• Areszt dla podejrzewanego o fałszowanie paszportów

  Po pościgu policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 32-letniego obywatela Wietnamu podejrzewanego o wytwarzanie fałszywych paszportów. W jego miejscu zamieszkania znaleziono również nielegalne automaty do gier hazardowych oraz narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy. Decyzją sądu trafił on wczoraj na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

 • Śmiertelny wypadek na A2! Apelujemy o ostrożność!

  Wczoraj po 20.00 na autostradzie A2 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zderzeniu dwóch pojazdów na miejscu zginął kierujący mitshubishi. Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze!

 • Mokotowscy policjanci udzielili pomocy dwóm 15-latkom, którzy weszli na kruchy lód

  Wejście na cienką taflę lodową na stawie przy Potoku Służewieckim mogłoby się skończyć tragicznie dla dwóch nastolatków. Chłopcy weszli na powierzchnię, będąc przekonanymi, że lód ich utrzyma. Przerazili się, kiedy chcieli wrócić ze środka stawu. Z pomocą przyszli mundurowi z wydziału wywiadowczo-patrolowego, którzy poinstruowali 15-latków, jak mają się zachować, aby lód nie pękał po ich nogami. Funkcjonariusze przez cały czas utrzymywali z nimi kontakt i powiadomili inne służby. Akcja ratownicza zakończyła się sukcesem.

 • Policjanci zabezpieczają kolejny dzień konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu

  Stołeczni policjanci kolejny dzień dbają o bezpieczeństwo uczestników konferencji w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Funkcjonariusze wspólnie z innymi służbami zabezpieczają okolice Stadionu Narodowego, gdzie kontynuowane są obrady przedstawicieli 60 państw. Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z dalszymi utrudnieniami na drogach.

 • 2019 02 uniwersalne karetkaStarszy mężczyzna leżał na jezdni, obficie krwawił. Strażnicy udzielili mu przedmedycznej pomocy i wezwali karetkę.

  2019 01 uniwersalne 39Dewastacje wiat przystankowych, witryn sklepowych, koszy na śmieci i bohomazy na ścianach budynków – to częsty widok w Warszawie. Strażnicy zatrzymali kolejnego graficiarza, tym razem na Wawrze.

  jazda na bombachSzukając pomocy zawsze możesz liczyć na straż miejską. Pani pozostawiła telefon w taksówce. W odnalezieniu pomógł święty Walenty i straż miejska.

  2018 uniwersalne patrol szkolny 05Młodzieńczy bunt i lekceważenie prawa to zachowania typowe dla nastolatków. Ale konsekwencje trzeba ponosić.

  konkurs vi edycjaVI edycja konkursu organizowanego przez stołeczną Straż Miejski trwa!

 • Odpowiedzą za kradzież

  Perfumy o wartości niemalże 2 tysięcy złotych były łupem dwóch mężczyzn w wieku 23 i 31 lat. Jednego z nich zdążył ująć pracownik sklepu, drugi oddalił się. Wpadł niedługo po tym, jak namierzyli go policjanci. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Wpadł podczas kradzieży na parkingu

  Za przestępstwo kradzieży odpowie 44-letni obywatel Gruzji zatrzymany przez dzielnicowych z Targówka przy jednym z marketów na terenie dzielnicy. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu na "gorącym uczynku" kradzieży tabletu z zaparkowanego pojazdu. Mienie zostało odzyskane, a sprawa mężczyzny trafi wkrótce do sądu. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby nie pozostawiać w pojazdach wartościowych przedmiotów.

 • Pijany kierowca spowodował kolizję

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie obywatel Ukrainy. Mężczyzna mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę toyoty. Na ulicy Wittek gwałtownie zmieniając pas ruchu uderzył w dwa inne pojazdy. Za popełnione przestępstwo 49-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia.

 • Był poszukiwany ENA i listami gończymi

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 36-letniego Łukasza P. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez Niemcy oraz 6 listami gończymi wydanymi przez sądy w Polsce. W sumie za kradzieże 36-latek ma jeszcze do „odsiadki” ponad 7 lat.

 • Za kradzione bony kupiła sobie okulary do czytania

  Mokotowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali podejrzaną o kradzież bonów podarunkowych o wartości 1800 zł. 21-latka, dorabiająca na sprzątaniu biur, skorzystała z okazji, że kupony leżały na jednym z biurek i je zabrała. Jeszcze tego samego dnia wymieniła je na okulary. Tłumaczyła, że te, które używała już się połamały. Nowych potrzebowała do czytania i nauki. Marta R. wyraziła skruchę, że dopuściła się tego czynu. Niemniej jednak teraz może stanąć przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

 • Miał być mandat za kradzież sklepową, jest zarzut za korupcję

  Patrolowcy zatrzymali 49-latka, który uparcie próbował wręczyć im 500 złotych, a nawet i telefon komórkowy w ramach łapówki za odstąpienie od ukarania go mandatem. Mężczyzna został ujęty na kradzieży perfum. W prokuraturze usłyszał zarzut, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci przejęli ponad 9 kilogramów marihuany

  Dzięki kryminalnym z Pruszkowa na rynek nie trafi ponad 9 kilogramów marihuany. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Może im grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

 • Odpowie za znęcanie się

  Policyjny dozór siedem razy w tygodniu połączony z każdorazowym poddaniem się badaniu stanu trzeźwości, do tego nakaz opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do partnerki to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 27-letniego Marcina F. Zatrzymany przez policjantów z Wawra mężczyzna podejrzany był o znęcanie się nad partnerką , a dodatkowo i nad zwierzętami.

 • Zlikwidowana samochodowa ,,dziupla", odzyskana honda i zatrzymane osoby

  Zlikwidowana "dziupla" samochodowa, zabezpieczone cztery pojazdy, w tym skradziona honda w styczniu br., części i akcesoria samochodowe, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału mienia wolskiej komendy. Na jednej z posesji na terenie powiatu wołomińskiego w ręce operacyjnych wpadło dwóch mężczyzn, którym funkcjonariusze przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem odzyskanej hondy.

 • Uroczysta gala otwarcia X Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja

  Ponad 100 drużyn z kilkunastu krajów - w sumie około 1400 piłkarek i piłkarzy z kraju i za granicy - bierze udział w tegorocznym turnieju, który rozpoczął się w Warszawie. Turniej otworzył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. W mowie inauguracyjnej szef Policji przypomniał, że główny cel turnieju to upamiętnienie bohaterstwa funkcjonariusza Policji, który rotę ślubowania wypełnił do końca.

 • Zobacz również