia, a sprawca usiłowania popełnienia przestępstwa został zatrzymany. 20-letni Patryk L. wyrywał przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie jej torebkę. Zdziwił się, kiedy spotkał się z oporem ze strony pokrzywdzonej oraz wsparciem kierowcy przejeżdżającego samochodu, który zatrzymał auto i pospieszył z pomocą kobiecie. 20-latek usłyszał już zarzut.

 • Areszt za posiadanie narkotyków i handel nimi

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego w trakcie transakcji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymanie Marcina K. to efekt zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach akcji przeprowadzonej przez śródmiejskich kryminalnych. W mieszkaniu 38-latka policjanci znaleźli kokainę, a na klatce schodowej porzuconą heroinę. Za te czyny mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany od 12 lat, zatrzymany w samolocie

  Bielańscy kryminalni na pokładzie samolotu relacji Nowy Jork- Warszawa zatrzymali 64-latka poszukiwanego od 12 lat listem gończym, za przestępstwo popełnione w przeszłości. Mężczyzna zmienił miejsce w samolocie, próbując tym wprowadzić w błąd policjantów. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

 • Nie daj się oszukać „na policjanta”! Ostrzeż inne osoby

  Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wczoraj ich ofiarą padła mieszkanka Bielan, która na fałszywe konto wpłaciła 310 000 złotych. Pamiętajmy oszuści są bezwzględni i wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

 • Międzynarodowy szczyt w Warszawie – zmiany w ruchu

  13-14 lutego, w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Organizacja tego wydarzenia wiąże się ze zmianami w ruchu i parkowaniu. Część z nich obowiązuje już od 11 lutego. Na niektórych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (dotyczący także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodnika).

 • W dniach 4,5,6 luty strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 14 zorganizowali ćwiczeniach z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach wodnych.

  W dniu 04.02.br Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego WARSZAWA 6 została zadysponowana w rejon operacyjny JRG 15 do pomocy Policji przy działaniach z substancją niebezpieczną znalezioną w magazynie.

  12 lutego o godzinie 11:00 w siedzibie Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej "MAZOWIA" w Warszawie przy ul. Kocjana 3 odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Służby Więziennej, w setną rocznicę powstania formacji.

  2018 10 dymek prostoPoniedziałek po feriach okazał się mało atrakcyjny dla nastolatków, w przerwie postanowili poszukać dodatkowych wrażeń i znaleźli…

  2019 02 pozar targowek 01Szalejący ogień, gęsty duszący dym, walka z czasem i niepewność, czy mieszkańcom posesji sąsiadującej z pożarem nic nie zagraża. Strażnicy miejscy natychmiast przeprowadzili ewakuację mieszkańców i zabezpieczali miejsce przed dostępem osób postronnych.

  2018 10 kajdankiAgresor spokrewniony z ofiarą zaatakował bezbronną kobietę na Pradze Północ. Strażnicy opanowali jego emocje i przekazali policji.

  Markery nowotworowe jajnika nazywane są również wskaźnikami nowotworowymi. Dzięki temu badaniu, możliwe jest wykrycie nowotworu, nawet w jego bardzo wczesnej fazie, co z kolei umożliwia skuteczne leczenie pacjentki.

  Markery nowotworowe jajnika – jak to działa?

  Markery nowotworowe jajnika to badanie, które może przeprowadzić każda kobieta. Jeżeli kobieta jest zdrowa, wskaźnik markerów nowotworowych nie wskaże żadnych niepokojących substancji, lub będą, ale w bardzo znikomych ilościach. Jeżeli natomiast kobieta jest chora, wskaźnik ten natychmiast to wskaże. Jeżeli poziom substancji oznaczających nowotwór zostanie szybko wykryty, szanse na wyleczenie są bardzo duże. Dlatego tak ważne są badania markerów nowotworowych jajnika http://premium-medical.pl/aktualnosci/badanie-markery-nowotworowe-jajnika.

  Kto powinien wykonać badania markerów nowotworowych jajnika?

