• Stopień alarmowy BRAVO na terenie Małopolski oraz ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

 • O godzinie 14:24 zastęp GBA-Rt został zadysponowany do zagrożenia na ul. Arniki w okolicy budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Obszar chroniony Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

  Wieczorem strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 zostali wezwani do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na ul. Panny Wodnej. Zgłoszenie zostało przyjęte przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  2020 01 ladunek Zamiejska 0122 stycznia patrol mieszany - strażniczka miejska i pracownica ZOM – otrzymał informacje o podejrzanym pakunku, który zauważył gospodarz domu przy ulicy Zamiejskiej. Patrol natychmiast udał się na miejsce.

  Stoisz przed zadaniem zorganizowania przyjęcia, ale nie masz wystarczającej ilości miejsc siedzących dla gości lub nie masz na czym postawić swoich potraw? Z rozwiązaniem przychodzą firmy oferujące wynajem mebli eventowych. Warszawa jest przykładem miasta, w którym jest zlokalizowanych wiele firm oferujących usługę na wynajmie mebli na różne okoliczności np. urodziny, spotkania w plenerze czy bankiet firmowy.

  Co możemy zyskać, decydując się usługi z wypożyczalni mebli?

  Rynek firm świadczących usługi wynajmu mebli jest bardzo rozwinięty. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, wynajmując wyposażenie na określony czas, zazwyczaj nie dłuższy niż na 3-4 dni. Zdecydowanie się na tego rodzaju współprace i wynajem takich elementów jak stoły i krzesła pozwala nie tylko wzbogacić imprezę o piękne meble, ale też przynosi wiele innych korzyści. Do głównych plusów wynajęcia wyposażenia możemy zaliczyć redukcję kosztów, ponieważ dużo drożej wyniesie nas indywidualne kupno mebli niż wynajęcie ich na parę dni.

  Wynajem mebli eventowych w Warszawie i nie tylko

  Należy pamiętać, że wraz z kupnem własnym mebli, dochodzi niestety problem późniejszego przechowywania oraz problem sprzedażowy w momencie chęci pozbycia się naszego zalegającego sprzętu.

  Sama idea wynajmu mebli eventowych oczywiście jest dostępna w wielu innych miastach. Na powszechność i dostępność tej usługi wpływa wysoki popyt, ponieważ firmy te znają się na własnym fachu oraz oferują najwyższej jakości produkty z renomowanych przedsiębiorstw meblarskich. Prócz wysokiej jakości firmy oferują również najmodniejsze wzory mebli np. stoły prostokątne, stoły okrągłe, stoły koktajlowe, krzesła bankietowe czy krzesła składane.

  Wynajmując meble na uroczystą okoliczność np. ślub lub okrągłą rocznicą, warto rozejrzeć się za wynajmem elementów z grupy bielizny stołowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o obrusy, pokrowce na krzesła i nakładki na małe stoły.

  Co ciekawe przeglądając oferty firm np. w serwisach internetowych, często okazuje się, że firmy te nie zajmują się wyłącznie wynajmem mebli, ale również oferują doradztwo, pomoc i dostarczają inne elementy.

  Oprócz usługi wynajmu mebli, przedsiębiorstwa oferują namioty imprezowe na wynajem oraz mniejsze eventowe elementy np. ze szkła (kieliszki do wina czy szampana, dzbanki i karafki). W ofertach możemy również znaleźć typowe elementy, których może zabraknąć przy organizacji niezapomnianego spotkania na większą liczbę gości, do których zaliczamy: porcelanę (talerze i filiżanki), sztućce oraz elementy zimnego i ciepłego bufetu (tace, miski, platery, podgrzewacze).

  Możliwości dla mistrzów kuchni

  Interesującą propozycją może się wydawać, zwłaszcza dla fanów foodtrack’ów, opcja wynajmu mobilnej kuchni w formie naczepy. W skład takiej mobilnej kuchni wynajmujący mają do dyspozycji piec konwekcyjno-parowy, stół roboczy, frytkownice, siedzenia dla gości oraz kuchnie z palnikami. W wyposażeniu również znajdziemy nalewak do piwa wraz z chłodziarką, stół z szafką otwartą do wydawania posiłków, bemar do dań gorących oraz ladę chłodniczą do sałatek i surówek.

