Żaluzje fasadowe posiadają 5 zalet, które czynią z ich obowiązkowy element wyposażenia Twojego domu.

Bardzo silnie zakorzenionym w naszej podświadomości skojarzeniem z żaluzjami zewnętrznymi jest ich funkcja antywłamaniowa. Nic dziwnego, ponieważ w ten sposób bardzo często reklamowane są wszelkiej maści zewnętrzne rolety okienne. Skutkuje to tym, że żaluzje fasadowe sprowadza się jedynie do roli straszaka na złodziei i włamywaczy. Choć bezdyskusyjnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne, to istnieje szereg innych atrybutów żaluzji i rolet, o których niestety zapomina się podczas myślenia o nich.

Czym w ogóle są żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne stanowią system zasłonowy montowany po zewnętrznej stronie okna. Istnieje również wariant wewnętrzny, jednakże z uwagi na jego mniejszą efektywność, skupimy się na tym pierwszym. Ze względu na stan zaawansowania projektu, na którym osadzana będzie zasłona, wyróżniamy cztery główne rodzaje zewnętrznych rolet okiennych:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Co się zaś tyczy konstrukcji żaluzji zewnętrznych, jest ona bardzo prosta i nieskomplikowana. Warto jednak ją znać, by mieć jasne spojrzenie na jej istotę. W jej skład wchodzą:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Warto zaznaczyć, że napęd elektryczny oferuje znacznie więcej możliwości, praktycznych rozwiązań i komfortu podczas użytkowania. Jest on również łatwiejszy w zamontowaniu, co pozytywnie wpływa na finalną cenę rolet zewnętrznych wyposażonych w ten napęd.

W jaki sposób działają żaluzje fasadowe?

Nowoczesne żaluzje fasadowe działają w prosty i wygodny dla użytkownika sposób. Ze skrzynki zamontowanej w nadprożu lub otoczeniu górnej części okna wysuwa się pancerz rolety, który porusza się po prowadnicach w płaszczyźnie góra-dół. Zasłania on tym samym okno, co, wbrew pozorom, posiada szereg bardzo namacalnych korzyści dla osób przemieszczających w pomieszczeniu. Dzięki napędowi elektrycznemu nie musimy podchodzić do okna, by ustawić rolety, ponieważ inteligentne sterowanie umożliwia robienie to za pomocą telefonu, tabletu czy pilota. W sytuacji, w której zabraknie prądu, dobrej jakości roleta posiadać będzie zapas mocy umożliwiający jeszcze jej kilkukrotne opuszczenie i podniesienie.

Rolety antywłamaniowe… i nie tylko.

Żaluzje i rolety antywłamaniowe to bardzo często spotykane określenie. Tutaj warto nadmienić, iż, faktycznie, ta funkcja jest zaletą wielu produktów zasłonowych, ale nie wszystkich. By żaluzje i rolety stanowiły barierę nie do przejścia, muszą spełniać szereg warunków. Jakie to warunki? Przede wszystkim blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz. Tylko wtedy możemy mówić o roletach antywłamaniowych. Prócz tego jednak istnieje wiele innych zalet, o których należy pamiętać. Zaliczamy do nich:

 1. ochronę przed upałami w porze letniej – zwykłe okno przepuszcza do 80% światła. Roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia
 2. ochronę przed mrozami w porze zimowej – nieszczelne okna powodują utratę 15-25% energii cieplnej z całego budynku. Roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu
 3. ochronę przed włamywaczami – wyjaśniliśmy to zagadnienie wcześniej
 4. ochronę przed hałasem
 5. zwiększenie prywatności

Dodatkowo zasłony typu shutters bardzo ładnie prezentują się na zewnątrz. To wszystko sprawia, że ceny rolet antywłamaniowych są naprawdę śmieszne w porównaniu z tym, co otrzymujemy w zamian.

