Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Mundurowi z Bielan otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której miało dojść do nieporozumienia pomiędzy siostrą a 20-letnim bratem. Mężczyzna najpierw znieważył interweniujących funkcjonariuszy, a następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy na Bielanach otrzymał zgłoszenie o konflikcie rodzinnym i prośbę o pomoc w jego rozwiązaniu. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, gdzie zastali dwie kobiety oraz ich 20-letniego krewnego. Podczas ustalania okoliczności awantury, mężczyzna zaczął ubliżać słowami wulgarnymi interweniującym funkcjonariuszom. Nie stosował się również do poleceń, a w pewnym momencie uderzył w brzuch jednego z policjantów. Agresor został natychmiast obezwładniony, następnie trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy po zgromadzeniu materiałów dowodowych przedstawili zatrzymanemu zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich, podczas wykonywania czynności służbowych. Teraz 20-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Kamila Szulc/ea