Policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego komisariatu na Targówku podczas kontroli osobistej ujawnili u 43-latka środki odurzające w postaci amfetaminy. To jak się okazało, nie był jedyny nielegalny przedmiot, jaki mężczyzna posiadał. W trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli około 8600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz około 900 sztuk pustych paczek na papierosy. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Nie uniknie również odpowiedzialności za przechowywanie papierosów pochodzących z kontrabandy.

Było 30 minut przed północą kiedy załoga patrolowa z komisariatu na Targówku zwróciła uwagę na dwóch mężczyzn idących ulicą Radzymińską w kierunku ulicy Młodzieńczej. Obaj byli wyraźnie pobudzeni, chwiali się na nogach i energicznie wymachiwali rękoma. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem ich poruszenia.

Wylegitymowali 43 i 40-latka. Mężczyźni byli zdenerwowani kontrolą. Mundurowi podejrzewali, że mogą coś ukrywać. Ich podejrzenia się potwierdziły. W portfelu starszego mężczyzny znaleźli woreczek z białą substancją. 43-latek wyjaśnił, że to amfetamina. Policjanci zatrzymali go. Następnie przejechali z nim do miejsca jego zamieszkania.

W mieszkaniu, podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli 2 kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy, w ilości około 7600 sztuk, 50 nadrukowanych paczek, a w każdej z nich po 20 sztuk papierosów oraz około 900 sztuk pustych paczek do przechowywania papierosów - każda mieszcząca po 20 sztuk.

Wszystkie nielegalne przedmioty zostały zabezpieczone, a zatrzymany mężczyzna w asyście policjantów trafił do komisariatu przy ulicy Chodeckiej.

Ujawniony przy nim biały proszek poddano testowi. Potwierdził on, że jest to amfetamina.

Ta sprawa trafiła do policjantów z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego, którzy przedstawili 43-latkowi zarzut za posiadanie środków odurzających. Mężczyzna odpowie również za przechowywanie papierosów pochodzących z kontrabandy.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko/ea

 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, który prowadzi po klatce schodowej zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna ten ma kajdanki założone na rękach trzymanych z tyłu. Jest ubrany w czarną kurtkę z czerwonymi wstawkami, spod której wystaje jasny kaptur bluzy.
  policjant prowadzi zatrzymanego
 • Zdjęcie przedstawia papierosy ułożone w kartonie.
  zabezpieczone nielegalne papierosy
 • Zdjęcie przedstawia papierosy ułożone w podwójnym kartonie.
  zabezpieczone nielegalne papierosy
 • Zdjęcie przedstawia papierosy ułożone w podwójnym kartonie oraz czerwone paczki od papierosów leżące w czarnym worku.
  zabezpieczone nielegalne papierosy
 • Zdjęcie przedstawia czerwone paczki od papierosów zapakowane w kartonowe otwarte pudło.
  zabezpieczone nielegalne papierosy
 • Zdjęcie przedstawia papierosy.
  zabezpieczone nielegalne papierosy