Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Na białym tle rysunek urny do głosowania i napis: zagłosuj na projekty od 1 do 15 września 2020.

Głosujemy na projekty budżetu obywatelskiego! 

Serdecznie zachęcamy do głosowania na nasze lokalne projekty. Lista projektów.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Śródmieściu do głosowania zostało dopuszczonych 51 projektów. Głosowanie potrwa od 1 do 15 września.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować na maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym w jednej wybranej dzielnicy oraz na 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim.

Wyniki głosowania poznamy 30 września.

Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2021 r.

W tym roku zapraszamy do głosowania zdalnego po zalogowaniu się na: app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Można również oddać głos osobiście w punkcie informacji przy wejściu do Urzędu Dzielnicy Śródmieście przy ul. Nowogrodzkiej 43.

Karty do głosowania są dostępne do pobrania ze strony www oraz od początku głosowania w siedzibie urzędu.

Uwaga! Przynosząc swoją imienną kartę do głosowania będzie trzeba okazać dokument tożsamości. Zgodnie z regulaminem nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby, lecz warszawiacy mający trudności z poruszaniem się mogą ją przekazać przedstawicielowi urzędu dzielnicy, który przyjdzie po nią pod wyznaczony adres. Chęć głosowania w ten sposób należy zgłosić telefonicznie 22 443 92 44, koordynatorowi do spraw budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Śródmieście do 8 września 2020 r.