Policjanci z operacyjnej grupy „Kobra” pozyskali informację na temat miejsca, gdzie może znajdować się skradziony w Niemczech jeep. Samochód został przez nich odzyskany i zabezpieczony, a podejrzany o paserstwo zatrzymany. 53-latek usłyszał zarzut.

To było błyskawiczne działanie. Najpierw do policjantów z „Kobry” wpłynęła operacyjna informacja, gdzie jest skradziony jeep, potem funkcjonariusze przeprowadzili niezbędne sprawdzenia i zaplanowali obserwację oraz realizację.

Bardzo szybko zweryfikowali i potwierdzili potrzebne im informacje i pojawili się w powiecie mińskim, w okolicy posesji, na której miał znajdować się samochód. Mężczyzna, którego tam zastali twierdził, że nie ma niczego, czego posiadanie byłoby zabronione. Funkcjonariusze bardzo szybko zauważyli częściowo zasłoniętego przez roślinność czarnego jeepa. Samochód miał tablice rejestracyjne co prawda pochodzące od jeepa tyle, że nie od  tego, a dodatkowo nr identyfikacyjny VIN wskazywał, że samochód jest poszukiwany od 12 maja przez Niemcy. Auto policjanci zabezpieczyli,  a 53-latek został zatrzymany.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową, na podstawie zgromadzonych dowodów, przedstawili zatrzymanemu zarzut paserstwa pojazdu.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

 

podinsp. Joanna Węgrzyniak/mw