Policjanci z wydziału kryminalnego z Targówka zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 21 i 25-latek z innym nieustalonym dotąd mężczyzną najpierw pobili, a następnie okradli pokrzywdzonego. Obaj usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w nocy 9 stycznia br. na Targówku. Tam młodzi mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego. Napastnicy przewrócili 27-latka na ziemię, uderzali i kopali, po czym zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi, telefon komórkowy oraz słuchawki.

Kiedy tylko informacja o napadzie trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek, Ci zaczęli ustalać szczegóły dotyczące napastników. Wkrótce dotarli do dwóch mieszkańców Pragi Północ i Targówka. 21 i 25-latek zostali zatrzymani.

Wczoraj policjanci z komisariatu na Targówku doprowadzili do prokuratury zatrzymanych. Tam oskarżyciel, po przedstawieniu im zarzutów i przesłuchaniu, postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 21 i 25-latka na trzy miesiące.

Kryminalni nadal pracują nad zatrzymaniem trzeciego mężczyzny podejrzewanego o ten rozbój.

Za przestępstwo z art. 280 §1 KK grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

is/ea