Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ zatrzymali 43-letnią pracownicę bistro podejrzewaną o kradzież pieniędzy. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że kobieta w niespełna miesiąc ukradła ponad 900 złotych. Dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut karny, do którego kobieta się przyznała. Za to przestępstwo sąd mógłby skazać ją na karę do 5 lat więzienia.

Przedstawiciel bistro znajdującego się w jednym z marketów na terenie Pragi Północ złożył zawiadomienie o kradzieży gotówki. Swoje podejrzenia skierował na jedną z pracownic.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu północnopraskiej komendy. Operacyjni obejrzeli zapis z monitoringu znajdującego się w restauracji. Po analizie zabezpieczonych nagrań podjęli decyzję o zatrzymaniu 43-letniej pracownicy. Kobieta trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

W trakcie dalszych czynności, na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili jej zarzut kradzieży pieniędzy. Jak dowiedli, nieuczciwa pracownica w okresie niespełna miesiąca miała ukraść ponad 900 złotych. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Swoje postępowanie określiła jako "głupotę".

po/mb