2019 04 lewandow plot 02Mowa o płocie. Wczesnym popołudniem 2 kwietnia, mieszkańcy Lewandowa zaalarmowali Straż Miejską o uszkodzonym ogrodzeniu, które zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców.

 • Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami Ochoty

  Dzielnicowi z Ochoty starają się utrzymywać stały kontakt z mieszkańcami z ich rejonu służbowego. Policjanci chętnie spotykają się z dziećmi, młodzieżą i seniorami, biorąc aktywny udział w spotkaniach profilaktycznych. W ostatnim czasie szczególną uwagę poświęcają osobom starszym i samotnym. Przestępcy wykorzystując łatwowierność seniorów, uczciwość oraz naiwność, w bezduszny sposób odbierają to, na co przez całe życie pracowali i bez skrupułów pozbawiają ich oszczędności.

 • Poszukiwany wpadł podczas kradzieży papierosów

  Policjanci z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież papierosów o wartości ponad 500 złotych w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy. Po skontrolowaniu 43-latka okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w przeszłości. Teraz oprócz „odsiadki” grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dozór za znęcanie się nad żoną

  Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej zastosował prokurator wobec 77-latka. Wacław P. podejrzany jest o znęcanie się nad żoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

  Wczoraj nasi dzielnicowi spotkali się z najstarszymi mieszkańcami Pragi Północ. Asp. szt. Marcin Korbuszewski, asp. Radosław Strzałkowski i mł. asp. Sylwester Mołodziejko mówili seniorom o zagrożeniach, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, głównie tych związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, policjanta czy administratora”. Policjanci wyjaśnili, dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób obcych, które pukają do naszych drzwi. Dzielnicowi poruszyli również kwestie bezpieczeństwa seniorów w przestrzeni publicznej i wyjaśniali, jak nie paść ofiarą kieszonkowca. Spotkanie odbyło się przy współpracy Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

 • Śmiertelny wypadek w Nasielsku. Apelujemy o ostrożność!

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj przed 21.00 w Nasielsku na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Zderzył się tam samochód osobowy z maszyną sprzątającą ulicę. Niestety na miejscu zginął 26-letni kierowca lanosa. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

 • Wyzywał i atakował policjantów podczas interwencji, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

  Dochodzeniowiec z komisariatu na Targówku przedstawił 22-letniemu mężczyźnie trzy zarzuty karne, w tym naruszenie nietykalności cielesnej policjantów w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Norbert S. w trakcie interwencji był agresywny, nie wykonywał poleceń mundurowych i atakował ich. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci ze Stanisławowa rozwiązali wielowątkową sprawę kradzieży i włamań

  Czterech mężczyzn w wieku od 24 do 35 lat, odpowie za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem popełnione pod koniec 2018 roku. Podejrzani usłyszeli łącznie ponad 20 zarzutów karnych. Rozwiązaniem tych spraw zajmowali się policjanci z komisariatu ze Stanisławowa. Główny podejrzany, 35-letni mieszkaniec gminy Jakubów, został objęty policyjnym dozorem. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 • Odpowiedzialność za kradzież ubrań chciał wziąć na siebie

  Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch 22-latków podejrzanych o kradzież markowej odzieży z jednej z galerii na warszawskim Mokotowie. Policjanci znaleźli ubrania w ich samochodzie podczas kontroli drogowej. Mężczyźni nie mieli potwierdzenia zakupu. Do kradzieży przyznawał się Mateusz W. Kiedy policjanci wrócili z nimi do sklepu i sprawdzili monitoring okazało się, że przestępstwa dopuścili się obaj. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 • Areszt dla 25-letniej kobiety

  Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie aresztu wobec 25-latki podejrzewanej o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z supermarketów. Teraz kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

 • Zuchwała kradzież w kasynie, podejrzany usłyszał zarzut

  40-letni mężczyzna po wizycie w kasynie z pewnością nie spodziewał się, że cała sprawa wyjdzie na jaw. Kiedy do jego drzwi zapukali policjanci z wolskiej komendy, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem kradzieży telefonu komórkowego o wartości około 1400 złotych, do przestępstwa miało dojść w kasynie, gdzie kamery monitoringu uchwyciły moment kradzieży. Operacyjni telefon odzyskali, podejrzany usłyszał zarzut.

 • Policjanci przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod Urząd Patentowy RP!

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją KRP Warszawa VII pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe w Warszawie prowadzą postępowanie przygotowawcze przeciwko 10 podejrzanym o oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze przestrzegają przed przestępczą działalnością oszustów podszywających się pod Urząd Patentowy RP. Apelujemy do wszystkich osób i firm chcących dokonać wpisu zastrzeżonego znaku towarowego w rejestrze Urzędu Patentowego RP osób o czujność!

 • Parę minut przed godziną 15:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Umińskiego i Rechniewskiego. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750, GBARt 2,5/30/2,5 i GCBA 5/32/2,5.

  O godzinie 21:30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu na klatce schodowej w budynku mieszkalnym przy ul. Pułtuskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy: GBA 2/16 - Pr 750, GCBA 5/32/2,5 i SCD-37 z JRG 8.

  W ostatnich dniach Państwowa Straż Pożarna zorganizowała szkolenie z zakresu prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych w budynkach administracyjno - biurowych Instytutu Elektrotechniki w Wawrze. Zajęcia na miejscu rozpoczynały się o godzinie 10:00.

  O godzinie 20:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Płochocińskiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10.

  jazda na bombachChoć Mickiewicz to polski poeta związany z Litwą, to jednak urodził się na Białorusi. Stąd nawiązanie do wieszcza, bo w poetycki nastrój wprawił się 1 kwietnia pewien obywatel tego kraju…

  2019 04 kameryW miniony weekend Straż Miejska wzmocniła kontrole na Bulwarach Wiślanych. Ruszyła akcja „Powiśle 2019”.