Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego ochockiej komendy zatrzymali 30-latka. Mężczyzna na oczach mundurowych przejechał rowerem na czerwonym świetle, który jak się okazało został wcześniej skradziony. Dodatkowo podejrzany miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży.

Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa III każdego dnia prowadzą szeroko zakrojone działania ukierunkowane na zatrzymywanie sprawców przestępstw. W ostatnim czasie chwilę po północy przy ulicy Grójeckiej uwagę policjantów zwrócił poruszający się rowerem mężczyzna. Jego reakcja na widok zainteresowanych nim stróżów prawa była nietypowa. Nie zważając na czerwone światło, przejechał przez skrzyżowanie. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzenie zawartości podręcznej torby 30-latka wzbudziło jeszcze większe podejrzenia policjantów. W środku znaleźli specjalistyczne nożyce oraz przecięte rowerowe zabezpieczenie. Okazało się, że jednoślad którym poruszał się mężczyzna został wcześniej skradziony.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ochockiej komendy. Dalsze czynności wykazały, że podejrzany był już wcześniej notowany do licznych kradzieży mienia, w tym rowerów. Nie był w stanie jednoznacznie wyjaśnić pochodzenia jednośladu. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Nie uniknął również kary za popełnione wykroczenia.

Do tej pory nie udało się ustalić do kogo należy odzyskany jednoślad. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu właściciela prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 723 93 45 lub pod całodobowym numerem 47 723 93 50. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

mł. asp. Anna Wójcik/bś