Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością samochodową. W garażu należącym do 39-latka ujawnili części samochodowe pochodzące ze skradzionego kilka dni wcześniej audi. Policjanci namierzyli również drugiego mężczyznę - 32-latka odpowiedzialnego za kradzież pojazdu. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz zajmie się nimi sąd.

Wszystko zaczęło na 8 maja br. kiedy to pokrzywdzona wróciła po dłuższej nieobecności do domu i zobaczyła, że jej auto zniknęło z osiedlowego parkingu. Natychmiast fakt ten zgłosiła w legionowskiej komendzie.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Szereg czynności operacyjnych oraz dobre rozpoznanie środowiska przestępczego już po kilku dniach doprowadziło stróżów prawa na teren powiatu wołomińskiego. Tam na jednej z posesji, w garażu policjanci ujawnili części samochodowe. Po sprawdzeniu okazało się, że pochodzą one ze skradzionego na terenie Legionowa audi. Policjanci zabezpieczyli odnalezione części i zatrzymali 39-letniego właściciela garażu. Mieli już w rękach pasera, teraz dalej pracowali nad zatrzymaniem złodzieja. Na efekty działań nie trzeba było długo czekać. W miniony piątek, na terenie powiatu legionowskiego, dzięki pozyskanej informacji pozaprocesowej zatrzymany został 32-latek odpowiedzialny za kradzież pojazdu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. 39-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego odpowie za paserstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 32-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego za kratkami może spędzić nawet 10 lat.

podkom. Justyna Stopińska/rr

Ładowanie odtwarzacza...