  Na badanie markerów nowotworowych jajnika powinny zgłaszać się przede wszystkim te kobiety, u których w rodzinie występowała ta choroba. Mama lub babcia chorowały na raka jajników? Koniecznie należy wykonać badanie, aby mieć pewność, że nie jesteśmy chorzy. Na badania może, a nawet powinna zdecydować się każda kobieta dorosła, która regularnie współżyje, pomimo iż w jej rodzinie nie było przypadków nowotworu jajników. Markery nowotworowe jajnika można wykonać bez względu na wiek. Badanie nie jest krępujące i polega tylko na pobraniu krwi, która następnie badana jest w laboratorium. Samo badanie nie różnic się niczym od standardowych badań morfologicznych.

  Jak objawia się rak jajnika?

  Ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe wzrasta po 50. roku życia. W Polsce każdego roku odnotowuje się aż 3 000 zachorowania, z czego niestety bardzo duży odsetek to wykrycie nowotworu późno – w III, a nawet IV stadium. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w początkowej fazie choroba ta nie daje żadnych symptomów, które jasno mówiłyby o tym, że kobieta choruje na nowotwór. Dopiero w późniejszych etapach pojawiają się pewne dolegliwości, które przypominają dolegliwości związane z bólem brzucha. Często kobiety trafiają do lekarzy zbyt późno. Bardzo ważne jest zatem, aby regularnie się badać – markery nowotworowe jajnika to jedno z najbardziej wiarygodnych badań!

  Do typowych objawów raka jajnika należy ból w podbrzuszu, ucisk w okolicy dróg rodnych, zaparcia, problemy z oddawaniem moczu oraz pojawiające się krwawienia w trakcie trwania cyklu. Niestety, rzadko zdarza się, aby objawy te wszystkie występowały jednocześnie. Problemy z pęcherzem często są ignorowane, a pacjentki przyjmują same dostępne w aptece lekarstwa. Podobnie jest z bólem w podbrzuszu. Rozwojowi nowotworu jajników sprzyja niestety niepłodność, otyłość, endometrioza. Częste wizyty kontrolne u lekarza ginekologa oraz świadome obserwowanie swojego ciała może pomóc w szybkim rozpoznaniu rozwijającej się choroby.

  Jak jeszcze o siebie zadbać?

  W wielu dobrych klinikach oferowane są specjalne pakiety badań. Warto wykonywać je raz na jakiś czas, aby mieć pewność, że ze zdrowiem wszystko jest dobrze. Co może znaleźć się w pakiecie badań? Najczęściej jest to konsultacja lekarska, a także badania takie jak markery nowotworowe jajnika, USG piersi, cytologia, oznaczenie HPV. Badania markerów nowotworowych jajnika warto przeprowadzać, ponieważ Antygen nowotworowy CA-125 wykrywa całe mnóstwo innych chorób, nie tylko nowotwór jajników. Jego podwyższony poziom może świadczyć o mięśniakach macicy, marskości wątroby, cukrzycy, zapaleniu wątroby, niewydolności serca, endometriozie, czy ciąży pozamacicznej.

  Zdrowie jest najcenniejszym skarbem jaki i mamy – może to wydawać się banałem, jednak każda osoba, która choruje, doskonale rozumie, jak ważne jest dobre samopoczucie. Warto zatem robić badania, które mogą wskazać, że w naszym organizmie rozwija się niebezpieczna choroba. Zawsze lepiej leczyć, niż zapobiegać!

  Minimalizuj wystąpienie raka – markery nowotworowe jajnika

 • O bezpieczeństwie seniorów w Klubie Radcy Prawnego

  W ramach wolskiej kampanii informacyjnej „Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta” policjant z wolskiej profilaktyki przeprowadził spotkanie z seniorami z Klubu Radcy Prawnego. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

 • Okradł właściciela lombardu

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy były pieniądze w kwocie tysiąca złotych. Podejrzewanym o to przestępstwo od razu był pracownik lombardu. Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. 25-latek usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zobacz również