Mazowsze zaskakuje innowacjami 30 startupów prezentuje przełomowe technologie

Innowacje z Mazowsza podbijają polski rynek startupów! 30 zespołów zaprezentowało swoje nowatorskie projekty podczas wyjątkowego DemoDay, otwierając drzwi do rozwoju i inwestycji. To wydarzenie pokazuje, że Mazowsze staje się prawdziwym centrum technologicznych przełomów.
- Radomskie centrum innowacji przyciąga startupy z całego kraju
- Mazowskie startupy zdobywają szansę na rozwój i międzynarodową ekspansję
Radomskie centrum innowacji przyciąga startupy z całego kraju
W sercu Mazowsza, w Radomiu, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych przedsiębiorców i twórców technologii DemoDay. To finał projektu Mazovian StartUPolis”, który wspiera rozwój innowacyjnych firm na obszarach mniej uprzemysłowionych województwa mazowieckiego. W tym roku aż 30 startupów z różnych zakątków Polski miało okazję zaprezentować swoje pomysły przed inwestorami, ekspertami oraz przedstawicielami administracji publicznej.
Projekt prowadzony przez Sieć Badawczą Łukasiewicz Instytut Technologii Eksploatacji z Radomia, wraz z partnerami takimi jak Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Radomski, umożliwił powstanie już 60 innowacyjnych spółek w ciągu ostatniego roku. Co więcej, aż 50 z nich działa na terenie Mazowsza Regionalnego części województwa dotąd pomijanej w takich inicjatywach.
Mazowskie startupy zdobywają szansę na rozwój i międzynarodową ekspansję
Uczestnicy programu otrzymali wsparcie finansowe w wysokości od 60 do 100 tysięcy złotych na rozwój swoich projektów. Oprócz tego mogli korzystać z fachowej pomocy ekspertów z dziedzin prawa, księgowości czy technologii oraz dostępu do nowoczesnych laboratoriów. Dodatkowym atutem była możliwość udziału w Berlin Bootcamp intensywnym szkoleniu przygotowującym do wejścia na rynki zagraniczne.
Podczas wydarzenia zaprezentowano m.in. innowacyjne urządzenia takie jak przesiewacz do proszków polimerowych, dron podwodny czy biosensoryczne testy wykrywające mikroplastik i alergeny w żywności. Te przełomowe rozwiązania zwróciły uwagę inwestorów i ekspertów, a 20 najbardziej obiecujących projektów otrzymało rekomendacje do konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), dającego szansę na pozyskanie nawet 600 tysięcy złotych na dalszy rozwój.
Powstanie Platformy Startowej na Mazowszu to ogromna szansa dla naszego regionu na dalsze wzmacnianie innowacji i przedsiębiorczości. Mazowsze to miejsce, gdzie rodzą się nowatorskie pomysły i dynamiczne startupy, a takie inicjatywy jak dzisiejsze DemoDay umożliwiają im zaprezentowanie się przed inwestorami i partnerami biznesowymi. To konkretne wsparcie dla młodych firm, które może przełożyć się na rozwój gospodarczy całego regionu mówi marszałek Adam Struzik.
Obecnie 30 zespołów jest na etapie zakładania działalności gospodarczej, a kolejne 90 planuje rozpocząć działalność do 2027 roku. To znak, że mazowiecka scena startupowa ma przed sobą świetlaną przyszłość.
Mazowiecki Urząd Marszałkowski
Autor: krystian