• Jednego dnia odzyskali 2 rowery

  Jaktorowscy policjanci prowadzą wzmożone działania na rzecz zapobiegania kradzieżom. Efektem ostatnich czynności było odzyskanie 2 skradzionych rowerów. Przeciwko podejrzanemu o kradzież jednego z jednośladów 63-latkowi został skierowany wniosek do sądu. Temu samemu mężczyźnie funkcjonariusze odebrali drugi rower, gdy po kradzieży próbował odjechać nim sprzed sklepu. Działania są nadal kontynuowane. Policjanci przypominają o zabezpieczaniu mienia przed kradzieżą.

 • Dozór dla włamywacza

  Pruszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednej z firm na terenie gminy Michałowice dokonał kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, 45-latek jest podejrzany także o posiadanie narkotyków, kradzieże z włamaniem i paserstwo.

 • Włamał się do dwóch pojazdów i ukradł wyposażenie, po zarzutach trafił pod dozór Policji

  Obywatela Gruzji zatrzymali funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy policji na Pradze Północ. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do dwóch pojazdów i kradzież ich wyposażenia. 31-latek wpadł chwilę po dokonanym przestępstwie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator nadzorujący postępowanie zadecydował o oddaniu zatrzymanego pod dozór Policji.

 • Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, 24-latek w areszcie

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy, w mieszkaniu którego znaleziono i zabezpieczono ponad kilogram środka odurzającego, jakim jest amfetamina. Po wysłuchaniu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków podejrzany trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat więzienia.

 • Dwukrotnie uderzył kobietę, która siedziała w restauracji z córką

  Policjanci warszawskiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który w jednej z mokotowskich restauracji dwukrotnie uderzył w twarz kobietę, która siedziała tam razem ze swoją 9-letnią córką. Usłyszał zarzut, a po czynnościach został odwieziony do więzienia, gdzie spędzi 154 dni za poprzednie pobicie, jakiego się dopuścił. Jego występek zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

 • Zabezpieczono podróbki o wartości blisko 10 mln złotych

  Dwa magazyny z kosmetykami, odzieżą, zegarkami, biżuterią i perfumami z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek zlikwidowali w powiecie piaseczyńskim i grójeckim funkcjonariusze z wołomińskiej komendy, stołecznego wydziału odzyskiwania mienia i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zarzuty wprowadzanie do obrotu wyrobów z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi zgodnie z Ustawą prawo własności usłyszało już dwóch mężczyzn, 40-letni obywatel Ukrainy i 20-letni obywatel Armenii. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wynosi blisko 10 mln złotych.

 • Policjanci prowadzili masaż serca przez ponad 20 minut, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe

  Natychmiastowe czynności podjęte przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych mężczyźnie. Na ulicy podjęli czynności wobec nieprzytomnego mężczyzny, u którego brak było tętna i oddechu. Po kilkudziesięciu minutach akcji reanimacyjnej, która zakończyła się przywróceniem oznak życia, mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 • Specjalistyczny sprzęt dla Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie

  Na terenie Politechniki Warszawskiej odbyło się przekazanie Fundacji Wsparcia Policji specjalistycznego sprzętu dla Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, wykorzystywanego podczas działań realizowanych wobec szczególnie niebezpiecznych przestępców i w trudnych warunkach.

 • Drugi dzień zmagań o miano najlepszego policjanta "drogówki" w Polsce

  Dzisiaj zawodnicy udali się do Warszawy. Tam rozgrywali konkurencję kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Po południu natomiast uczestnicy rywalizują na torze Centrum Szkolenia Policji, gdzie prezentują swoje umiejętności podczas przejazdu samochodem osobowym.

 • 2019 09 mrd warsztaty 01Dzisiejsza pogoda nie miała wpływu na wspaniałą i twórczą zabawę edukacyjną w naszym Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka 8/10, w której uczestniczyły dzieci z warszawskich szkół podstawowych.

  2019 09 emilia 0117 września około południa straż miejska otrzymała nietypowe zgłoszenie. Z jednego z budynków w centrum Warszawy spadły kawałki szkła i elewacji.

 • Dzielnicowy po służbie zatrzymał poszukiwanego

  43-letni mieszkaniec Białołęki trafił do aresztu po tym, jak zatrzymał go dzielnicowy wracający po służbie do domu. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Złodzieje kół wpadli w ręce policjantów

  Skuteczne działania policjantów z Bemowa, doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn w związku z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. W zatrzymaniu obywateli Białorusi, policjantów z bemowskiej patrolówki wspomogli stołeczni wywiadowcy. Wewnątrz pojazdu, funkcjonariusze ujawnili lewarki, podnośniki i klucze oraz odzyskali komplet skradzionych kilka dni wcześniej kół. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z nich odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków.

 • Dozór za znęcanie, narkotyki i próbę przekupstwa policjantów

  Policjanci z Wesołej interweniowali w związku z awanturą domową. W efekcie przeprowadzonych na miejscu czynności zabezpieczyli susz roślinny, do tego trzy krzewy konopi indyjskich i gotówkę. Zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który widząc co się dzieje, dodatkowo chciał wręczyć im pieniądze, a nawet oferował bezpłatne usługi z zakresu mechaniki samochodowej w zamian za odstąpienie od czynności i uznanie sprawy za niebyłą. W komisariacie, śledczy przyjęli jeszcze zawiadomienie o znęcaniu się od konkubiny podejrzanego. W sumie zatrzymany usłyszał 4 zarzuty. Został objęty dozorem, obowiązkiem opuszczenia wspólnego mieszkania i zakazem zbliżania do pokrzywdzonej.

 • Okradali łodzie w porcie

  Dwóch mieszkańców Warszawy zostało zatrzymanych przez mundurowych z Serocka. Mężczyźni podejrzani są o kradzież osprzętu łodzi na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę 8000 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Pracownik budowy przez rok ukradł elementy konstrukcyjne o wartości blisko 300 tysięcy złotych

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy, ustalili i zatrzymali mężczyznę, który będąc pracownikiem podwykonawcy na jednym z placów budowy w Warszawie, w ciągu blisko roku, sukcesywnie wywoził z terenu budowy elementy szalunkowe, których wartość ostatecznie zamknęła się w kwocie 300 tysięcy złotych. Prokuratura przedstawiła mu zarzut kradzieży, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za posiadanie mefedronu

  Żoliborscy śledczy przedstawili zarzut, za posiadanie środków odurzających 20-latkowi. Mężczyzna zatrzymany przez policjantów na ulicy Wybrzeże Gdyńskie posiadał przy sobie mefedron. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.