• Policjanci zabezpieczyli 2034 krzaki marihuany

  W miniony weekend policjanci na terenie powiatu legionowskiego zabezpieczyli 2034 krzaki konopi indyjskich. Tym razem zakazane rośliny rosły na nieużytku rolnym w Jabłonnie i Legionowie. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia.

 • Uczestniczyliśmy w przeglądzie musztry klas mundurowych

  W piątek w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ulicy Okopowej 55a odbył się szkolny przegląd musztry klas pierwszych. W przeglądzie udział wzięła klasa policyjna, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej. Klasa policyjna, pod patronatem Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV, zdobyła pierwsze miejsce.

 • Uczestniczyliśmy w Pikniku na Bemowie

  Niedziela na Bemowie minęła pod znakiem bezpieczeństwa i profilaktyki. W Parku Górczewska odbył się piknik pod hasłem „Wakacje tuż, tuż”. Przedsięwzięcie to miało charakter imprezy edukacyjno-rekreacyjnej, podczas której uczestnicy mogli zobaczyć policyjny radiowóz i zrobić odbitkę dłoni.

 • Byliśmy na pikniku „Witaj Lato na Bielanach”

  W miniony weekend powitaliśmy lato na Bielanach. Przy stacji metra Słodowiec, odbyła się impreza plenerowa pn. „Witaj lato na Bielanach”. Przedsięwzięcie to miało charakter imprezy sportowo-rekreacyjnej, na której oczywiście nie zabrakło Policji. Dzieci brały udział w konkursach o bezpieczeństwie, w tym o bezpieczeństwie nad wodą. Na najmłodszych czekała policyjna maskotka- sierżant Jeżyk.

 • Znasz tę kobietę?

  Policjanci z komendy na Ochocie prowadzą postępowanie w sprawie rozboju mającego miejsce w szpitalu na terenie dzielnicy. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje kobietę na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy na Warszawskiej Ochocie.

 • Pijany przewrócił się ze skuterem i uciekł w krzaki

  Skulony za stertą gałęzi, w gęstwinie krzewów rosnących przy ulicy Częstochowskiej w Karczewie, myślał zapewne, że nikt nie wpadnie na pomysł, żeby szukać go w takim miejscu. A jednak, czujni karczewscy patrolowcy od razu zwrócili uwagę na przydrożną roślinność i postanowili tam poszukać mężczyzny, który wcześniej przewrócił się skuterem na jezdni. Okazało się, że skrył się w krzakach, ze strachu przed policyjną kontrolą. Miał bowiem ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. A do tego zapewne utrata uprawnień.

 • Zatrzymany za kradzieże paliwa

  Bielańscy wywiadowcy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty kradzieży paliwa na kwotę ponad 1400 złotych. Kierowca volkswagena tankował paliwo, a następnie odjeżdżał, nie płacąc za nie. Mężczyźnie za kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Spotkanie z seniorami w Komorowie

  Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z pruszkowskiej komendy mł. asp. Marta Słomińska przeprowadziła spotkanie z seniorami, które zostało zorganizowane w Dziennym Domu Seniora+ w Komorowie. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi, jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Policjantka mówiła także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

 • Debata w Michałowicach

  Wczoraj w Urzędzie Gminy Michałowice odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność.

 • Śródmiejscy dzielnicowi uczestniczyli w urodzinowym pikniku Przedszkola nr. 31

  Dzielnicowi z IV rewiru wzięli udział w pikniku rodzinnym z okazji 19 urodzin Przedszkola nr. 31 im. Zdzisława Witwickiego. Policjanci poprzez zabawę przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło także wielu atrakcji związanych z pokazem policyjnego wyposażenia i okazji do pamiątkowych zdjęć.

