• Poszukujemy właściciela psa oraz sprawcy, który działając w sposób szczególnie okrutny, zabił go

  Poszukujemy właściciela psa rasy mieszanej zbliżonej do rasy beagle o trójkolorowym umaszczeniu czarno-brązowo-białym z obrożą koloru czerwonego oraz sprawcy, który działając w sposób szczególnie okrutny, zabił go. Suczka została wyjątkowo bestialsko potraktowana przez swoje oprawcę. Zwierzę zostało znalezione martwe w stawie w miejscowości Babice Nowe. Zwłoki suczki były skrępowane drutem, za pomocą którego przymocowany był do jej pleców kamień. Uwaga! komunikat zawiera zdjęcie utopionego psa.

 • Podejrzany o oszustwa zatrzymany

  Współpraca policjantów z Bielan z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyźnie, podejrzanemu o oszustwa. 37-latek, podając fałszywe dane, zawierał umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz wyłudził telefony komórkowe o wartości prawie 11 tys. złotych. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Podczas zabezpieczenia pomogli starszej kobiecie

  Pomagać i chronić – to zasady, którymi kierują się policjanci podczas codziennej służby. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komendy w Kolbuszowej oraz pomocy stołecznych policjantów z wydziału ruchu drogowego starsza kobieta, która uległa wypadkowi, otrzymała potrzebną jej pomoc medyczną.

 • W dniu 31 sierpnia o godzinie 10:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Bitwy Warszawskiej i Szczęśliwickiej. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Ry 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  W dniu 2 września o godzinie 10:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Madalińskiego i Alei Niepodległości. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  Około godziny 23:30 trzy zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie S8 w kierunku Katowic.

  W dniu 3 września o godzinie 20:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Emilii Plater . Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  World Police and Fire Games Chengdu 2019.

  W dniu 4 września o godzinie 12:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Placu Zawiszy. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GBA-Rt 2/30 oraz SLRr wraz z Dowództwem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  jazda na bombachWarszawiacy wrócili już z wakacji. Widać to na ulicach, gdzie wielu kierowców traktuje miejskie jezdnie jak wakacyjny tor kartingowy i próbuje ścigać się z innymi użytkownikami. Jednak pośpiech jest złym doradcą. Przekonali się o tym uczestnicy wypadku, do którego doszło 3 września ok. godz. 20 u zbiegu Emilii Plater i al. Jerozolimskich.

  2019 09 mj warzelnicza 00Wieczorem 3 września strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Warzelniczej rosną konopie. Samotnie rosnący krzak został wycięty i zabezpieczony.

 • Zatrzymany w związku z kradzieżami

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w drogeriach. Funkcjonariuszy zawiadomił pracownik ochrony, który ujął go w związku z kradzieżą perfum w drogerii. Okazało się, że 26-latek nie tylko to przestępstwo ma na sumieniu. Podejrzany usłyszał zarzuty.

 • Zaczęło się od kłótni, a skończyło na podejrzeniu kradzieży prądu

  Wszystko zaczęło się od zgłoszenia awantury domowej na jednym z otwockich osiedli, którą zgłosiła kobieta, wskazując swojego konkubenta, jako „prowodyra” domowej „burdy”. Policjanci realizując na miejscu czynności związane z interwencją, zauważyli tam kabel, który jak później potwierdzili elektrycy wezwani na miejsce, mógł służyć do nielegalnego poboru energii elektrycznej. Teraz policjanci będą prowadzić w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Przypominamy, że kodeks karny za kradzież energii elektrycznej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 36-latek odpowie za kradzież skody i nie tylko

  Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej na jednym z piaseczyńskich parkingów. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie.

 • Zaatakował sąsiada nożem, po zarzutach trafił pod dozór policji

  Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem swojego sąsiada. Ranny w głowę 42-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. 60-latek po zarzutach karnych, trafił pod policyjny dozór. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Rozpoznajesz tych mężczyzn?

  Wolscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży dokumentów oraz posłużenia się nimi. Kamery monitoringu utrwaliły wizerunki osób mogących mieć związek ze zdarzeniem. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub posiada informację na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, w siedzibie jednostki przy ulicy Żytniej 36.

 • Dzielnicowy w pościgu zatrzymał poszukiwanego listem gończym

  Wszystko działo się bardzo szybko. Dzielnicowy w czasie służby w swoim rejonie rozpoznał poszukiwanego listem gończym. Podjął pościg za uciekającym mężczyzną. Podczas zatrzymania 31-latek próbował jeszcze się wyrwać, szarpał się i siłował z funkcjonariuszem. Policjant doznał urazu prawej ręki, złamania w okolicach nadgarstka. Poszukiwany trafi na 45 dni do aresztu śledczego, natomiast policjantowi zapewniono opiekę medyczną w szpitalu.

 • Poszukujemy tej kobiety

  Policjanci z Bielan prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży portfela z pieniędzmi i kartami płatniczymi oraz dokonania nieuprawnionych transakcji za pomocą skradzionej karty. Do zdarzenia doszło w dniu 2 czerwca bieżącego roku w Warszawie w budynku przy ul. Dewajtis 3. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jej temat.

 • Poszukiwany sprawca pobicia

  Policjanci z komendy na Ochocie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała w dniu 19 sierpnia 2019 roku na terenie dzielnicy. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje kobietę na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy na Warszawskiej Ochocie.