Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Funkcjonariuszki naszej komendy, które zajmują się profilaktyką społeczną odwiedziły seniorów związanych z biblioteką w Wawrze. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku dobrych rad, które pomogą ustrzec się przed oszustwem na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, funkcjonariusza CBŚP, prokuratora", a także pozwolą zapobiec innym zagrożeniom, z którymi starsze osoby mogą spotkać się w życiu codziennym.

W Wawrze przy ulicy Błękitnej odbyło się spotkanie seniorów z policjantkami zajmującymi się profilaktyką społeczną w naszej komendzie.

Prelekcja poświęcona była problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na wnuczka, czy też funkcjonariusza Policji, CBŚP, prokuratora, czy administratora.
Policjantki szczegółowo omówiły sposób działania sprawców, wskazały zagrożenia, uczuliły, na co seniorzy winni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazały, co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać.

Mieszkańcy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie, dzielili się własnymi doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegentki starały się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Seniorzy zostali również zapoznani z założeniami i sposobem działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna na  stronach internetowych stołecznej Policji.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/G.P

 

  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
    Spotkanie z seniorami