Policjanci z Woli podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek próbował uciec, bo jak się okazało, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był pod wpływem alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Około 23.00 policjanci z wolskiej patrolówki zauważyli jadącego mercedesa, który nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak przyspieszył, nie zatrzymując się do kontroli. Policjanci podjęli za nim pościg. Mężczyzna w końcu zatrzymał pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Kilka minut później został zatrzymany. Okazało się, że 27-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest pod wpływem alkoholu bowiem badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do wolskiej komendy. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. M. Sulowska/ea