 • Zbieramy dla każdego potrzebującego „Harry’ego” psa, kota, konia… zwierzaka małego, mniejszego największego Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy informuje, że przyłącza się do trwającej akcji: „Zbieramy dla każdego potrzebującego „Harry’ego” psa, kota, konia… zwierzaka małego, mniejszego największego”.
 • Najpierw uszkodził drzwi, a potem znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy

  Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali podczas przeszukiwania terenu 40-letniego mieszkańca gminy, który uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania swojej konkubiny. Mężczyzna miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Podczas zatrzymania swoją agresję przeniósł na interweniujących funkcjonariuszy. Grożąc pozbawieniem życia, chciał zmusić policjantów do odstąpienia od zatrzymania, używając słów wulgarnych znieważył ich i naruszył nietykalność cielesną. Usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

 • Zlekceważył zakaz zbliżania się do ojca, został tymczasowo aresztowany

  Ursynowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o niestosowanie się do zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Mężczyzna mimo tego przyszedł do warsztatu samochodowego swojego ojca i chciał wymusić od niego pieniądze na używki. Kiedy ich nie dostał, groził mu pozbawieniem życia, a następnie go pobił. Mężczyzna, wobec którego już był zastosowany dozór policyjny za wcześniejsze groźby został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Wpadli za kradzież sklepową

  Policjanci z Bielan zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież sklepową. Łupem pary były kosmetyki do makijażu oraz odzież o łącznej wartości prawie 700 złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Ugodził nożem 16-latka

  Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 17-letniego mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie ciała. Z informacji wynika, że pokrzywdzony został „zwabiony” przez znajomą do parku. Wówczas napastnik zadał mu ciosy nożem w okolicy uda. Kobieta została zatrzymana przez bemowskich policjantów i odpowie za pomocnictwo w przestępstwie, 17-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Znasz tę osobę?

  Policjanci z warszawskich Włoch prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży ubrań wraz z zawartością dokumentów, słuchawek, kluczy do mieszkania oraz pieniędzy z pomieszczenia szatni męskiej, jednego z hoteli przy al. Krakowskiej w Warszawie. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Warszawa Włochy.

 • Areszt za przemoc wobec rodziców

  Legionowscy mundurowi zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodzicami. Jak ustalili śledczy, dochodziło tam zarówno do przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu, a prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.

 • Dwa areszty za kradzieże z włamaniem

  Policjanci z Targówka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do trzech domów na Białołęce. W trakcie przeszukania pojazdu którym przemieszczali się sprawcy, funkcjonariusze znaleźli kilka markowych zegarków oraz łom, kominiarkę i rękawice, które najprawdopodobniej posłużyły im do popełnienia przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 • Stopień alarmowy BRAVO na terenie Małopolski oraz ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

 • O godzinie 14:24 zastęp GBA-Rt został zadysponowany do zagrożenia na ul. Arniki w okolicy budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Obszar chroniony Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12.

  Wieczorem strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 zostali wezwani do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na ul. Panny Wodnej. Zgłoszenie zostało przyjęte przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  2020 01 ladunek Zamiejska 0122 stycznia patrol mieszany - strażniczka miejska i pracownica ZOM – otrzymał informacje o podejrzanym pakunku, który zauważył gospodarz domu przy ulicy Zamiejskiej. Patrol natychmiast udał się na miejsce.

  Stoisz przed zadaniem zorganizowania przyjęcia, ale nie masz wystarczającej ilości miejsc siedzących dla gości lub nie masz na czym postawić swoich potraw? Z rozwiązaniem przychodzą firmy oferujące wynajem mebli eventowych. Warszawa jest przykładem miasta, w którym jest zlokalizowanych wiele firm oferujących usługę na wynajmie mebli na różne okoliczności np. urodziny, spotkania w plenerze czy bankiet firmowy.

  Co możemy zyskać, decydując się usługi z wypożyczalni mebli?

  Rynek firm świadczących usługi wynajmu mebli jest bardzo rozwinięty. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, wynajmując wyposażenie na określony czas, zazwyczaj nie dłuższy niż na 3-4 dni. Zdecydowanie się na tego rodzaju współprace i wynajem takich elementów jak stoły i krzesła pozwala nie tylko wzbogacić imprezę o piękne meble, ale też przynosi wiele innych korzyści. Do głównych plusów wynajęcia wyposażenia możemy zaliczyć redukcję kosztów, ponieważ dużo drożej wyniesie nas indywidualne kupno mebli niż wynajęcie ich na parę dni.

  Wynajem mebli eventowych w Warszawie i nie tylko

  Należy pamiętać, że wraz z kupnem własnym mebli, dochodzi niestety problem późniejszego przechowywania oraz problem sprzedażowy w momencie chęci pozbycia się naszego zalegającego sprzętu.

  Sama idea wynajmu mebli eventowych oczywiście jest dostępna w wielu innych miastach. Na powszechność i dostępność tej usługi wpływa wysoki popyt, ponieważ firmy te znają się na własnym fachu oraz oferują najwyższej jakości produkty z renomowanych przedsiębiorstw meblarskich. Prócz wysokiej jakości firmy oferują również najmodniejsze wzory mebli np. stoły prostokątne, stoły okrągłe, stoły koktajlowe, krzesła bankietowe czy krzesła składane.