 • Podawał się za policjanta, spacerował środkiem ulicy i wybił szybę w taksówce

  Niecodzienną pobudliwością wykazał się 32-latek zatrzymany przez policjantów m.in. za umyślne wybicie szyby w jadącej ulicą taksówce. Mężczyzna najpierw awanturował się pod klubem nocnym, podając się za policjanta i żądając dokumentów od osób stojących w pobliżu, a kiedy ochrona kazała mu odejść z miejsca, poszedł środkiem ulicy w stronę Ursynowa. Po drodze rzucił kamieniem w przejeżdżającą taksówkę i wybił szybę. Został ujęty przez świadka jadącego za pokrzywdzonym oraz kierowcę i pasażera taksówki. Teraz czeka go odpowiedzialność za uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Nietrzeźwa usnęła w restauracji opiekując się 6-letnią córeczką

  Zarzut narażenia 6-letniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia usłyszała zatrzymana przez policjantów z Bemowa 28-letnia matka. Kobieta usnęła pijana w restauracji, w tym czasie dziewczynka samowolnie oddaliła się w kierunku ruchliwej ulicy. Od razu uwagę na to zwrócili pracownicy restauracji oraz przechodnie, którzy zaalarmowali Policję. Za to przestępstwo może grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Areszty wobec licealistów oszukujących „na policjanta”

  Na wniosek mokotowskich policjantów i prokuratora sąd aresztował tymczasowo, dwóch 17-latków odbierających pieniądze od starszych osób oszukanych metodą „na policjanta” oraz 26-latka, który zwerbował ich do współpracy. Kryminalni odzyskali 45.000 zł wyłudzonych od mieszkanki warszawskiej Pragi. Policjanci od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą i wiedzieli dokładnie, w którym miejscu pokrzywdzona będzie przekazywała pieniądze fałszywym funkcjonariuszom. Kobieta nie miała pojęcia, że współpracuje z oszustami. Bardzo się zdziwiła, kiedy prawdziwi policjanci zwrócili jej pieniądze. Teraz podejrzani mogą spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

 • Uratowali starszą kobietę z pożaru

  Mieszkanka Targówka mogła stracić zdrowie, a nawet życie, gdyby nie szybka interwencja sierż. szt. Adama Dębskiego i sierż. szt. Krzysztofa Derwich. Funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu, którzy pierwsi przybyli na miejsce pożaru, z płonącego mieszkania wyprowadzili 90-letnią lokatorkę. Uratowana kobieta trafiła pod opiekę ratowników.

 • Start akcji „Bezpieczne wakacje 2019” – działania mazowieckich służb

  Policja, straż pożarna, sanepid, inspekcja transportu drogowego i kuratorium oświaty zadbają o bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji. Służby będą m.in. sprawdzać stan autokarów wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek, patrolować zbiorniki wodne, uczyć prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia, czy sprawdzać jakość wody w kąpieliskach. Stan przygotowań do akcji „Bezpieczne wakacje 2019” omówiono podczas spotkania Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery z przedstawicielami mazowieckich służb i inspekcji. W spotkaniu uczestniczył Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej.

 • W dniu dzisiejszym miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie na akwenie w miejscowości Zabrodzie. W upalny dzień w niewyjaśnionych okolicznościach ok. godz. 18:00 doszło do utonięcia 38-letniego mężczyzny.

  W sobotę 15 czerwca w godzinach 11:00-15:00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40 miał miejsce piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje z mazowieckimi strażakami”.

  W dniu 16 czerwca 2019 roku w Garwolinie (woj. mazowieckie) odbyły się II Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10 km.

  2019 04 uniwersalne ujecie 01Podchmielony gentelman chciał pobić kobietę na przystanku przy Wioślarskiej. Twierdził bowiem, że jest ona … mężczyzną. Agresję powstrzymali strażnicy.

  2018 10 dymek prostoStrażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego 18 czerwca ok. godz. 7 patrolowali Grochów. Gdy przejeżdżali ul. Garwolińską zatrzymał ich przechodzień, który poinformował, że na końcu tej ulicy stoi wrak samochodu marki daewoo, w którym śpią nieletni. 

  koncert słuchaczy Studia Wokalnego im .J.Wasowskiego pokazujący efekty ich półrocznej pracy nad wybranymi utworami. W programie standardy muzyki popowej, jazzowej oraz polskiej. Akompaniament : Stefan Stefaniak ( gitara)