Okres wakacyjny to czas, w którym policjanci dbają szczególnie o bezpieczeństwo osób wypoczywających. Dzielnicowi intensywnie w tym czasie przeprowadzają kontrole miejsc gromadzenia się osób niepełnoletnich oraz dokonują sprawdzeń osób, które poruszają się jednośladami. Są to między innymi użytkownicy hulajnóg, rowerów czy motorowerów.Tylko w miniony weekend dzielnicowi nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę!

O popularności rowerów, hulajnóg czy też motorowerów decyduje wiele elementów. Do głównych należy m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach, łatwe parkowanie, styl życia czy też pasja.
W ramach działań "Bezpieczne wakacje 2022" dzielnicowi dokonywali kontroli stanu trzeźwości użytkowników jednośladów oraz przypominali o konieczności stosowania się do obowiązujących  przepisów prawa.  Niestety wśród skontrolowanych były osoby które nie stosowały się  do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wobec nich policjanci zastosowali środki prawne w postaci mandatów karnych na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Dzielnicowi objęli  nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne czyli ruchliwe ulice, skrzyżowania czy też niebezpieczne przejścia dla piszych.
Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać.

Dzielnicowi z Pragi Południe podczas patrolowania rejonu służbowego dokonywali również kontroli miejsc gromadzenia się osób niepełnoletnich. Szczególnym nadzorem zostały objęte parki, skwery i tereny przywodne.
Pamiętajmy, że zawsze należy ustalić z dzieckiem jasne zasady przebywania poza miejscem zamieszkania, żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

 

 

mł.asp.Małgorzata Gębczyńska/g.p

  • Policjant legitymuje osobę
  • Policjanci legitymujący osobę
  • Policjanci legitymujący osobę
  • Urządzenie do badania stanu trzeźwości