Zarzut stalkingu usłyszał w komendzie na Woli 27-letni mężczyzna. Z ustaleń jakie posiadali policjanci, wynikało, że mężczyzna od października ubiegłego roku uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne sms, dzwonił wielokrotnie i nachodził w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej były partner stoi przed drzwiami i próbuje wejść do jej mieszkania. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna od kilku miesięcy uporczywie nęka kobietę. Wysyła jej liczne sms, dzwoni oraz nachodzi ją w miejscu zamieszkania. 27-latek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut stalkingu. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej zakaz kontaktowania się  z nią. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. M. Sulowska