Trzy miesiące aresztu - taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Jak ustalili wolscy policjanci, 37-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których popychał, kopał, uderzał pięścią i dusił ją. Mężczyzna był już tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad kobietą. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń wolskich policjantów zatrzymany mężczyzna niedługo po tym, jak opuścił więzienne mury, znęcał się nad konkubiną. 37-latek wszczynał awantury, wyzywał i ubliżał jej. Często zadawał ciosy pięścią i uderzał po twarzy, w końcu nawet dusił. Agresja mężczyzny narastała.

Kilka dni temu policjanci interweniowali w związku z pobiciem kobiety. Funkcjonariusze wiedzieli, z kim mają do czynienia, bowiem już wcześniej zatrzymywali mężczyznę za znęcanie się nad kobietą. 37-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że ma prawie 2,5 promila.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ak