  Wynajmując meble na uroczystą okoliczność np. ślub lub okrągłą rocznicą, warto rozejrzeć się za wynajmem elementów z grupy bielizny stołowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o obrusy, pokrowce na krzesła i nakładki na małe stoły.

  Co ciekawe przeglądając oferty firm np. w serwisach internetowych, często okazuje się, że firmy te nie zajmują się wyłącznie wynajmem mebli, ale również oferują doradztwo, pomoc i dostarczają inne elementy.

  Oprócz usługi wynajmu mebli, przedsiębiorstwa oferują namioty imprezowe na wynajem oraz mniejsze eventowe elementy np. ze szkła (kieliszki do wina czy szampana, dzbanki i karafki). W ofertach możemy również znaleźć typowe elementy, których może zabraknąć przy organizacji niezapomnianego spotkania na większą liczbę gości, do których zaliczamy: porcelanę (talerze i filiżanki), sztućce oraz elementy zimnego i ciepłego bufetu (tace, miski, platery, podgrzewacze).

  Możliwości dla mistrzów kuchni

  Interesującą propozycją może się wydawać, zwłaszcza dla fanów foodtrack’ów, opcja wynajmu mobilnej kuchni w formie naczepy. W skład takiej mobilnej kuchni wynajmujący mają do dyspozycji piec konwekcyjno-parowy, stół roboczy, frytkownice, siedzenia dla gości oraz kuchnie z palnikami. W wyposażeniu również znajdziemy nalewak do piwa wraz z chłodziarką, stół z szafką otwartą do wydawania posiłków, bemar do dań gorących oraz ladę chłodniczą do sałatek i surówek.

  Podsumowanie

  Opcja wynajęcia mebli eventowych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które stoją przed wyzwaniem zorganizowania rodzinnego przyjęcia lub bankietu biznesowego, które wymagają właściwego wyposażenia. Oprócz samych mebli, firmy w swojej ofercie posiadają inne elementy np. do ciepłego i zimnego bufetu czy porcelanę.

 • Marihuanę ukrył w podłokietniku

  Policjanci z Serocka zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Mundurowi podczas czynności służbowych w podłokietniku ujawnili marihuanę. W związku z tym zatrzymali 19-letniego kierowcę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za kradzież perfum wartych blisko 2 tys. złotych

  Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam policjanci zastali pracowników ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. Jak ustalili funkcjonariusze, 37-latek chciał wyjść ze sklepu z markowymi perfumami, za które nie zapłacił. Podobnej kradzieży mężczyzna dokonał również kilka dni wcześniej. Łączna wartość towaru oszacowana została na kwotę blisko 2 tys. złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Groził współlokatorowi

  Policjanci z Wawra interweniowali w związku ze zgłoszeniem awantury pomiędzy wynajmującymi pokoje w hostelu. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z mężczyzn miał grozić drugiemu nożem. Narzędzie zostało zabezpieczone, a 36-letni obywatel Gruzji zatrzymany. Usłyszał zarzut, został zobowiązany do opuszczenia miejsca zamieszkania i objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz policyjnym dozorem.

 • Trzy miesiące aresztu za rozbój z użyciem noża

  Mundurowi z Bielan niedługo po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło na ulicy Perzyńskiego. Napastnik używając noża zagroził uszkodzeniem ciała dwóm mężczyznom, a następnie zabrał dokumenty oraz kartę płatniczą. Decyzją sądu 41-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Areszty za kradzież kieszonkową

  Stołeczni wywiadowcy zatrzymali trzy obywatelki Bułgarii podejrzane o kradzież. Kobiety jadąc autobusem wyjęły zagranicznej turystce portfel z torebki. Pokrzywdzona w jeden chwili straciła dokumenty i pieniądze, ale tylko na chwilę. Policjanci odzyskali skradzione mienie i zwrócili je właścicielce. Zatrzymanym kieszonkowcom za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Odpowie za cztery przestępstwa

  Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną nie tylko o kradzieże kieszonkowe, ale i o kradzież z włamaniem na konto bankowe. Obywatelka Bułgarii okradła trzy przypadkowe kobiety, a przy pomocy karty płatniczej pochodzącej z przestępstwa dokonała kilku nieautoryzowanych wypłat na kwotę 3000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.