W dniu 10 października 2023 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej m. st. Warszawy przeprowadzą EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie.

Uczniowie szkół podstawowych mają ten komfort, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić na terenie swojej szkoły. Dla tych osób, które nie zaliczyły, bądź nie mogły podejść do egzaminu w wyznaczonym przez szkołę terminie, organizowane są egzaminy na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej…

Czerwiec to przede wszystkim podsumowanie roku szkolnego i zaliczenia przedmiotów, ale też dla uczniów, którzy ukończyli 10 rok życia, doskonały moment na zdanie egzaminu na kartę rowerową jeszcze przed wakacjami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej m.st. Warszawy będą przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową, podczas których sprawdzą wiedzę dzieci oraz ich umiejętności jazdy na rowerze.

EGZAMINY SĄ BEZPŁATNE!

Warunki przystąpienia do egzaminu na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej:

- ukończony 10 rok życia;
- umiejętność jazdy na rowerze;
- znajomość przepisów ruchu drogowego;
- wcześniejsze zgłoszenie się na egzamin.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00.
Numery telefonów: 22 598 60 3122 598 60 32, 723 986 198 lub 723 986 086.
Podczas rozmowy telefonicznej zainteresowani uzyskają komplet informacji na temat godzin, niezbędnych dokumentów oraz zasad przeprowadzania egzaminów.

Więcej informacji znajdziecie poniżej…

https://www.strazmiejska.waw.pl/1083-miasteczko-ruchu-drogowego

Karta rowerowa obowiązuje między 10 a 18 rokiem życia i upoważnia do poruszania się nie tylko na rowerze, ale także na hulajnodze elektrycznej oraz urządzeniu transportu osobistego.  W okresie letnim, to sprzęty, po które jednak chętnie sięgamy.

Zachęcamy dzieci oraz młodzież do nauki przepisów ruchu drogowego
i przystępowania do egzaminów, w celu uzyskania karty rowerowej.
Zdobyta wiedza i umiejętności przydają się
w codziennym – BEZPIECZNYM poruszaniu się po drodze.

Do zobaczenia!