Stołeczny Magazyn Policyjny to miesięcznik, przy tworzeniu którego wiemy, że ma być czasopismem dla niezwykłych ludzi. Niezwykłych, bo codziennie służących innym, chroniących ich bezpieczeństwa, niosących pomoc, stawiających czoła wielu wyzwaniom i skutecznie je pokonującym. Niezwykłych, bo pomimo wielu obowiązków i powszechnego braku czasu, posiadających szerokie i różnorodne zainteresowania, a w dodatku potrafiących wygospodarować chwilę na realizację tych pasji. Przykładowo na naszych łamach do aktywności fizycznej będą Was zachęcać osoby, które na co dzień służą w mundurach, bądź są po prostu związane ze służbami.
Zobacz: https://echowarszawy.pl/20211210340135/lokale-komercyjne-do-wynajecia-czy-warto
Sport, motoryzacja, policyjne wyposażenie to niektóre z kategorii naszych tekstów. Nie zapomnimy także o bieżących wydarzeniach z życia naszego garnizonu, bo chcemy aby miesięcznik był aktywną platformą komunikacji wewnętrznej. Rozszerzeniem papierowej wersji czasopisma i zawsze dostępną alternatywą jest strona internetowa. Znajdziecie nas na: magazyn.policja.waw.pl
Kolejne numery Stołecznego Magazynu Policyjnego, które oddajemy do Waszych rąk, powstają w oparciu o sugestie, wskazówki i uwagi jakie od Was otrzymujemy. Naszym zadaniem jest sprostać tym dziennikarskim wyzwaniom. Wiemy, że warto, ponieważ niesie to ze sobą ogromną satysfakcję. Możemy dać Wam przydatną i ciekawą wiedzę i jednocześnie zapewnić trochę rozrywki. Staramy się uporządkować bardzo szeroką tematykę, jaką chcemy poruszać, w kilku podstawowych działach. Nawiązaliśmy współpracę z ciekawymi ludźmi, którzy zarażeni bakcylem dziennikarstwa będą dzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Mamy już pierwsze efekty tej współpracy.
Nasz ekspert mgr Krzysztof Konopka, biegły sądowy, we wrześniowym numerze wziął pod swoją badawczą lupę pismo ręczne. Zobaczcie i przekonajcie się, jakie ważne znaczenie ma ono dla badań samego pisma oraz identyfikacji osób.
http://magazyn.policja.waw.pl/mag/prawo-i-procedury/105542,Identyfikacja-osob-na-podstawie-kryminalistycznych-badan-pisma-recznego-i-metody.html
Tematy poruszane przez nadkomisarz Ewę Kacprzyk z KRP Warszawa V, to przede wszystkim artykuły poświęcone „specjalsom”.
http://magazyn.policja.waw.pl/mag/aktualnosci/102523,NAVAL-gosc-specjalny.html
Aspirant Agnieszka Arciszewska z KRP Warszawa I zajmuje się tematyką przydatną w codziennej służbie. Jest autorką artykułu o wykorzystywaniu wizerunku policjanta.
http://magazyn.policja.waw.pl/mag/prawo-i-procedury/105541,Wykorzystanie-wizerunku-policjanta-Mozna-czy-nie-mozna-nagrywac-oto-jest-pytanie.html
O ciekawostkach z zakresu wyposażenia i nie tylko, możemy czytać w artykułach sierż. sztab. Konrada Kubata z KMP Katowice.
http://magazyn.policja.waw.pl/mag/wyposazenie/101614,Multitool-jedno-narzedzie-wiele-zastosowan.html
Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą z nami Stołeczny Magazyn Policyjny.
A jeżeli po lekturze któregoś numeru stwierdzicie, że Wy również chcecie spróbować swoich sił na niwie policyjnego dziennikarstwa, to skontaktujcie się z nami. Możemy razem przygotowywać kolejne numery naszego miesięcznika.