RadiowozPrzechodnie znaleźli na Targówku białołęckie tablice rejestracyjne. O zdarzeniu powiadomiono straż miejską.

uniwersalne amfetaminaStrażnicy miejscy dowieźli z Bielan do SODON nietrzeźwego mężczyznę. Tam ujawniono przy nim narkotyki. Mężczyzna wytrzeźwiał w komendzie rejonowej policji.

2018 12 uniwersalne 21Wieczorem 8 lutego mieszkańcy bloków przy ul. Korczaka usłyszeli głośne wołanie o pomoc. Na ich podwórku doszło do pobicia. Sprawców napaści ujęli strażnicy miejscy.

2020 02 grafitti dickensa 01Mieszany patrol strażniczo-policyjny ujął w piątkowy wieczór dwóch mężczyzn, którzy upstrzyli bazgrołami budynek na rogu Dickensa i Szczęśliwickiej. Twórców malowidła wypatrzył operator miejskiego monitoringu.

2020 02 bmw lazienkowska 01Rozbite BMW, a w nim 5 osób, zobaczyli 8 lutego ok. godz. 23.15 strażnicy miejscy, którzy jechali Trasą Łazienkowską na Pragę Południe. Funkcjonariusze udzielili pomocy poszkodowanym i zabezpieczyli miejsce wypadku.

2019 06 karetkaW niedzielny poranek nasza pracownica czekała wraz z grupą osób na przystanku przy placu Zamkowym. Nagle jedna z nich osunęła się na ziemię. Już pierwszy rzut oka wystarczył by stwierdzić, że jest to ostry atak epilepsji.

2020 02 kontrole smog 05W ubiegły weekend, reagując na liczne prośby o interwencje wpływające od mieszkańców, strażnicy z Referatu ds. Ochrony Środowiska przeprowadzili wzmożone kontrole w dwóch wybranych dzielnicach Warszawy: Wawer i Białołęka. Szczegółowe kontrole dotyczyły tego, co wydobywa się z kominów kontrolowanych posesji, a także gospodarki odpadami przez właścicieli nieruchomości.

Recital piosenki literackiej i kabaretowej. Na koncert składają się piosenki autorskie Wojtka Gęsickiego, a także specjalnie napisane dla niego przez satyryka Jana Kazimierza Siwka i poetów: Jacka Goryńskiego i Krzysztofa Cezarego Buszmana. Odnajdziemy w nim także stare

 • Stołeczni ultramaratończycy - poza granicami wytrzymałości

  Dla nich bieg zaczyna się tam, gdzie zwykły człowiek chce się poddać. Stołeczni policjanci pokonali 2481 km w jednym roku kalendarzowym po górskich, w tym bieszczadzkich szlakach. Drużyna działająca przy Stowarzyszeniu IPA Pałac Mostowskich KSP w składzie: podkom. Arkadiusz Chodorowski z WWP KSP, asp. Marcin Znamiec z KP Metra Warszawskiego oraz sierż. sztab. Barbara Niemczak z KRP Warszawa II, łącznie zaliczyła 14 bardzo wymagających biegów, przekraczając tym samym granicę pomiędzy przyjemnością a bólem.

 • Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

  KUBA JURZYK - wokalista, finalista IV edycji programu X Factor. Wraz z przyjaciółmi tworzy prężnie działający kanał na youtube Studio Accantus. Udziela się jako aktor głosowy współpracując z Disney Polska, gdzie użycza swojego głosu w filmach animowanych.

  Katarzyna Węglicka zaprasza na opowieść o kresowych Tatarach. Będzie ,jak zawsze, interesująco i niebanalnie: o ludziach co "skrzydła u nóg, a serce w pietach mają", Adamie Mickiewiczu i wielkiej poezji, stepach szerokich oraz pewnym amerykańskim aktorze...

  Karnawałowy, walentynkowy czas, zawsze niesie ze sobą wiele uśmiechu, powodów do tego aby życzyć sobie wzajemnie wszystkiego dobrego i uszczęśliwiać siebie nawzajem. Dokładnie podobnie ma Karolcia, bohaterka jednej z bardziej popularnych bajek. Wspólnie z Karolcią wyruszmy w podróż aby

 • Odpowie za kradzież perfum

  Policjanci pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem były perfumy o wartości około 700 złotych. Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za posiadanie narkotyków

  Policjanci ze śródmiejskiego zespołu do spraw nieletnich i patologii w jednej z kawiarni zatrzymali osobę, przy której znaleźli różnego rodzaju narkotyki. Policjanci podejrzewają, że 21-latek mógł je sprzedawać uczniom, którzy umawiali się z nim poprzez internetowe komunikatory. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci udaremnili wyłudzenie 30 000 złotych

  Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, którzy w jednej z placówek bankowych usiłował wyłudzić kredyt. 35-latek posłużył się sfałszowanymi dokumentami mającymi świadczyć o jego zdolności kredytowej. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Zatrzymanemu grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Nielegalnie poszukiwali utraconych lub porzuconych zabytków

  Dwóch mężczyzn z wykrywaczami metali i łopatami zauważyli w rejonie rzeki Bug w gminie Dąbrówka pracownicy Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie. Podczas ich legitymowania okazało się, że dwaj bracia, obywatele Ukrainy szukali w ziemi zakopanych „skarbów”, nie mając do tego stosownego pozwolenia. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 34 i 26-latka. Obaj już zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, skorzystali też z przysługującego im prawa i dobrowolnie poddali się karze.

 • „Balkonowy skoczek” trafił w ręce policjantów

  Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego na jednej ze stacji warszawskiego metra zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu do sprawy włamań do mieszkań. 38-latek dostawał się do mieszkań, wskakując na balkony z okien znajdujących się na klatkach schodowych. Na chwilę obecną policjanci udowodnili mu siedem włamań i kradzież gotówki oraz biżuterii wartych około 80.000 zł. Karany w przeszłości mężczyzna przyznał się do przestępstw. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 • Areszt za kradzież z włamaniem

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania i kradzież markowych głośników, sprzętu fotograficznego oraz komputerowego o łącznej wartości ponad 6000 złotych. Sprawca dostał się do lokalu uszkadzając zamki w drzwiach. Za to przestępstwo 59-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.