• Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  W ręce kryminalnych wpadł 30-letni Radosław K. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy wychodził z domu. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 60 gramów marihuany i 34 gramy amfetaminy ukryte w kuchennych szafkach, łóżku i torbie podróżnej. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, został tymczasowo aresztowany.

 • Policjanci zatrzymali ojca i synów za posiadanie narkotyków

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny handlującego narkotykami na terenie bazaru w dzielnicy Włochy. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali Stanisława K. oraz jego dwóch synów, którzy posiadali łącznie ponad 400 gram narkotyków.

 • Dozory za usiłowanie kardzieży mercedesa

  Policjanci zajmujący się przestępstwami samochodowymi w wyniku przeprowadzonych ustaleń i sprawdzeń oraz pozyskanych operacyjnie informacji zatrzymali dwóch mężczyzn. Mieli oni bezpośredni związek z usiłowaniem kradzieży mercedesa. 20-letni Bartosz Ś. i 19-letni Norbert P. usłyszeli już zarzut. Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn dozór policyjny.

 • Usiłował dokonać kradzieży z włamaniem samochodu, został aresztowany

  Policjanci z Łomianek zatrzymali Daniela Z. po tym, jak pokrzywdzona zastała go w swoim samochodzie, gdy siedział za kierownicą. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że szukał kluczyka zapasowego, ale nie był wstanie wytłumaczyć, po co był mu potrzebny. Jak ustalili mundurowi, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 24-latek. Mężczyzna usłyszał jeszcze zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu oraz naruszenia miru domowego. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 • Włamywacz zatrzymany podczas próby kradzieży auta

  Policjanci z Pragi Północ "na gorącym uczynku" zatrzymali 35-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem mitsubishi. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Piotr B. został już przesłuchany i usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 • 21-latek zlekceważył zakaz sądu

  21-letni mieszkaniec gm. Nasielsk zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę osobowego opla. Został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu na ul. Folwark. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Wpadł po popełnionym wykroczeniu, ale to tylko początek jego kłopotów

  Prowadził samochód pomimo, że wcześniej pił alkohol i obowiązuje go, sądowy zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany do kontroli po tym, jak popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i poniesie konsekwencje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Ma m.in. dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 • Rozpoznajesz tę parę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży telefonu. Wizerunek kobiety i mężczyzny mogących mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach parę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21

 • Znasz tę osobę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowania dotyczące kradzieży plecaka. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.

 • Zlikwidowane plantacje marihuany w Warszawie i pod Szczytnem

  Zlikwidowane dwie uprawy marihuany, zabezpieczone narkotyki, pieniądze na poczet przyszłych kar, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymana jedna osoba to wynik ostatnich działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Plantacje znajdowały się na warszawskim Mokotowie oraz w powiecie szczycieńskim, a ich właściciel 31-letni Jarosław K. już usłyszał zarzuty w prokuraturze. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

 • Kontrola taksówki- archiwum Straży MiejskiejPrzepisy określają dokładnie jak musi być oznakowana taksówka i jakie dokumenty musi przy sobie posiadać taksówkarz. Braki w oznakowaniu mogą oznaczać, że kierowca prowadzi działalność niezgodnie z prawem.

  2019 01 rura 01Zima w pełni i rury pękają. Strażnicy interweniowali w związku z wyciekiem wody. Sytuacja szybko została opanowana.

  jazda na bombachSiedem osób jechało autem po torach tramwajowych. Strażnicy miejscy podjęli interwencję. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Ciężarną pasażerkę karetka przewiozła do szpitala. Pozostałe osoby jadące autem okazały się nieletnie. Przekazano je opiekunom.

  uniwersalne belka dachowa 04Bardzo rygorystyczne przepisy RODO zabezpieczają nasze dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem osób nieupoważnionych. Zdarzają się przypadki, które wprawiają w zdziwienie a nawet budzą strach.

  01 radiowoz smMimo zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. Na dodatek był pijany. Wytrzeźwieje w areszcie.

  2019 01 uniwersalne 25Mroźne powietrze w połączeniu z alkoholem to śmiertelna pułapka. Każdego dnia strażnicy miejscy podejmują interwencje wobec osób nietrzeźwych znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

  2019 01 skolopendra 01W sobotę 26 stycznia Ekopatrol otrzymał pilne zlecenie z Pragi Południe: po mieszkaniu biega duży i bardzo podejrzanie wyglądający… robak.

  2019 01 kontrola taxi 01W miniony weekend strażnicy miejscy ze Śródmieścia ukarali 16 nieuczciwych taksówkarzy. To efekt wyrywkowych kontroli prowadzonych w odpowiedzi na skargi mieszkańców Warszawy.

  W dniu 21 stycznia o godzinie 9:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Alejach Ujazdowskich. Do działań zadysponowano zastępy GBA 2,5/25, GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  Zobacz również