  Podsumowanie

  Opcja wynajęcia mebli eventowych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które stoją przed wyzwaniem zorganizowania rodzinnego przyjęcia lub bankietu biznesowego, które wymagają właściwego wyposażenia. Oprócz samych mebli, firmy w swojej ofercie posiadają inne elementy np. do ciepłego i zimnego bufetu czy porcelanę.

 • Marihuanę ukrył w podłokietniku

  Policjanci z Serocka zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Mundurowi podczas czynności służbowych w podłokietniku ujawnili marihuanę. W związku z tym zatrzymali 19-letniego kierowcę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za kradzież perfum wartych blisko 2 tys. złotych

  Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam policjanci zastali pracowników ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. Jak ustalili funkcjonariusze, 37-latek chciał wyjść ze sklepu z markowymi perfumami, za które nie zapłacił. Podobnej kradzieży mężczyzna dokonał również kilka dni wcześniej. Łączna wartość towaru oszacowana została na kwotę blisko 2 tys. złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Groził współlokatorowi

  Policjanci z Wawra interweniowali w związku ze zgłoszeniem awantury pomiędzy wynajmującymi pokoje w hostelu. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z mężczyzn miał grozić drugiemu nożem. Narzędzie zostało zabezpieczone, a 36-letni obywatel Gruzji zatrzymany. Usłyszał zarzut, został zobowiązany do opuszczenia miejsca zamieszkania i objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz policyjnym dozorem.

 • Trzy miesiące aresztu za rozbój z użyciem noża

  Mundurowi z Bielan niedługo po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło na ulicy Perzyńskiego. Napastnik używając noża zagroził uszkodzeniem ciała dwóm mężczyznom, a następnie zabrał dokumenty oraz kartę płatniczą. Decyzją sądu 41-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Areszty za kradzież kieszonkową

  Stołeczni wywiadowcy zatrzymali trzy obywatelki Bułgarii podejrzane o kradzież. Kobiety jadąc autobusem wyjęły zagranicznej turystce portfel z torebki. Pokrzywdzona w jeden chwili straciła dokumenty i pieniądze, ale tylko na chwilę. Policjanci odzyskali skradzione mienie i zwrócili je właścicielce. Zatrzymanym kieszonkowcom za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za cztery przestępstwa

  Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną nie tylko o kradzieże kieszonkowe, ale i o kradzież z włamaniem na konto bankowe. Obywatelka Bułgarii okradła trzy przypadkowe kobiety, a przy pomocy karty płatniczej pochodzącej z przestępstwa dokonała kilku nieautoryzowanych wypłat na kwotę 3000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

  Głośno wybrzmiały słowa roty wypowiedziane przez nowo przyjętych policjantów w Białej Sali stołecznej komendy. W trakcie uroczystości ślubujący odebrali z rąk nadinsp. Pawła Dobrodzieja legitymacje służbowe. Teraz przed nimi półroczny kurs w szkole policyjnej, po którym rozpoczną służbę w stołecznym garnizonie.

 • Podsumowano 2019 rok

  Jak co roku w auli wykładowej Wydziału Doskonalenia Zawodowego w Piasecznie odbyła się odprawa kadry kierowniczej stołecznej komendy. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa, podsumowano efekty policyjnej pracy za ubiegły rok.

 • O godzinie 23:14 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 14 zostali zadysponowani do wypadku na Al. Wilanowską.

  uniwersalne belka zimaStrażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy 20 stycznia około godz. 20 przejeżdżali przez skrzyżowanie Jana Pawła II i al. Jerozolimskich, zauważyli kolizję. Pojazdy blokowały przejazd innym samochodom.

  2019 01 uniwersalne 10W autobusie, który jechał w kierunku Piaseczna, na podłodze spał nietrzeźwy mężczyzna. To jedno z codziennych zdarzeń w stolicy. Na tym przykładzie wyraźnie widać ile osób jest zaangażowanych w opiekę nad jednym nietrzeźwym.

  2019 01 uniwersalne 50Młodego mężczyznę, który miał przy sobie marihuanę ujęli strażnicy miejscy w jednym z bloków na ul. Remiszewskiej. Ujęty został przekazany policji.

  Zapraszamy serdecznie na akustyczne koncerty kolęd i utworów świątecznych polskich i zagranicznych w wykonaniu chóru AllThatSound pod dyrekcja Anny zaczek Biderman i Kamila Mokrzyckiego