Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Północnoprascy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego citroena. Okazało się, że 37-letni kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze przez 3 lata i był poszukiwany w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej, gdzie usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Pragi Północ patrolujący podległy teren zatrzymali do kontroli osobowego citroena. Za jego kierownicą siedział 37-letni mężczyzna. Towarzyszyła mu kobieta. Policjanci sprawdzili ich w policyjnych systemach i okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał go do końca grudnia 2024 r. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że wiedział o orzeczonym wobec niego zakazie.

Mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Komisariatu Policji w Żaganiu na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem i przywłaszczenie.

Policjanci zatrzymali 37-latka. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Następnie został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

kom. Paulina Onyszko/ MN