Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z ursynowskiej patrolówki prowadzili pościg za kierującym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca ignorował sygnały radiowozów i stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym uciekał ulicami ursynowskich osiedli, aż wreszcie zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Okazało się ze był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany.

Policjanci wykonujący swoje zadania na ulicach Mokotowa i Ursynowa postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierującego oplem. Ten, zamiast zgodnie z przepisami zatrzymać się w wyznaczonym miejscu, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za pojazdem, prosząc jednocześnie o wsparcie najbliżej znajdujących się załóg.

Kierując pojazdem nic sobie nie robił z sygnałów świetlnych i błyskowych wydawanych przez  kilka radiowozów i nadal uciekał. Posunął się nawet do jazdy chodnikiem wzdłuż ulicy Puławskiej, zmuszając pieszych do ucieczki na pobliski trawnik. Minął radiowóz zagradzający mu drogę i wjechał w uliczkę osiedlową, gdzie kontynuował ucieczkę. Niedługo po tym zakończył ją na ogrodzeniu jednej z posesji, które przy okazji uszkodził.

Nie był to jednak koniec pościgu za kierującym oplem. Po wjechaniu na ogrodzenie, wysiadł on z samochodu i dalej uciekał pieszo, ale szybko został dogoniony i obezwładniony przez interweniujących funkcjonariuszy. Krewkim kierującym okazał się 23- letni mieszkaniec Warszawy. Kierowca opla nie miał wymaganych uprawnień. Zapytany o powód ucieczki, oświadczył że bał się konsekwencji jakie niesie za sobą kierowanie samochodem bez prawa jazdy.

23-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu i okazało się, że jest trzeźwy.  Natomiast badania krwi wykazały, że jest pod działaniem licznych środków psychoaktywnych, między innymi amfetaminy i kokainy. Dodatkowo w samochodzie, którym uciekał, policjanci znaleźli kilkadziesiąt tabletek niewiadomego pochodzenia. Zostały one przekazane do badania celem ustalenia ich właściwości.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w celi, skąd trafił do ursynowskich śledczych, którzy póki co przedstawili mu dwa zarzuty, a mianowicie kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Ponadto 23-latek będzie obwiniony o kilkadziesiąt wykroczeń drogowych, w tym jazdę bez uprawnień.

kg/jw

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Uszkodzony pojazd, którym uciekał 23- latek
    Uszkodzony pojazd, którym uciekał 23-latek