• Zatrzymany za uszkodzenie ciała i zniszczenie mienia

  Kryminalni z Żoliborza zatrzymali młodego mężczyznę, który od dwóch miesięcy skutecznie unikał kontaktu z organami ścigania. Zazdrosny 23-latek jest podejrzany o uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia oraz zakłócenie miru domowego byłej partnerki. Kilka dni temu usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Nie chciał się rozstać z marihuaną

  Ursynowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie około 80 gramów marihuany. Mężczyzna tak bardzo chciał się utrzymać w posiadaniu narkotyków, że dosłownie rzucił się na jednego z kryminalnych, który chciał wejść na przeszukania do jego mieszkania. Agresywny właściciel nielegalnego suszu został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty posiadania substancji psychoaktywnych oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Grożąc zabrali pokrzywdzonemu samochód za rzekomy dług

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze i odzyskali utraconego mercedesa. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 25-latek i jego o 9 lat starszy kolega, używając gróźb zabrali mu samochód za rzekomy dług, który miał mieć wobec nich. Za to przestępstwo obu zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za znęcanie się nad partnerką

  Policyjni wywiadowcy zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzewanego znęcanie się i bicie swojej partnerki. Będąca w ciąży kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz w areszcie śledczym.

 • Aleksandra Szyszka z KSP pierwsza z policjantek na mecie maratonu

  To już kolejne zwycięstwo w dorobku kom. Aleksandry Szyszki z Laboratorium Kryminalistycznego KSP. Tym razem okazała się najlepsza wśród policjantek startujących w 46. Maratonie w Dębnie. Na starcie 42-kilometrowej trasy stanęło blisko 2300 zawodniczek i zawodników z całej Polski i świata, w tym 111 policjantek i policjantów z kraju, w ramach XVII Mistrzostw Polski Policjantów w Biegu Maratońskim Dębno 2019.

 • Dzięki policyjnym negocjacjom uratowano ludzkie życie

  Alarm dla policjantów karczewskiego komisariatu, posterunków w Celestynowie, Kołbieli i Sobieniach Jeziorach, w stanie gotowości kryminalni, strażacy i ratownicy medyczni - w tym wszystkim pomogły ostatecznie umiejętności negocjacyjne zastępcy komendanta z komisariatu Karczewie, który przekonał 26-letniego mieszkańca Celestynowa, aby ten wyszedł z budynku, w którym zamknął się, grożąc, że wyrządzi sobie krzywdę. Wszystkie służby stanęły na wysokości zadania, a dzięki rozmowie prowadzonej przez policjanta, zagrożenie dla życia i zdrowia zostało zażegnane. Mężczyzna po zakończonej interwencji trafił do szpitala.

 • Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

  Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele służb mundurowych spotkali się w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Straży Granicznej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej. Wśród zaproszonych gości byli także kombatanci, przedstawiciele prokuratury, sądu oraz władz państwowych, samorządowych i kościelnych. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Wokalnego Funkcjonariuszy Służby Więziennej.

 • Około godziny 16:23 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5.

  W dniach 15 – 17 kwietnia 2019 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu odbyło się Szkolenie specjalistyczne z zakresu segregacji w wypadkach mnogich i masowych.

  papierosy bez akcyzyFunkcjonariusze patrolujący odcinek Targowej na Pradze Południe odkryli reklamówkę pełną papierosów pochodzących z nielegalnego źródła.

  Zdjęcie ilustracyjne

  Patrol straży miejskiej z Bemowa dostał wezwanie do zaniedbanej, bezdomnej kobiety. Dzięki współpracy z Caritas, szybko udało się jej pomóc.

  2019 04 wielkanoc kamienica 01To już tradycja. Emilian Kamiński przed każdymi świętami zaprasza do swojego teatru osoby bezdomne i ubogie. Tradycyjnie też wspiera go Straż Miejska.

  2019 04 wielkanoc mundurowa 01Tradycją jest, że przed każdymi świętami w siedzibie Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego spotykają się przedstawiciele mazowieckich służb mundurowych. Nie inaczej było tym razem.

 • Syreny dla upamiętnienia powstania w getcie Miasto st. Warszawa informuje, że dla upamiętnienia 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim w piątek, 19 kwietnia, o godz. 12.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności.
 • Kolejna edycja budżetu obywatelskiego W czwartek, 11 kwietnia 2019 r., warszawscy radni zdecydowali o przebiegu kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Od tego roku mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie - dotyczące całego miasta.
 • Kierowca i pasażer zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości

  Policjanci z Białołęki po zgłoszeniu od straży miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się renaultem. Okazało się, że w trakcie jazdy mężczyźni przesiedli się za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli pijani. 44 i 31-latek usłyszeli wczoraj zarzuty w tej sprawie. Krzysztof Ch. odpowie również za znieważenie funkcjonariuszki straży miejskiej. Ich sprawa trafi wkrótce do sądu.

 • 51-latka z zarzutami za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej

  Zarzutami karnymi za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej zakończyła się interwencja dzielnicowych wobec 51-letniej kobiety. Obywatelka Białorusi najpierw oszukała mundurowych, że nie ma dokumentów, straszyła ich zwolnieniem z pracy, a gdy miała trafić do jednostki Policji zaczęła wyzywać dzielnicowych, pluć na nich, jednego zadrapała. Kobieta już została przesłuchana w tej sprawie. Za przestępstwa, których się dopuściła sąd może skazać ją na karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 • Bezpieczeństwo seniorów-debata w Nowym Dworze Mazowieckim

  O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, programie „Dzielnicowy bliżej nas”, oraz Krajowej Mapie Zagrożeń nowodworscy policjanci rozmawiali głównie z nowodworskimi seniorami na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do poruszenia tematyki oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP.

 • Policjanci o nawigacji po rzece

  W Komisariacie Rzecznym Policji odbyło się spotkanie z kajakarzami z Fundacji Promocji Rekreacji „KIM”. Spotkanie w formie warsztatów miało na celu przybliżenie amatorom wiosłowania locji na rzece Wiśle, tj. praktycznej wiedzy o nawigacji po jednej z trudniejszych rzek w Polsce. Uczestnicy nanieśli na mapy znaki żeglugowe, budowle i inne trudne lub niebezpieczne miejsca. Nie zabrakło wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i zagadnień prawnych.