O godzinie 14:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Dyliżansowej. Do działań zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG 10.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego pali się sadza. Działania zastępów polegały na dostaniu się do komina poprzez wyłaz dachowy celem jego zabezpieczenia sitem kominowym. Po wygaszeniu paleniska na paliwo stałe pożar został ugaszony poprzez podanie prądu gaśniczego z gaśnicy proszkowej do wyczystki przewodu spalinowego.

W tym przypadku brak wykonywania przeglądów kominiarskich oraz regularnego czyszczenia przewodów kominowych przyczynił się do pożaru, który spowodował uszkodzenie komina.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: kpt. Adam Laskowski


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.