2019 07 szanghaj 01Delegacja Komitetu Bezpieczeństwa Kryzysowego z Szanghaju z roboczą wizytą w Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jej członkowie zapoznali się ze specyfiką pracy stołecznych strażników.

2019 07 pekinczyk 01W czwartek 18 lipca strażnicy miejscy patrolujący Krakowskie Przedmieście zauważyli osobę narodowości romskiej, znaną funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, która żebrała, wykorzystując do pomocy... trzymanego na krótkim łańcuchu, ubranego w zielony filcowy kapelusz i okulary przeciwsłoneczne... pekińczyka.

 • Poszukiwanym rowerem, wybrał się do baru

  Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru miejskiego Veturilo. 22-latek wpadł w ręce mundurowych w lokalu gastronomicznym przy ulicy Klaudyny. Zatrzymany usłyszał zarzut za kradzież mienia o wartości 2000 złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

  Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów pełniących służbę na terenie powiatu pruszkowskiego. 27-letni obywatel Ukrainy, który kierował skodą, miał w organizmie miał prawie promil alkoholu. 48-letni kierowca forda miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 • Aby uniknąć policyjnej kontroli, rzucili się do ucieczki, zostali zatrzymani w pościgu

  Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni poruszający się osobowym volkswagenem nie zatrzymali się do kontroli drogowej i przyspieszając chcieli zgubić ścigające ich radiowozy. Kierowca nie reagował na żadne sygnały. Swoją niebezpieczną jazdą stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkudziesięciu minutach dynamicznego pościgu, uciekający zostali zatrzymani. Okazało się, że mieli związek z kradzieżami z pojazdów zaparkowanych przed supermarketami.

 • Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

  Policjanci z Rembertowa tuż po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali 28-latka. Jak wynika z ustaleń między dwoma mężczyznami doszło do kłótni. Napastnik użył noża i nim zadał ciosy pokrzywdzonemu, który musiał być operowany. W prokuraturze przedstawiono podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany.

 • 2019 07 niewybuch winorosliWieczorem 17 lipca znaleziono dwa pociski moździerzowe przy ul. Winorośli na Białołęce.

  2019 07 konarW środę 17 lipca około godziny 9.00 jeden z mieszkańców Pragi Południe zauważył, że konar drzewa rosnącego przy ul. Witolińskiej 2 jest pęknięty - i takie pilne zgłoszenie przekazał do straży miejskiej.

 • Zatrzymano podejrzewanego o kradzież portfela

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 35-latka podejrzewanego o kradzież portfela z pieniędzmi, karatami bankowymi i dokumentami. Podczas kontroli przy mężczyźnie znaleziono również porcję amfetaminy.

 • Policjanci odzyskali skradziony telefon zanim pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodzieja

  Zarzuty za kradzież przedstawili dochodzeniowcy z komisariatu na Targówku 65-latkowi, który okradł śpiącego na przystanku mężczyznę. To od policjantów, którzy odzyskali skradziony telefon poszkodowany dowiedział się, że padł ofiarą złodzieja.

 • Kasjerka z zarzutem oszustwa

  Policjanci z Bielan zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali byłą pracownicę sklepu z artykułami wyposażenia wnętrz. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta na podstawie przygotowanych przez siebie fałszywych faktur, dokonywała fikcyjnych zwrotów towarów. Pieniądze zabierała do swojej kieszeni. Teraz 24-latce grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Marihuana w słoiku

  Kryminalni z Michałowic zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co zgodzenie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zaginiony mężczyzna odnaleziony w jednym z warszawskich hoteli

  Policjanci z KRP Warszawa I od 4 dni poszukiwali mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono 12 lipca. 27-latek po koncercie na Stadionie Narodowym miał odłączyć się od grupy znajomych i nie powrócić do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązać kontaktu z bliskimi. Okazało się, że mężczyzna w tym czasie przebywał w hotelu, a po publikacjach o jego zaginięciu został rozpoznany przez obsługę.

 • Policyjny piknik w Łazienkach Królewskich

  Oprócz oficjalnych uroczystości związanych z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej stołeczni policjanci przygotowali dla mieszkańców Warszawy, zaproszonych gości oraz turystów specjalny piknik policyjny w Łazienkach Królewskich. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, w tym: pokazy umiejętności policyjnych jeźdźców, sprzętu wykorzystywanego w służbie, stanowisko laboratorium kryminalistycznego czy Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Podczas licznych konkursów z nagrodami uczestnikom towarzyszyły maskotki policyjne: Borsuk i Kapitan Wyderka.

 • Msza św. w intencji policjantów i pracowników stołecznej Policji

  Uroczystą Mszą św. funkcjonariusze rozpoczęli stołeczne obchody Święta Policji, w tym roku wyjątkowe z uwagi na jubileusz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W liturgii koncelebrowanej przez biskupa polowego Wojska Polskiego wzięło udział kierownictwo Komendy Stołecznej Policji, kadra kierownicza jednostek i komórek organizacyjnych, policjanci i pracownicy garnizonu stołecznego, a także zaproszeni goście z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 • Stołeczna Policja świętuje 100-lecie powstania Policji Państwowej

  W jednym z najpiękniejszych parków w Warszawie odbyły się dziś stołeczne obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystości na tarasie przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich, z udziałem Sekretarza Stanu w MSWiA, kierownictwa Policji i zaproszonych gości, w tym delegacji zagranicznych, odznaczenia państwowe i resortowe, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia wręczono kilkudziesięciu policjantom i pracownikom Komendy Stołecznej Policji.

 • Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14 lipca 2019 r. na wieczną służbę odeszła była Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy śp. bryg. w st. sp. Danuta Krysik.