Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dzisiejszego popołudnia Policjanci Komisariatu Rzecznego Policji wyciągnęli z wody mężczyznę. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazał informacje dyżurnemu jednostki o osobie w rzece. Szybkie działanie policjantów oraz doświadczenie pracy na wodzie przyniosło oczekiwany efekt. Mężczyzna został podjęty na pokład łodzi policyjnej.

Około godziny 12:15 w poniedziałek dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji otrzymał informację o mężczyźnie w wodzie poniżej mostu Gdańskiego. Była to jednak informacja do potwierdzenia, ponieważ osoba zgłaszająca nie była pewna co dokładnie widziała. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policyjny w składzie sierż. sztab. Piotr Malinowski i sierż. sztab. Krzysztof Szczepaniak. Z początku patrol dokonujący sprawdzenia rejonu przy Moście Gdańskim nie potwierdził informacji o osobie w nurcie rzeki. Jednak doświadczenie funkcjonariuszy kazało szukać dalej. Po kilku minutach patrol wodny zauważył poniżej Mostu Gdańskiego mężczyznę niesionego nurtem rzeki.  

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji ratunkowej, wyciągnęli z wody skrajnie wyczerpanego, co chwilę zanurzającego się pod wodą trzydziestoparolatka.  Wodniacy od razu zadbali o komfort termiczny osoby i udzielili pomocy przedmedycznej. Na brzegu policjanci wspólnie z Państwową Strażą Pożarną czuwali nad czynnościami życiowymi mężczyzny,  po czym przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.   

sierż. sztab. Aleksandra Wasiak / M.W.