Wczoraj nowodworscy patrolowcy zatrzymali 38- latka, który był poszukiwany listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia. Mieszkaniec Modlina Twierdzy miał do odbycia łączną karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Trafił do jednostki penitencjarnej.

19 stycznia 2023 r. przed południem, funkcjonariusze nowodworskiego Wydziału Prewencji uzyskali informację, na temat uchylającego się od odpowiedzialności karnej mieszkańca Modlina Twierdzy. Mundurowi namierzyli 38- latka na klatce schodowej jednego z bloków w Modlinie Twierdzy.

Zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 38- latka, a następnie przewieźli go do nowodworskiej komendy policji.

Tam okazało się, że Sąd Rejonowy dla Warszawy - Żoliborza wydał za nim list gończy, celem zatrzymania i odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna był także poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia, wydanych przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, celem odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy więzienia.

Jeszcze tego samego dnia 38- latek z Modlina Twierdzy trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie teraz karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

 

podkom. Joanna Wielocha/g.p