Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Wiadomości bankowe to wartościowe źródło informacji

Z jakiego powodu najczęściej poszukujemy informacji dotyczących naszych finansów? Okazuje się, że zależy nam na tym, aby zyskać jak najwięcej na lokacie i zapłacić jak najmniejszy procent za pożyczkę. Dobrze jest więc znać miejsce w którym dowiemy się więcej o aktualnych promocjach pożyczkowych i porównany różne lokaty. Strona internetowa https://bankowemiasto.pl jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby mieć jasny i klarowny obraz tego co dzieje się w polskiej bankowości z punktu widzenia przeciętnego klienta banku. Wiadomości bankowe wcale nie muszą być nudne, bo okazuje się, że zawierają wiele przydatnych informacji, które przydadzą się również w codziennym życiu. Jakiego typu wieści i ciekawostki znaleźć można na tego typu stronie?

Płatności bezgotówkowe to nieunikniona przyszłość

Całkowicie wyparcie pieniądza papierowego na obecną chwilę wydaje się jeszcze niemożliwe, ale wystarczy spojrzeć na kampanie przeprowadzane przez fundację Polska Bezgotówkowa. Poprzez interesujące warunki polegające między innymi na tym, że przez 12 miesięcy można utrzymywać terminal płatniczy bez opłat, zachęcają oni przedsiębiorców, aby licznie zgłaszali się do tego programu. Efekty przeprowadzanej kampanii są bardzo obiecujące, już ponad 200 tysięcy terminali płatniczych znalazło swoich nowych właścicieli. Oznacza to, że coraz większa liczba firm i instytucji dysponuje płatnościami za pomocą kart lub urządzeń, które umożliwiają płatności zbliżeniowe. Wiele gmin posiada już terminale płatnicze, więc widać wyraźnie, że nie tylko firmy, ale również instytucje publiczne chętnie korzystają z tej kampanii. Wiadomości finansowe podają, że prawie 10 tysięcy urządzeń znalazło się właśnie w różnego typu instytucjach publicznych, w tych w gminach.

Nie wszyscy są zadowoleni z płatności bezgotówkowych

Jak można przeczytać w różnych felietonach, wielu przedsiębiorców podkreśla, że w przypadku prowadzenia niewielkiej działalności gospodarczej problemem przy płatnościach bezgotówkowych są wysokie prowizje, a niskie obroty nie zachęcają do tego, aby inwestować w urządzenia umożliwiające takiego typu płatności. Zwykle dotyczy to jednak tych mniejszych miejscowości i wsi. Można więc uznać, że ta kwestia jest raczej marginalna, ale mimo wszystko może mieć odbicie w zainteresowaniu przedsiębiorców terminalami płatniczymi. Należy jednak zaznaczyć, że prowizje z użyciem terminali mają wynosić od 0,4 do 0,7 procenta z całkowitej wartości transakcji. Widać więc wyraźnie, że te warunki są całkiem opłacalne.