Szkolenia biznesowe w Warszawie

Szkolenia z dziedziny biznesu to dość zróżnicowany zakres kursów, nie tylko pod względem obejmowanego materiału, ale także cen, które wiążą się z poszczególnymi programami. Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w stolicy, gdzie odszukać można praktycznie każdy rodzaj szkoleń, od stacjonarnych, aż po elektroniczne. Dziś zajmiemy się cennikiem poszczególnych kursów, analizując związane z nimi koszty, opłacalność, a także możliwości uzyskania zniżek.

Od czego zależy cena danego szkolenia?

Ciężko jest rozmawiać o cenniku, jeśli nie wie się, jakie mechanizmy tak naprawdę stoją za faktycznymi kosztami związanymi z danym kursem. Warto zatem zacząć od właśnie tej kwestii. Rzecz jasna, głównym wyznacznikiem będzie tu długość kursu. Za niektóre z nich płaci się z godzinę, inne natomiast to pełne pakiety, których koszt pokrywa się od początku do końca. Może to sprawiać pewne problemy w porównywaniu cen, gdyż szkolenia odbywają się z różną intensywnością – niektóre z nich, pomimo tego, że trwają znacznie krócej, mogą przekazać więcej wiedzy!

Kolejną kwestią jest tutaj sam rodzaj szkolenia. Kursy te są niezwykle zróżnicowane. Z jednej strony mamy styczność z czysto teoretycznymi szkoleniami, które w znacznej mierze opierają się na zwykłych wykładach podsumowanych krótkim testem wiadomości. Z drugiej, strony, wiele szkoleń opiera się przede wszystkim na praktycznych aspektach pracy, zawierając elementy stażu, ćwiczeń i różnego rodzaju zadań „w terenie”, które wymagają od osób prowadzących zajęcia znacznie większego zaangażowania.

Na koniec powinno się uwzględnić rozmaite zniżki. Wymienić można tutaj:

  • Dofinansowania
  • Zniżki dla osób młodych/studentów
  • Zniżki dla pracodawców
  • Zniżki grupowe

Za jakie szkolenia zapłacimy najwięcej, a jakie najmniej?

Aby dobrze zobrazować sobie rozrzut cen wśród poszczególnych kursów, warto zacząć od zwrócenia uwagi na przypadki ekstremalne. Nie ulega wątpliwości, że do najdroższych należą kursy zaawansowane, które uwzględniają wiele aspektów praktycznych, a także prowadzenie zajęć przez specjalistów, ze szczególnym naciskiem na przysposobienie zawodowe. Jest to koszt, który często przekracza 1000 złotych za osobę, lecz nie jest on nieuzasadniony – certyfikat otrzymany po jego ukończeniu jest bardzo prestiżowy.

Do najtańszych kursów zalicza się te, które obejmują wąski zakres materiału lub te, które dotyczą głównie umiejętności miękkich. Można odszukać oferty, których cena nie przekracza 300 złotych, co stanowi naprawdę niewielki wydatek. Rzecz jasna, nie oznacza to, że nie są one przydatne – nawet jeśli nie otrzymamy formalnego certyfikatu, pozwolą nam one nabyć umiejętności, które dla biznesmena są niezbędne.

Ile pieniędzy wydamy na szkolenie?

Wybierając preferowany kurs, nie powinno się zwracać szczególnej uwagi na związane z nim koszty. Należy pamiętać o tym, że jest to przede wszystkim inwestycja, która z biegiem czasu powinna się zwrócić, niezależnie od tego, ile pieniędzy będziemy musieli wydać – wystarczy zdecydować się na szkolenie o renomie i dobrej reputacji!

Dowiedz się Więcej