Zatrzymani za posiadanie narkotyków w wynajętym lokalu na Białołęce
W jednym z mieszkań na Białołęce odkryto znaczne ilości narkotyków. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Bemowa, a ich działania doprowadziły do tymczasowego aresztowania podejrzanych.
  1. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 27, 28 i 34 lat.
  2. W wynajmowanym mieszkaniu znaleziono kokainę, amfetaminę oraz inne substancje.
  3. Śledztwo rozszerzono o przeszukanie dodatkowego mieszkania jednego z zatrzymanych.
  4. Na wniosek prokuratora, podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Operacja zatrzymania rozpoczęła się od ustalenia przez policjantów z Bemowa, że 34-letni mężczyzna może mieć w swoim posiadaniu znaczne ilości narkotyków. Razem z dwoma współpracownikami wynajmował mieszkanie, w którym mogły być przechowywane środki odurzające. Funkcjonariusze podjęli obserwację obiektu i wkrótce zatrzymali 28-latka, który posiadał przy sobie klucze do wspomnianego mieszkania, a także narkotyki.

Wewnątrz lokalu policjanci odkryli nie tylko kolejne substancje narkotyczne, ale również sprzęt do ich porcjowania oraz gotówkę. Znaleziono między innymi ziela konopi, amfetaminę oraz psychotropy. Zatrzymano także dwóch pozostałych mężczyzn, w tym 27-latka, który próbował zniszczyć dowody, gubiąc swój telefon komórkowy w momencie aresztowania.

Śledztwo nie ograniczyło się jedynie do jednego mieszkania. W kolejnym lokalu należącym do jednego z podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli jeszcze więcej narkotyków, w tym grzyby halucynogenne. Całe działanie skutkowało zgromadzeniem obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów zarówno za posiadanie, jak i współudział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Dodatkowo, najstarszy z grupy usłyszał zarzuty znęcania się nad życiową partnerką.

Mieszkańcy naszej społeczności mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że dzięki czujności i profesjonalizmowi lokalnych funkcjonariuszy policji, kolejna grupa przestępcza została wyeliminowana z naszego otoczenia. Współpraca i czujność w społeczności są kluczowe w zapobieganiu tego typu przestępstwom.


Wg inf z: KSP Warszawa