35 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Bielan. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli kobietę na jednym z bielańskich bazarów. 66-latka oferowała swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Naraziła skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na ponad 32 tysiące złotych. Teraz odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją bielańskiej komendy ustalili kobietę, która sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze rozpoczęli więc obserwację okolic bazarów na terenie dzielnicy. W pobliżu bazaru Wolumen zauważyli kobietę posiadającą wózek i torby z wyrobami tytoniowymi. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli, w trakcie której ujawnili ponad 600 paczek nielegalnych papierosów. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli jeszcze ponad 1100 paczek.

Funkcjonariusz zabezpieczyli łącznie 35 000 sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Wszystkie produkty nie miały polskich znaków akcyzy skarbowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelce Ukrainy zarzutu popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na ponad 32 tysiące złotych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

podinsp. Elwira Kozłowska/ea