Na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV insp. Jerzego Sztuca wpłynęły podziękowania od rodziny 90-latki za pomoc i wsparcie. Kobieta zatrzasnęła się w mieszkaniu i wzywała pomocy. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli weszli do jej mieszkania przez okno i udzielili jej wsparcia.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego st. post. Karolina Drewelus i st. post. Maciej Lichaczewski otrzymali zgłoszenie od starszej kobiety  wzywającej pomocy. Nie czekając długo już po chwili byli na miejscu. W oknie była 90-latka, która wystraszona potrzebowała pomocy. Kobieta poinformowała, że zatrzasneła się w pokoju i jest „uwięziona”. Ponieważ było to mieszkanie na parterze, policjanci weszli przez okno i udzielili 90-latce wsparcia.

Po tej sytuacji wpłyneły podziękowania od rodziny za  niezwykle sprawną i profesjonalną interwencję, oraz pełne zrozumienie dla wystraszonej starszej osoby.  „Sposób przeprowadzenia interwencji, sprawność i kultura załogi zasługują na wyrazy uznania i stanowią najlepszą wizytówkę Policji w jej roli strażnika porządku, ochrony obywateli i pomocy, kiedy trzeba”.

Policjantom gratulujemy postawy godnej naśladowania. Podziękowania, wdzięczność oraz życzenia rekompensują  trudy często niebezpiecznej i żmudnej  pracy policyjnej.

nadkom. Marta Sulowska/mw