Troje podejrzanych usłyszało w wolskiej komendzie zarzuty za kradzież i kradzież z włamaniem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy wykorzystali nieuwagę znajomej i skradli jej kartę bankomatową. Kilkanaście razy posłużyli się nią i dokonali nieautoryzowanych transakcji wypłacając z konta oszczędności kobiety. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od tego, że pokrzywdzona zaprosiła do siebie trójkę znajomych. W pewnym momencie jedna z nich wykorzystała nieuwagę kobiety i ukradła jej portfel z zawartością gotówki i dwóch kart bankomatowych. Następnie cała trójka opuściła mieszkanie i wybrała się na wspólne zakupy. Przez cały czas „czyścili” konto znajomej, było to kilkanaście transakcji na różne kwoty.

Właścicielka konta w końcu zorientowała się, że nie ma portfela, a z konta znikają pieniądze. Od razu zaalarmowała policjantów, którzy dotarli do jej znajomych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Za te przestępstwa może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/bś